;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

ترفندهایی برای درست کردن یک سوپ خوشمزه

صبا صفری

درست کردن سوپ به اندازه‌ی خوردنش دوست‌داشتنی و جذاب است، اما راه‌هایی وجود دارد که اگر یاد بگیریم می‌توانیم سوپ‌های مهیج‌تر و جذاب‌تری درست کنیم!

1. همه‌چیز را دو برابر کنید.

اینطوری دو برابر سوپ دارید و در طول هفته هر شب که از سر کار خسته به خانه می‌رسید، می‌توانید یک پیاله از سوپتان را نوش جان کنید!

2. همیشه آب مرغ آماده داشته باشید.

گاهی هم نه وقتش را دارید و نه حوصله‌اش را، که بخواهید مرغ را بپزید و با عصاره‌اش سوپ درست کنید. برای همین می‌توانید از قبل با یک خروار کتف و گردن مرغ، آب مرغ درست کنید، صافش کنید و در فریزر نگه دارید برای شب‌هایی که دلتان یک سوپ بی‌دردسر می‌خواهد!

3. سوپتان را رنگ کنید.

سبزیجات همیشه جادو می‌کنند. هویج، ذرت، نخود فرنگی و هر چیزی که می‌تواند سوپتان را رنگ بزند در آن ریخته و هر چه می‌توانید بیشتر هوس‌انگیزش کنید.

4. سبزیجات را کوچک خرد کنید.

هرچه سبزیجاتتان ریزتر خرد شود، قیافه‌ی سوپتان شیک‌تر و جالب‌تر می‌شود و البته که زمان پختنش هم تا حد زیادی کمتر خواهد شد.

5. برای سوپ قرمز از آب گوجه فرنگی استفاده کنید.

اگر عاشق سوپ‌های قرمز هستید، آبمیوه‌های طبیعی به کمکتان می‌آیند. تنبلی کنید و یک پاکت آب گوجه‌فرنگی کارخانه‌ای را توی قابلمه سوپتان سرازیر نمایید! 

6. سیب‌زمینی، برای لعاب!

اگر عاشق سوپ لعابدار و غلیظ هستید و از کالری هم بدتان می‌آید و البته عجله هم دارید، می‌توانید یک سیب‌زمینی را چهار قاچ کنید و در سوپ بیندازید و وقتی پخت آن را جدا کرده و له کنید و باز روانه‌ی قابلمه‌اش نمایید. ببینید چه لعابی می‌اندازد!

7. پوره کنید!

یک راه تنبلانه وبسیار خارجی این است که یک عالم سبزیجات و آب گوشت یا مرغ را روانه قابلمه کرده و بگذارید بپزد و آخر سر همه چیز را در مخلوط کن ریخته و یک دست صاف کنید. سوپ کرفس، سوپ کلم براکلی، سوپ قارچ و سوپ گوجه جزو همین دسته هستند.

8. عصاره مرغ را دست کم نگیرید.

اگر همه کار کردید و آخر سر سوپتان طعم و مزه مورد نظرتان را نداشت، هیچ نگران نشوید. یک قرص عصاره مرغ را در آب جوش حل کنید و به سوپ اضافه نمایید. 

9. فریز کنید!

می‌توانید سوپ را بعد از خنک شدن در فریزر بگذارید و تا دو ماه بعد هر وقت دلتان خواست گرمش کرده و نوش جان نمایید!