;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

به سرعت لاغر شوید!

صبا صفری

 به سرعت لاغر شوید!

 خیلی وقت است شروع کرده‌اید به رژیم گرفتن اما لاغر نمی‌شوید؟ این مقاله را بخوانید تا با راه‌های اساسی لاغر شدن آشنا شوید!
 
با خواب شروع کنید
 
خواب به شما انرژی بیشتری می‌دهد تا در طول روز کالری بیشتری بسوزانید. کسانی که در شبانه‌روز کمتر از 6 ساعت می‌خوابند 27% بیشتر از کسانی که خواب درست و حسابی دارند در معرض خطر چاقی هستند.

صبحانه بخورید
 
خوردن یک صبحانه مغذی و سالم؛ که شامل پروتئین، غلات کامل و میوه است به شما کمک می‌کند سطح انسولین خونتان را ثابت نگه دارید و از پرخوری در طی روز هم خودداری کنید.
 
وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر کنید.

اگرچه که شما با این عادت بزرگ شده‌اید که سه وعده در روز غذا بخورید اما وقت آن است که این عادت را فراموش کنید و تعداد وعده‌های غذایی‌تان را بالا و حجم آن را پایین ببرید. این کار به شما کمک می‌کند هم در تمام مدت روز احساس سیری کنید و هم سوخت و سازتان بالا برود.

آرام غذا بخورید
اگر بتوانید هر وعده غذایی‌تان را حداقل نیم ساعت طول بدهید، چند قدم فیلی در پروسه‌ی لاغری جلو می‌افتید. یادتان باشد بیست دقیقه طول می‌کشد تا پیام سیری به مغزتان برسد و برای همین آرام غذا خوردن به شما کمک می‌کند تا این پیام را قبل از تمام کردن همه‌ی میز غذا دریافت کنید!

قهوه بنوشید
 

بله، شک نکنید که قهوه برای لاغر شدن عالی است، اما سعی کنید هیچ گونه کرم، شکر یا شیرین‌کننده مصنوعی را به قهوه‌تان اضافه نکنید. دریافت دوبار در روز کافئین برای از دست دادن وزن عالی است و البته قهوه بدون کافئین هم همین کار را انجام می‌دهد.

آدامس بجوید.

جویدن آدامس البته از نوع بدون شکرش به لاغر شدن شما کمک می‌کند چرا که این پیام را به مغزتان می‌رساند که کاملا سیر هستید!

با خودتان اسنک به سر کار ببرید
برای جلوگیری از خوردن چیزهای چاق کننده در محل کار بهتر است یکی دو اسنک مثل میوه و یک پاکت کوچک شیر با خود ببرید.

شکلات تلخ بخورید
اگر نمی‌توانید در برابر میل بی‌حدتان به شیرینی‌جات مقاومت کنید، بهترین گزینه برای شما شکلات تلخ 70 درصد است که علاوه بر آنکه برای سلامتی مفید است سوخت و سازتان را هم بالا خواهد برد. البته یادتان باشد فقط یک تکه‌ی کوچک!
 
قدم‌هایتان را بشمارید

هیچ‌چیز مثل پیاده‌روی نمی‌تواند شما را به تناسب برساند. یک اپلیکیشن قدم‌شمار در تلفنتان نصب کنید و سعی کنید روزی 10 هزار قدم بردارید.

 آب بنوشید
این را زیاد شنیده‌ایم که آب خوردن چقدر در روند لاغری تاثیر دارد. نوشیدن دو لیوان آب ناشتا و در پی آن 6 لیوان دیگر در طول روز به نحو عجیبی متابولیسم شما را بالا خواهد برد، اشتهایتان را کم کرده و همه‌چیز حتی حال و هوای پوستتان را بهتر خواهد کرد.