;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

خواص دارویی زنجبیل


خواص دارویی زنجبیل

واقعا چه کسی طعم ویژه‌ و عجیب زنجبیل را دوست ندارد؟ گیاه تند و تیزی که همه چیز را تحت‌الشعاع طعم ویژه‌اش قرار می‌دهد! زنجبیل یکی از مهم‌ترین ادویه‌هایی است که در همه جهان علاوه بر آشپزی، خاصیت درمانی هم دارد و مقوی قلب، محرک جریان گردش خون و تسریع کننده هضم غذا است و ضدسرفه، ضد لخته شدن خون و ضدالتهاب به حساب می‌آید.

داروی جادویی سرفه
از قدیم‌الایام زنجبیل یکی از بهترین داروها در کنترل و پیشگیری سرماخوردگی در فصل های سرد سال بوده و استفاده از برگ‌های این گیاه در تسکین التهاب و تورم گلو و التیام سرفه‌های خشک بسیار مفید است. کافی است در هنگام بیماری چند برش نازک زنجبیل را بصورت خام بجوید و یا عصاره آن را غرغره کنید و ببینید که به چه سرعتی بهبود می‌یابید. یک راه دیگر دم کردن زنجبیل در آب جوش به همراه عسل است. یک راز بزرگ برای درمان سرماخوردگی!

درمان بی‌اشتهایی
اگر هیچ وقت خدا اشتها ندارید و با زور لقمه‌های غذا را قورت می‌دهید، این گیاه یک اتفاق خوب برای شما به حساب می‌آید. زنجبیل در درمان تهوع، کم اشتهایی، اسپاسم‌های معده و روده، برونشیت و حتی بیماری‌های مفصلی مثل روماتیسم غوغا می‌کند. 

درمان تهوع
این گیاه منحصربه‌فرد برای درمان تهوع و استفراغ چه از نوع معمولی و چه حال‌های ناخوش دوران بارداری بسیار موثر است. اگر به سفر می‌روید و عادت دارید در طی راه حالت تهوع بگیرید، زنجبیل برای بهبود حالتان یک پیشنهاد عالی است!

دشمن سرطان
خاصیت این گیاه در پیشگیری از ابتلا به سرطان به ویژه سرطان روده بزرگ بر هیچکس پوشیده نیست. در زنجبیل ماده ای به نام zingiberen وجود دارد که علاوه بر ایجاد طعم و مزه عجیب و تیز، از رشد سلول‌های سرطانی در انسان پیشگیری می‌کند این گیاه آنقدر قوی است که از آن می‌شود در پیشگیری از تهوع ناشی از عمل های جراحی و شیمی درمانی در درمان بیماران مبتلا به سرطان هم استفاده کرد. 

دردهای قاعدگی
عجیب است اما این گیاه حتی می‌تواند نقش ایبوبروفن و مفنامیک اسید را در دردهای قاعدگی ایفا کند! خوردن چای زنجبیل و یا کپسول حاوی زنجبیل می‌تواند بدون ذره‌ای مواد شیمیایی حسابی حالتان را خوب کند! دو قاشق سوپخوري ريشه زنجبيل تازه را به مدت 15 دقيقه در آب خيس كنيد و بعد آن را صاف نماييد و به همراه چند قطره عسل يا آبليمو نوش جان کنید.

زنجبیل و رفع خستگی
اگر یک روز طولانی و خسته کننده را پشت سر گذاشتید و به یک انرژی مضاعف برای ادامه روزتان نیاز دارید، از چای زنجبیل غافل نشوید که حقیقتا جادو می‌کند!