;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

طرز تهیه حلوا

 طرز تهیه حلوا با مواد اولیه اصلی شامل آرد گندم، شکر و روغن است. با آموزش طرز تهیه حلوا در این مطلب از همراه ما باشید.

حلوا یک شیرینی یا دسر محبوب ایرانی ساده است. از حلوا در مناسبت‌های مختلف مثل مراسم‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین می‌توان حلوا را به عنوان یک عصرانه خوشمزه در کنار چایی سرو کرد. روش‌های مختلفی برای پخت حلوا وجود دارد؛ مثل حلوای هویج، حلوا شکری و غیره. اما مواد اولیه اصلی آن شامل آرد گندم، شکر و روغن است. با آموزش طرز تهیه حلوا در این مطلب از مجله فیدیلیو همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا برای ۵ الی۶ نفر:

طرز تهیه حلوا

 ۲ لیوان آرد سفید

 یک و نیم لیوان آب

یک لیوان شکر

یک لیوان روغن مایع

۴ قاشق غذاخوری گلاب

کره ۵۰ گرم

یک چهارم قاشق چایی‌خوری پودر هل

زعفران به میزان لازم

طرز تهیه حلوا :

ابتدا شکر، آب، گلاب، زعفران و هل را بایکدیگر مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید. ترکیب را به مدت ۵-۶ بر روی حرارت بسیار ملایم بگذارید. ترکیب فوق را به قدر کافی هم‌بزنید تا کاملا شکر حل شود.

بهتر است آرد را از قبل ۲ تا ۳ بار الک کنید.  بعد آن را با حرارت ملایم تفت دهید. می‌توانید بعد از کمی تفت دادن مجددا آرد را الک کنید. این کار از گلوله گلوله شدن آرد جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است که می‌توان از انواع آردها برای پخت حلوا استفاده کرد؛ مثل آرد گندم، آرد نان، اما زمان سرخ کردن آنها متفاوت است.

حالا تفت دادن را تا جایی ادامه دهید که رنگ آرد کمی تیره و متمایل به کرم شود. روغن را در ماهی‌تاب جداگانه ریخته و اجازه دهید تا داغ شود. بعد روغن داغ را به آرد اضافه کنید و به خوبی تفت دهید تا رنگ آرد طلایی تیره شود.

طرز تهیه حلوا

نکته: هم‌زدن را متوقف نکنید. زیرا ممکن است که آرد به اصطلاح ته بگیرد.

در مرحله بعد ترکیب گلاب و زعفران و غیره را که از قبل آماده کرده‌اید به ماهی‌تابه اضافه کرده و همه مواد را باهم مخلوط کنید. سپس کره را به محتویات ماهی‌تابه افزوده و به خوبی هم‌بزنید. اگر می‌خواهید حلوا رنگ تیره‌تری داشته باشد بهتر از زعفران بیشتر استفاده کنید. زیرا سرخ کردن بیش از حد حلوا ممکن است طعم سوختگی به آن بدهد.

نکته: توجه داشته باشید که حرارت در تمامی مراحل پخت حلوا باید ملایم باشد. همچنین حلوا  در انتها باید حالت خمیری پیدا کند؛ به طوری که نه خیلی سفت باشد نه خیلی شل. پس تفت دادن را تاجایی ادامه دهید که حلوا سفت شده و روغن بیاندازد.

طرز تهیه حلوا

در پایان حلوا را به ظرف سرو منتقل کرده و با پودر نارگیل، خلال پسته، بادام و غیره تزئین کنید. همچنین می‌توانید برای سرو آن از نان بستنی استفاده کنید. نوش جان.