;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

دتاکس


همه چیز درباره‌ی دتاکس
بدن ما مانند یک اسفنج هر چیزی را که در معرض آن قرار بگیرد جذب می‌کند و متاسفانه در دنیای امروز، همه چیزهایی که بدن در معرض آن قرار می‌گیرد خوب، مفید و حتی سالم نیست. از آلودگی هوا و مواد افزودنی موجود در غذاها و حتی آلاینده‌های موجود در آبی که می‌نوشیم گرفته تا موادی که در تمیز کننده‌های خانگی و لوازم بهداشت شخصی به کار می‌رود، همه و همه چیزهایی هستند که بدن را به صورت روزانه و مرتب با سموم مختلف به معنی واقعی کلمه بمباران می‌کند.مهم نیست که شما چقدر سعی می‌کنید سالم زندگی کنید، ورزش کنید، استرس کمتری به خودتان بدهید و یا غذاهای سالم بخورید؛ شما همواره در معرض مواد شیمیایی هستید! بدون شک بدن شما هر از گاهی شواهدی را نشان می‌دهد تا شما را از وجود سموم درونش آگاه کند، نفخ، سردرد، اسیدهای معده، ناراحتی‌های گوارشی، چاقی، پایین آمدن متابولیسم، به هم ریختن سیستم ایمنی و خیلی چیزهای دیگر از جمله علائم بالا رفتن مواد شیمیایی در بدن هستند.
در واقع زمانی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) چهارمین نشست ملی خود در مورد مواجه انسان با مواد شیمیایی موجود در محیط زیست که جامع‌ترین گزارش از قرار گرفتن مردم آمریکا در معرض مواد شیمیایی بود را ارائه کرد، برخی نتایج واقعا تکان‌دهنده بود!

 

 

بدن شما شامل صدها عنصر شیمیایی است.طبق گزارش CDC به طور متوسط حدود 212 ماده شیمیایی در خون و ادرار انسان وجود دارد که به وجود 75 نمونه آن سابق بر این هرگز اشاره نشده است، از جمله:
•    آکریل آمید که از پختن و یا سرخ کردن مواد غذایی در دمای بسیار بالا و به عنوان یک محصول جانبی از دود تنباکو به وجود می‌آید.
•    آرسنیک
•    فنول‌های محیطی مانند بیسفنول Aکه در پلاستیک‌ها و بسته‌بندی‌های مواد غذایی وجود دارد و تریکولازون که به عنوان یک عامل ضد باکتری در خمیر دندان‌ها و صابون‌ها به کار می‌رود.
•    پِر کلرات_ مورد استفاده در سوخت راکت، مواد منفجره  و آتش‌بازی
•    پِر فلورینت_ که در ساخت تفلون‌های نچسب به کار می‌رود.
•    ترکیبات آلی فرار_ موجود در رنگ‌ها، خوشبو کننده‌ها، پاک‌کننده‌ها، محصولات آرایشی، نرم‌کننده‌ها و خیلی چیزهای دیگر
به این ترتیب زندگی ما در مواجهه با سطح زیادی از مواد شیمیایی شده است که با بیماری‌ها و عوارض جانبی بسیاری همراه هستند و همینطور بسیاری از آنها به خودی خود می‌توانند کمک‌ حال بیماری‌های مزمن و ناراحتی‌های دیگر برای بدن باشند. علاوه بر این خیلی از ما در رژیم روزانه‌مان غذاهایی با پردازش بالا و سرشار از قند و چربی اشباع شده می‌خوریم و البته الکل، کافئین و شیرین کننده‌های مصنوعی هم که جای خود دارند.
سم زدایی به بدن این فرصت را می‌دهد که در حالی که خود را از شر این سموم، به طور طبیعی خلاص می‌کند، به خود فرصتی برای استراحت، تجدید قوا و تعمیر ارگان‌ها بدهد. همچنین درمان سم زدایی به شما قدرت بدنی، روحی و انرژی مضاعف می‌دهد.

 


در بسیاری از فرهنگ‌ها از جمله طب چینی و آیورودا و همینطور طب باستانی هند،سم زدایی قرن‌هاست که به ساده‌ترین راه برای بهبودمشکلات پوستی،سهولت در هضم وبهبود دردهاوهمچنین افزایش سطح انرژی در بدن تبدیل شده است. در این روش کبدوکلیه‌ها (همراه باخون،روده‌ها،سیستم لنفاوی وپوست) به فرآیندطبیعی بدن در ازبین بردن موادشیمیایی به وسیله عرق،ادرارومدفوع کمک می‌کنند و در درازمدت می‌توانندبه حمایت از بدن وبهبوداین فرایندطبیعی کمک کنند.

 

 

دتاکس چیست؟
در واقع دتاکس به معنی تمیز کردن خون از مواد شیمیایی و اجزای مضر و غیر مفید است و البته کمک به بهبود فعالیت کبد برای فعالیت‌های مهمش از جمله تصفیه خون. در این روش کبد در یک فرایند آنزیمی دو فاز به شکستن مواد شیمیایی می‌پردازد. در فاز اول سموم را خنثی و به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند و در فاز دوم یک مولکول غیر سمی جدید می‌سازد و مولکول‌های سمی‌ باقیمانده را از راه صفرا، ادرار و مدفوع دفع می‌کند.
برای اینکه این فرآیند به صورت موثر انجام شود لازم است که بدن شما مواد مغذی و مناسب داشته باشد. در غیر اینصورت فاز 2 که باعث ترک مواد سمی از بدن می‌شود به طور کامل انجام نمی‌گیرد. در اکثر موارد مردم فاز 1 سم زدایی را به سرعت طی می‌کنند اما در مواجهه با فاز 2 به علت فقر غذایی موفقیتی نصیبشان نمی‌شود.
یک دتاکس خوب می‌تواند در روشی طبیعی به بدن کمک کند تا اتفاق‌های زیر بیفتد:
•    ارگان‌ها استراحت کنند.
•    کبد برای کوچک کردن و سپس دفع سموم تحریک شود.
•    عمل دفع سموم از طریق پوست، کلیه‌ها و روده‌ها بهبود یابد.
•    گردش خون بهتر شود.
•    بدن به وسیله مواد مغذی سوخت گیری کند.
در مقاله بعدی به روش‌های موثر یک دتاکس خوب خواهیم پرداخت.