;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

دلایلی خوب برای گیاه خواری

 

محیط
 حفظ سوخت فسیلی: از سوخت فسیلی ۷۸کالری گرفته می‌شود تا،۱کالری پروتئین گوشت گاو تولید شود.۳۵کالری برای ۱کالری گوشت خوک، ۲۲کالری برای ۱کالری گوشت ماکیان؛ ولی فقط ۱کالری از سوخت فسیلی  برای۱کالری دانه سویا مصرف می‌شود. با خوردن گیاهان به عنوان غذا بجای گیاهان، می‌توانید از انرژی‌های متناهی برای آینده خود و نسل بعدی حفاظت کنید. 


محافظت از آب: از آب ۳تا۱۵ بار بیشتر برای تولید پروتئین حیوانات استفاده می‌شود تا پروتئین گیاهی.

 

 

 حفظ زمین‌های قابل کشت: وقتی حبوبات و دانه‌ها به صورت کارآمد کشت و برداشت شود، زمین‌های قابل کشت به صورت خودکار بهره‌وری بالاتری خواهند داشت.


حفاظت از جنگل‌ها :با حمایت نکردن از صنعت تولید گوشت و با حمایت از ایجاد جنگل و جلوگیری از بین رفتن روزانه جنگل‌ها می‌توانیم به جنگل زایی کمک کنیم. از بین رفتن جنگل صدمات جبران‌ناپذیری را در آینده به زندگی انسان‌ها وارد خواهد کرد. سرمایه‌های هنگفت سالانه صرف تولیدات گوشتی می‌شود که می‌تواند جایگزین جدیدی برای ایجاد جنگل باشد. جنگل برای هوا می‌باشد تا هوای ناپاک و آلوده را از بین ببرد.

 

 

حفظ جنگل‌ها در واقع نوعی درمان محسوب می‌شود. زیرا جنگل منبع بی‌نظیر برای تولیدات دارویی نیز هست. این ویرانی غیرقابل‌بازگشت است.

وقتی قسمتی از بدن یک حیوان بریده می‌شود در واقع دیگر یک قسمت بی‌ارزش و خراب محسوب می‌شود چه در فریزر باشد چه در رستوران به عنوان غذا سرو شود و مطمئناً هرگز نمی‌تواند یک ظاهر مناسب و زیبا نسبت به یک غذایی که کاملاً با منبع گیاهی طبخ شده، داشته باشد. فقط عادت می‌تواند اجازه دهد تا خوردن گوشت درک شود. تغییر در رژیم غذایی نیز می‌تواند این درک را ایجاد کند
.

 

 

سلامت شخصی: تمامی مواد مورد نیاز انسان اعم از ویتامین‌ها و پروتئین‌ها در گیاهان موجود هست. و هیچ موردی وجود ندارد که نتوان آن را تهیه کرد.

چربی و کلسترول بالا: غذاهایی که با گوشت حیوانات تهیه می‌شود از لحاظ چربی خیلی بالاتر از غذای گیاهی هست به خصوص چربی اشباع‌شده و مضر. گیاهان هیچ‌گونه کلسترولی ندارند.  

 

 

کمبود کربوهیدرات : گوشت هر حیوانی فاقد کربوهیدرات است، به خصوص نشاسته که برای سلامتی بسیار مفید و بااهمیت می‌باشد.

کمبود ویتامین‌ها : به غیر از تمامی شاخه‌های ویتامین b، گوشت از لحاظ غنی بودن در ویتامین دارای کمبود اساسی است.

مواد شیمیایی کشاورزی: فراورده‌های حیوانی با توجه به اینکه در زنجیره غذایی ارزش بالاتری دارند، حاوی مقادیر بیشتری از مواد شیمیایی کشاورزی مانند سم در خود نسبت به غذاهای گیاهی هستند.

خطر داروهای تزریق‌شده به حیوانات: بیش از ۲۰۰۰۰داروی مختلف مانند آنتی بیوتیک، هورمون‌های بزرگ کننده و بقیهٔ داروها به حیوانات داده می‌شود. این داروها به صورت خوراکی به حیوانات داده می‌شود.

خطر میکرب و ویروس: مقادیر بسیار زیادی از میکرب و ویروس، که مسلماً یک خطر حتمی است در بدن حیوانات وجود دارد و وجود این ویروس‌ها در بدن حیوانات یک امر عادی است.
وقتی گوشت مصرف می‌کنیم در واقع در حال خوردن سیستم داخلی یک حیوان با تمام بیماری‌ها و.. هستیم. میکرب در گیاهان هم موجود است اما احتمال خطرناک بودن آن برای سلامتی انسان به قدری پایین است که غیرقابل قیاس است با مقادیر در حیوانات است.
 
از لحاظ مقایسه طولانی بودن مصرف از گذشته تا حال قدمت استفاده از گیاهان بسیار بیشتر از حیوانات بوده است.

این آزمایش را امتحان کنید سر یک کاهو رو ببرید و یک همبرگر هم بردارید و برای یک روز بیرون بگزارید، کدامیک از آن‌ها قادر هستند تا شما را مریض کنند.

 


غذای گیاهی نشانه‌ای از بد بودن ندارد: تابحال شنیده‌اید کسی از خوردن بروکلی دچار بیماری شدید شود. اما با خوردن گوشت بارها در مقابل بیماری قرارگرفته‌اید.

بیماری‌های قلبی: خوردن گوشت ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی را بسیار افزایش می‌دهد؛ و حتی خوردن گوشت می‌تواند قاتل انسان باشد.

 

 

گیاه‌خواری در واقع پیشگیری از سرطان است.


ارتباطی مستقیم بین بیش‌ترین حد استفاده گوشت و گستره وسیع بیماری‌ها وجود دارد. پوکی استخوان، دیابت، سنگ کلیه و کیسه صفرا، سفت شدن بافت‌ها، گرفتگی عروق، آکنه، بیماری‌های دندانی،و... 

 


 

مرض چاقی: تحقیقات نشان داده است که گیاه‌خواران تمایل بیشتری به لاغر بودن دارند تا گوشت‌خواران.

زمان انتقال: غذای سالم سریع‌تر از دستگاه گوارش رد می‌شود و فرصت تولید بیماری را در روده پیدا نمی‌کند.


کمبود فیبر: کمبود فیبر به صورت ناخواسته باعث افزایش چربی در بدن می‌شود. فیبر روده‌ها را تمیز می‌کند.

مخارج درمان و سلامتی: سالم بودن با یک رژیم گیاهی به معنی هزینه کمتر برای مخارج درمان و دکتر است.

هزینه‌های غذا: غذاهای گیاهی قیمت کمتری از غذاهای گوشتی دارند.

 

اخلاق
دوست داشتن حیوانات: باید حیوانات را همان‌گونه که خودمان را دوست داریم دوست داشته باشیم. هیچ انسانی حق کشتن هیچ موجودی را ندارد و نباید به آن‌ها آسیب برساند.


صلح و احترام به همه موجودات: شاید این را بتوان به عنوان بهترین و آخرین دلیل دانست.
Malihe Mirhashemi

1393/2/2

:) خیلی خیلی عالی بود :) ممنون ممنون ممنون و باز هم ممنون :)

مژده شریفی

1393/2/15

ممنونم.... امیدوارم هر چه زودتر فرهنگ گیاهخواری جای خودشو در جامعه ما هم باز کنه... موفق باشین