;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

نوشیدنی های سرد-قسمت دوم

شراره سران چرخ

اینبار قرار است که یک سری نوشیدنی معروف و خوشمزه را معرفی کنیم و با نوع اصلی آن‌ها آشنا شویم. اگر نوع اصیل نوشیدنی‌ها و... را به خوبی بشناسیم و طرز تهیه انواع آن را یاد بگیریم می‌توانیم خوب را از بد، اصیلر ا از غیر اصیل تشخیص دهیم.

آب‌میوه‌های طبیعی و میکس آن‌ها

شاید سردمدار بهترین نوشیدنی‌های دنیا آب میوه‌های طبیعی باشند که بی‌‌‌نهایت خوشمزه هستند و تقریباً می‌توان گفت همه از این همه خلوص مزه لذت می‌برند
زیرمجموعهٔ این نوشیدنی‌های بی‌نظیر میکس و ترکیب دو یا چند میوه هست که آن هم باز به نوبهٔ خود بسیار خوشمزه و طعم هیجان‌انگیزی دارند.


iced tea=یخ چای
یک نوشیدنی که خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که در ذهنمان است، اما بهر حال باید خیلی خوب درست شود تا واقعاً دل‌چسب و گوارا باشد. درست کردنش خیلی سخت نیست کافی است چایی کم رنگ یا معمولی دم کنید صبر کنید تا خنک شود و برای طعم دادن به آن از پرتقال لیمو نعناع هلو و… استفاده کنید. یخ به آن اضافه کنید و در ‌‌نهایت آماده است. اما بسته‌بندی‌های مخصوصی هم به شکل «تی بگ» برای درست کردن آیس تی در فروشگاه‌ها موجود است. آیس تی نوشیدنی پیچیده‌ای نیست که قوانین و مقررات خاصی داشته باشد.

 


lemonade=لیموناد
قدیم‌ها در ایران به آن شربت آب لیمو تازه می‌گفتند. دستور تهیه اصلی این نوشیدنی هم در امریکا و کانادا آب، آب لیموترش تازه، و شکر تهیه می‌شود. جالب است بدانید لیموناد در امریکا یک فرهنگ است به طوری شاید خیلی از بچه‌های آمریکایی در تابستان آن را به شکل یخی یا معمولی تهیه می‌کنند و می‌فروشند.
گاهی از ترکیب آب و شکر یک شربت غلیظ درست می‌کنند که فقط با اضافه کردن آب لیمو تازه یا آب‌لیمو نوشیدنی آماده می‌شود.

 

خب همیشه نمی‌توان نوشیدنی‌ها را در یک چارچوب خاص قرارداد، تنوع‌طلبی در مزه‌ها باعث شد تا یک نوشیدنی عالی که پایه اصلی آن لیموناد است تهیه شود به اسم   لیموناد نعناع = mint lemonade
لیموناد نعناع دقیقاً با‌‌ همان دستور لیموناد تهیه می‌شود و نعناع هم به همراه دارد که کاملاً در نوشیدنی مخلوط و آسیاب می‌شود.
البته این تنها نوع از انواع لیموناد نیست لیموناد صورتی مانند لیموناد با ترکیب انگور، بری‌ها، گریپ‌فروت و لیموناد یخی و…. هم در زیرمجموعهٔ لیموناد اصلی جای می‌گیرد.

 


Mojito = موهیتو، موخیتو، موجیتو


 
 
تلفظ درست این کلمه موهیتو است اما شاید در امریکای جنوبی با شدت زیادی «ه» می‌گذارند به شکل موخیتو نیز شنیده شود.
موهیتو یک نوشیدنی سنتی و اصیل کوبایی است که از لیموی سبز، آب، نعناع، نوعی مشروب به‌نام رام (الکل آن ۱۰% است) «سودا»، شکر تهیه می‌شود، نعناع در این نوشیدنی به هیچ‌وجه آسیاب نمی‌شود، بلکه لیموی ورقه شده به همراه شکر و نعناع با دست کوبیده می‌شود تا کمی عصارهٔ آن خارج شود.
تنوع در تهیه موهیتو بسیار زیاد است که با پایهٔ اصلی موهیتو و افزودن طعم‌ها و مشروب‌های متفاوت درست می‌شود.
مانند موهیتوی سبب، توت‌فرنگی موهیتوی انگلیسی، موهیتو رویال

اما به موهیتویی که الکل نداشته باشد «ویرجین موهیتو» یا «نوهیتو» گفته می‌شود.

در ایران موهیتو از نعناع، لیمو، آب، شکر، سودا در صورت موجود بودن، گاهی رنگ خوراکی سبز یا آبی تهیه می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 admin Fidilio

1392/11/15

@mohammadmj در قسمت جدید فیدیلیو که اسمش کتاب آشپزی هست قصد داریم تا غذا نوشیدنی و سالاد ها و هر چیز خوشمزه ی دیگری رو یاد بدیم . http://fidilio.com/go/recipe-book/boraoni

محمد خضوعی

1392/11/11

ممنونم از طرز تهیه نوشیدنیها. این نوشیدنیها خیلی مردم پسند هستن و خیلی ها هم باشون اشنا هستن . ممنون میشم در مورد نوشیدنیهایی که از مخلوط میوه ها درست میشن صحبت کنید که توانایی تغییر در حالت روحی فرد رو داره و میتونه باعث خوشحالی یا آرامش یا ... بشن. ممنون.

admin Fidilio

1392/11/12

hamooraby همه در مطالب اینده از این دست نوشیدنی ها خواهیم داشت

mohammad mj

1392/11/15

ممنونیم از مطالب خوبتون .کاش در پایان مطالبی مثل این طرز تهیه چند نوشیدنی خاص را هم بگید .