;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

کدام غذاها برای کدام گروه خونی مناسب است؟

 نتایج تحقیقات پژوهشگران مشخص کرده که نیاز ما به مواد غذایی مشخص، و نیز تنوع فعالیت های فیزیکی به نوع گروه خونی ما بستگی دارد و تمام این ریزه کاری ها به صورت رمز در ژن های ما ثبت شده است. حالا گروه خونی خود را در ادامه مطلب پیدا کنید تا متوجه شوید کدام غذا برای شما مناسب است و چگونه باید متناسب بمانید. 

گروه خونی

 

گروه خونی O

دیرینه ترین گروه خونی تاریخ همین گروه خون است؛ در طول زمان وقتی آدم ها فقط گوشت می خوردند، این گروه خونی رایج ترین بود. پزشکان به افرادی که دارای این گروه خونی هستند، «شکارچی» می گویند. افرادی که گروه خونی شان O است، در صورتی که استفاده از پروتئین های حیوانی را بسیار زیاد کرده و البته ورزش سخت را هم در کنارش آغاز کنند، می توانند سرعت سوخت و ساز کالری را در بدن خود افزایش دهند.

چه چیز هایی بخورند؟

بروکلی، اسفناج، پیاز قرمز، انواع فلفل، کلم قمری، کدو تنبل، جعفری، تره فرنگی، زیتون، کلم پیچ، گوشت گوساله، گوشت بره، گوشت گاو، ماهی و غذاهای دریایی، نمک یددار و جگر.

چه چیز هایی نخورند؟

 غلات صبحانه گندمی، محصولات لبنی، سویا، روغن بادام زمینی، انواع لوبیا، کلم سفید و قرمز، گل کلم، کلم بروکسل (کلم فندوقی)، زیتون و انواع قارچ.

ورزش های مناسب :

ایروبیک، ورزش های استقامتی، دو، آمادگی جسمانی، دویدن روی تردمیل، کیک بوکسینگ، دوچرخه سواری، هنرهای رزمی و اسکیت برد همه و همه مناسب شما هستند.

گروه خونی

گروه خونی A

 

ظاهرا این گروه خونی زمانی به وجود آمده که حیوانات کمیاب شده و انسان ها مجبور شده اند عادات غذایی خود را تغییر دهند. افراد دارنده این گروه خون به عنوان «کشاورزها» شناخته می شوند و اولین گیاهخواران هستند. دارندگان گروه خونی A از میوه ها بهره می برند. بنابراین بهتر است اعضای این گروه بیشتر از غذاهای گیاهی مانند سبزیجات و میوه ها استفاده کنند و هر چه کمتر غذاهای فرآوری بخورند. وقتی پای رژیم غذایی بدون گوشت وسط می آید، افراد با گروه خونی A این شانس را دارند که با حذف محصولات سمی از رژیم غذایی شان زودتر وزن کم کنند.

چه چیز هایی بخورند؟

 ماهی، سبزیجات (غیر از بادمجان، قارچ و کلم)، میوه ها (غیر از موز، نارنگی و طالبی و خربزه)، نان سویا و روغن های گیاهی.

چه چیز هایی نخورند؟ 

گوشت های قرمز، پنیر، نان گندم.

ورزش های مناسب :

ورزش هایی مانند تای چی، یوگا، هنرهای رزمی، ، پیاده روی سریع، شنا، ایروبیک و انجام حرکات کششی برای افراد این گروه مناسب است.

گروه خونی B 

 

این گروه خونی در میان افرادی که زندگی کوچ نشینی و چادرنشینی دارند، افزایش پیدا کرده است. افرادی که دارای این گروه خونی هستند به «کوچ نشینان» معروفند. سیستم گوارشی این افراد مقاوم است و به همین دلیل غذایشان هم متنوع است. افراد با گروه خونی B باید محصولات لبنی مصرف کنند، کمتر پیش می آید که این افراد برای کنترل وزن شان دچار مشکل شوند اما باید از مصرف محصولات پر کالری بپرهیزند.

چه چیز هایی بخورند؟

هویج، کلم بروکسل (کلم فندوقی)، گل کلم، انواع فلفل، چغندر، بادمجان، گوشت آهو، جگر، غذاهای دریایی، محصولات لبنی.

چه چیز هایی نخورند؟

 گوشت مرغ و ماکیان، آجیل، دانه سویا، کدو تنبل، انواع زیتون، نارگیل، ریواس، گندم.

ورزش های مناسب : 

فعالیت های فیزیکی از جمله ایروبیک، تنیس، هنرهای رزمی، پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا، راهپیمایی سریع، دویدن آرام، ورزش های استقامتی، گلف و تای چی.

 
 

گروه خونی AB 

از آنجا که گروه خونی AB جوان ترین نوع گروه خون است و هنوز چیزهای کمی در موردش مشخص شده، دانشمندان به دارندگان گروه خونی AB لقب «معما» را داده اند. افراد این گروه می توانند رژیم متنوعی برای خود در نظر بگیرند. مصرف بیشتر محصولاتی که برای دارندگان گروه های خونی A و B لازم نیست، برای دارندگان گروه خونی AB هم ضرورتی ندارد، البته استثناهایی هم در این میان وجود دارد. اگر گروه خونی شما AB است و دوست دارید وزن کم کنید، باید از سبزیجات و توفو به عنوان مکمل غذایی خود استفاده کنید.

چه چیز هایی بخورند؟

انواع لوبیاها، سبزیجات سبز رنگ، گوشت مرغ و ماکیان، انواع ماست ها، پنیرها (فتا، موزارلا)، پاستا، ماهی، آناناس و توفو.

چه چیز هایی نخورند؟

 میگو، کره، شیر، انواع فلفل، تربچه، موز، گلابی و گندم.

ورزش های مناسب :

تای چی، یوگا، گلف، دوچرخه سواری و پیاده روی از جمله فعالیت های فیزیکی است که برای دارندگان گروه خونی AB مناسب است.

 

 

نازنین قریب

1395/5/17

ممنون.

ندا برخورداری

1395/5/16

چرا در گروه خونی o هم باید زیتون بخوریم هم نباید بخوریم؟!!!