;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

طرز تهیه‌ی پیراشکی

طرز تهیه‌ی پیراشکی

طرز تهیه‌ی پیراشکی در اصل غذایی متعلق به روسیه و کشورهای شوروی سابق است. در روسیه (مثل ایران) درون نان پیراشکی محتویاتی قرار می‌دهند و آن را سرخ می‌کنند. در ایران نانوایی‌ها انواع پیراشکی‌های شکری، کرم‌دار، گوشت، سیب‌زمینی، سوسیس، پیتزا و ... را درست می‌کنند که همه آن‌ها تقریباً اصول پخت یکسانی دارند.

پیراشکی گوشت روسی

پیراشکی گوشت سنتی ایرانی همراه با سیب‌زمینی سرخ کرده

پیراشکی دونات در واقع نسخه‌ی آمریکایی پیراشکی است که محتویاتی ندارد و معمولاً با انواع تاپینگ تزئین می‌شود. پیراشکی در ایران معمولاً به شکل گرد درست می‌شود ولی دونات به شکل حلقه پخته می‌شود.  

 

پیراشکی هم آرد دارد و هم سرخ‌شده است، پس کالری بالایی دارد. با این دستور پخت طرز تهیه‌ی پیراشکی، هر دونات یا پیراشکی حدود ۲۲۵ کیلوکالری انرژی دارد.

توضیحات

تعداد: ۲۰ عدد پیراشکی دونات

زمان آماده‌سازی: ۴۵ دقیقه

زمان پخت: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه

سطح دشواری: متوسط

مواد لازم:

۵۰۰ گرم آرد چند منظوره

۶۰ گرم شکر

۱۵ گرم مخمر آماده (موجود در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های شیرینی‌پزی)

۴ عدد تخم مرغ

۲ قاشق چای خوری نمک دریایی

۱۲۵ گرم کره نرم شده

حدود ۲ لیتر روغن آفتابگردان برای سرخ کردن

شکر برای پوشاندن دونات‌ها
 

طرز تهیه پیراشکی :

 

ابتدا ۱۵۰ میلی‌لیتر آب را به همراه بقیه مواد (به جز کره) درون همزن بریزید. از تیغه‌های کیک‌پزی استفاده کنید. به مدت ۸ دقیقه همزن را روی سرعت متوسط قرار دهید تا خمیر به حالت توپی در آید و کامل هم بخورد. همزن را خاموش کنید و بگذارید خمیر یک دقیقه استراحت کند.

دوباره همزن را روی سرعت متوسط روشن کنید و آرام آرام کره را به خمیر اضافه کنید. هر بار حدود ۲۵ گرم کره را درون کاسه بریزید. وقتی همه‌ی کره را اضافه کردید، همزن را به مدت ۵ دقیقه روی حداکثر سرعت بگذارید تا زمانی که خمیر براق و نرم شود. همچنین وقتی خمیر را می‌کشید باید حالت ارتجاعی داشته باشد.

خمیر را داخل کاسه‌ای گذاشته و رویش را با سلفون بپوشانید و صبر کنید تا عمل بیاید و حجمش دوبرابر شود. سپس خمیر را برگردانید، مدتی صبر کنید و دوباره رویش را با سلفون بپوشانید و یک شب در یخچال قرار دهید.

روز بعد خمیر را از یخچال خارج کنید و قطعه‌های ۵۰ گرمی از آن جدا کنید. باید حدود ۲۰ عدد بشوند.

قطعه‌ها را به شکل توپ‌هایی متراکم در آورید. روی سینی شیرینی‌پزی آرد بریزید و توپ‌ها را با فاصله از هم قرار دهید تا به هم نچسبند. روی سینی را با سلفون بپوشانید و حدود ۴ ساعت صبر کنید تا اندازه‌ی توپ‌ها دوبرابر شود. سلفون را شل بگیرید تا فضا برای عمل آمدن خمیر وجود داشته باشد.

سرخ‌کن یا قابلمه‌ی کوچک نچسبی را تا نیمه از روغن پر کنید. روغن را تا دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد داغ کنید.

وقتی روغن داغ شد، توپ‌ها را به آرامی و با استفاده از کاردک بر دارید و درون سرخ‌کن قرار دهید.

حواستان باشد که اگر تعداد زیادی از پیراشکی ها را درون سرخ‌کن قرار دهید، باد دونات می‌خوابد. با توجه به سایز سرخ‌کن، ۲ یا ۳ عدد را همزمان قرار دهید.

هر طرف را به مدت دو دقیقه سرخ کنید تا به رنگ قهوه‌ای طلایی در بیاید. خمیر بعد از ۱ دقیقه پف می‌کند و شناور می‌شود. به همین دلیل لازم است که آن‌ها را به سمت پایین فشار دهید تا همرنگ شوند.

پیراشکی ها را از سرخ‌کن خارج کنید و روی کاغذ جذب روغن قرار دهید تا روغن اضافی خارج شود. دونات شما حاضر است. می‌توانید روی آن را با شکر، کرم، شکلات و ... تزئین یا درون آن را با کرم، شکلات و مربا، کره بادام زمینی و ... پر کنید.

نوش جان