;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

نکاتی در مورد پاستا

غذای ایتالیایی در همه جای دنیا شناخته‌شده هست، اما در مورد غذای ایتالیایی نکات مهمی وجود دارد. در اینجا قصد داریم در مورد پاستا و نکات آن صحبت کنیم.

 

 

پاستا ـ aldante هست یا نیست؟

بزرگ ‌ترین گناه در مورد پاستا این است که بیش‌ازحد پخته شود. غیرازاینکه پاستای زیاد پخته‌شده بدطعم و البته طعم واقعی پاستا را نمی‌دهد، پاستای بیش‌ازحد پخته‌شده بسیار سخت هضم می‌شود. تا به حال دیده یا شنیده‌اید که می‌گویند برای اینکه متوجه شوید پاستا پخته‌شده یکی از رشته‌های ان را به دیوار پرتاب کنید، اگر پخته شده باشد می‌چسبد و اگرنه می‌افتند؟ واقعاً این حرف خیلی خنده‌داری است و واقعاً معلوم نیست کی این حرف را اختراع کرده است. اگر واقعاً پاستا مانند چسب به دیوار بچسبد اتفاقاً اصلاً حاضر نیست درواقع زیاد پخته‌شده است. پس بهتر است یک تایمر برای خودتان تهیه کنید و زمان درست کردن پاستا از آن استفاده کنید. همیشه روی پاکت پاستا را بخوانید و مطمئن شوید که دقیقاً همین زمان داده‌شده را بپزید. و آخرین نصیحت خیلی مهم است که اول از همه آب را به جوش بیاورید. قبل از اینکه پاستا‌ها داخل آب بریزید.

 

 

سس پاستا

کدام سس برای پاستا و کدام طعم‌دهنده و سس برای سالاد بزرگ‌ترین جرم است؟

خامه، سس کچاب، و سس سالاد

تنها چیزی که بین سس پاستا و سس کچاب یکسان است فقط و فقط گوجه‌فرنگی است. پس‌ازاین سس آماده برای پاستا استفاده نکنید.

 


روش استفاده از خامه در پاستا خیلی خاص هست و همین‌طوری نمی‌شود مقداری خامه را به پاستا اضافه کرد.

سالاد و سسی که کنار پاستا سرو می‌شود باید خیلی ملایم باشد.

یعنی ترکیبی از روغن‌زیتون، سرکه، نمک و فلفل، و کمی سبزی معطر مثل ریحان

 

 

آیا ایتالیایی‌ها هرروز پاستا می‌خورند؟

 درواقع در جواب باید گفت بله. البته زمانه عوض‌شده و نسلهای جدید دلشان غذاهای جدید می‌خواهد. درواقع ایتالیایی‌ها واقعاً به این سنت غذایی تعصب‌دارند.

همه فقط فکر می‌کنند ایتالیایی‌ها فقط پاستا با سس گوجه مخصوص پاستا می‌خوردند درواقع یعنی فقط سسی که داخل آن حتماً گوجه باشه. ولی این‌طور نیست. پاستا معمولا با سبزیجات، ماهی، گوشت قرمز، و خیلی از چیزهای دیگر آماده می‌شود. درواقع گستره پاستا در ایتالیا بسیار زیاد است. غذای ایتالیایی در همه جای دنیا شناخته‌شده هست، اما در مورد غذای ایتالیایی نکات مهمی وجود دارد. در اینجا قصد داریم در مورد پاستا و نکات آن صحبت کنیم.


یک نکته جالب یکی از کمترین ترکیباتی که در ایتالیا دیده می‌شود ترکیب مرغ با پاستا است. خیلی به‌ندرت پیش میآید که یک ایتالیایی مرغ را با پاستا ترکیب کند.

 

 

آیا ظاهر پاستا اهمیت دارد؟

شاید مواد تشکیل‌دهنده انواع پاستا یکی باشد البته نه همیشه، اما واقعیت این است که هرکدام از انواع پاستا نوع خاصی از سس را می‌طلبد، یعنی شاید مثلاً شکل پروانه‌ای با نوعی سس گوشت اصلاً ترکیب خوبی نباشد. یا به‌طور مثال سسی که لوبیا دارد خیلی با اسپاگتی جور در نمی‌‌اید. بهتر است به این موضوع خیلی دقت کنید.

 

 

پاستا پیش‌غذاست یا غذای اصلی؟ یا ساید دیش؟

شاید به‌طورکلی بتوان گفت ایتالیایی‌ها ۲ نوع غذای اصلی دارند، پاستا و ریزتو. اما این دو پیش‌غذا یا استار‌تر نیستند و همین‌طور بهتره به خاطر بسپارید که ساید دیش هم نیست. اما بعضی از رستوران های ایتالیایی خارج از ایتالیا این دو را گاهی به‌عنوان استار‌تر و حتی ساید سرو می‌کنند. و باید به خاطر بسپارید وقتی پاستا و ریزتو همیشه غذای اصلی است و همیشه به‌تنهایی سرو می‌شود بدون سالاد، بدون نان و بدون ساید.

 

این مطلب کلی در مورد پاستا بود اما در مطالب بعدی با جزیيات بیشتر و هیجان انگیزتری در مورد پاستا آشنا خواهیدشد.

 
 


 

saman1

1393/5/16

در ایتالیا پاستا غذای اول است که تامین کننده کربوهیدرات است و با ریحان و سبزیجات یا خرچنگ یا گوشت و غیره مخلوط میشود. غذای دوم انواع گوشت مانند استیک، مرغ یا بوقلمون است که بدون نان سرو میشود غذای سوم هم سالاد است و معمول نیست که در رستوران هیچکدام را حذف کنید.