;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

غذاهای ده دقیقه ای (2)

 فرض کنید خسته و گرسنه از سر کار به خانه آمدید و دست و پایتان از گرسنگی می‌لرزد و بالطبع برای پختن خورش قرمه‌ سبزی یا آش رشته نه وقت دارید و نه حوصله. یا خیلی ساده‌تر برایتان یک مهمان خودمانی رسیده و می‌خواهید دو نفری یک غذای دم دستی و سریع درست کرده و نوش جان کنید و یا هر گزینه دیگری که لازمه‌اش درست کردن یک غذای ده دقیقه‌ای است!

غذاهای ده دقیقه‌ای گونه‌ای از واجبات برای زندگی‌های شلوغ امروزی هستند. روزهایی که آنقدر گرفتارید که آرزو می‌کنید کاش خانه مادربزرگتان بودید و یا اینکه همین حالا زنگ در را می‌زدند و یک بشقاب غذای گرم برایتان می‌آوردند. برای این روزها و این شکم‌های گرسنه که هیچ نمی‌خواهند جز یک غذای سریع، چه راه‌کارهایی سراغ دارید؟

سینه مرغ با سس خامه و قارچ
 
مواد لازم:
سینه مرغ بی استخوان: 2 تکه بزرگ
آب مرغ: 2 فنجان
روغ زیتون: به اندازه کافی
نمک و فلفل سیاه تازه
قارچ: 4 عدد درشت
خامه: 4 قاشق غذاخوری
 
سینه‌ی مرغ بی استخوان یکی از آن خوراک‌های کم کالری و دم دستی است که همه دوستش دارند. منتها اینکه بدانید چگونه طعم‌دارش کرده و از بی‌مزگی درش بیاورید، معمولا کار آسانی نیست. ابتدا دو تکه بزرگ سینه مرغ بدون استخوان را برداشته و نمک و فلفل و سپس روغن زیتون بزنید. بعد تابه چدنی را حسابی داغ کنید و آنها را بدون اضافه کردن روغن در تابه بگذارید و هر طرف را حدود شش دقیقه گریل نمایید. یک فنجان آب مرغ را به همراه دو قاشق غذاخوری قارچ خشک ریز شده در مایکروویو گذاشته و بگذارید حسابی داغ شود. سپس مخلوط را در یک تابه داغ بریزید. بعد از آنکه نیمی از مخلوط تبخیر شد چهار قاشق چای‌خوری خامه اضافه کنید و  آنقدر به هم بزنید تا سس غلیظ شود. سپس سس را بر روی مرغ ریخته و سرو نمایید. نوش جان!