;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

پیچ ملبا

 

 

پیچ ملبا(که تلفظ فرانسوی آن پشملبا است) یک دسر کلاسیک است که در سال 1892 یا 1893 توسط سرآشپز فرانسوی "آگوست اسکافیر"در هتل ساووی و به افتخار یک خواننده استرالیایی به نام نلی ملبا ابداع شد. این دسر خوشمزه از دو میوه معروف تابستانی یعنی هلو و تمشک وهمچنین بستنی وانیلی درست می شود.

 

 

 

 


مواد لازم برای درست کردن پشملبا:
8 عدد هلو
3.5 لیوان شکر
یک ساقه وانیل
2 قاشق غذاخوری آب لیمو
4 اسکوپ بستنی وانیلی


مواد لازم برای درست کردن سس تمشک:
3 لیوان تمشک
1.4 لیوان شکر قنادی
1 قاشق غذاخوری آب لیموطرز تهیه:
آب، شکر، آب لیمو و ساقه وانیل را درون یک ماهی تابه ریخته و روی حرارت قرار می دهید تا شکر کاملاً آب شود. به مدت 5 دقیقه شعله را زیاد کرده تا مواد خوب به جوش بیاید سپس شعله را کم می کنید.
هلوها را نصف کرده و هسته آنها را جدا می کنید. سپس هلوها را به مدت 2 تا 3 دقیقه در شربت بدست آمده قرار داده تا آب پز شوند. به کمک یک چاقو سمت بریده شده هلوها را امتحان کنید تا ببینید نرم شده اند یا خیر.
سپس هلوها را به وسیله یک قاشق از ظرف خارج کرده تا شربت آنها جدا شود. هنگامی که هلوها آب پز شد پوست آنها به راحتی جدا می شوند. پوست آنها را جدا کرده و اجازه دهید تا خنک شوند. سپس شربت سرد شده را نیز روی هلوها بریزید.
برای درست کردن سس تمشک: تمشک ها، شکر قنادی و آب لیمو را در یک مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط می کنید تا به شکل مایع در آید.
برای سرو پشملبا: درظرف مورد نظر برای هر نفر دو تکه هلو گذاشته و کنار آن 2اسکوپ بستنی وانیلی قرار دهید سپس روی سس تمشک بریزید.

 
نیکو وحدت

1391/7/26

توی تهران که تمشک پیدا نمیشه حتی توی فصلش!!! با چیز دیگه ای خوب نمیشه؟؟