;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

بهترین غذاهایی که هنگام دندان‌درد می‌توان خورد چه چیزهایی هستند؟

  چندین سال پیش خبری در یک روزنامه چاپ‌شده بود با این مضمون که مردی از شدت دندان‌درد با تفنگ شکاری به دندانش شلیک کرد و طبیعتاً جان سپرد ، شاید این کار غیرعاقلانه به نظر برسد اما اگر یک‌بار درد دندان را تجربه کرده باشید شدیداً با متوفی احساس همدردی خواهید کرد. به نظر خیلی از صاحب‌نظران بعد از درد زایمان و سنگ کلیه ، درد دندان بدترین دردی است که یک نفر می‌تواند تجربه کند.

هنگامی‌که دندانمان درد می‌کند خوردن هر غذایی می‌تواند به درد ما اضافه کند و حتی به دندان بیشتر از قبل آسیب برساند. مواد غذایی که کمتر نیاز به جویدن دارند پیشنهادهای خوبی برای تغذیه همراه با درد دندان هستند. در این مطلب سعی کردیم یک سری پیشنهاد بی‌خطر برای این‌جور مواقع ارائه کنیم که اگر یک‌وقتی خدایی تاکرده با دندان‌درد شدید در گوگل سرچ کردید "چگونه با وجود دندان‌درد غذا بخوریم؟" حداقل پاسخ مناسبی دریافت کرده باشید.

سیب‌زمینی پخته :

سیب‌زمینی پخته یکی از بهترین مواد غذایی است که می‌توان هنگام دندان‌درد خورد. یک دلیلش هم این است که آماده کردن آن زمان زیادی نمی‌برد برای همین می‌توانید به‌سرعت آن را تهیه کنید. یکی دیگر از حسن‌های این غذا این است که نیازی به جویدن ندارد و می‌توان بدون دردسر آن را خورد

سوپ:

هر نوع سوپ از سوپ سبزیجات گرفته تا انواع سوپ مرغ و ماهی هم می‌تواند یکی از بهترین غذاها برای خوردن هنگام دندان‌درد باشد. البته کسی که دندان‌درد دارد نمی‌تواند این مواد غذایی را به صورت داغ مصرف کند و باید منتظر بماند تا کاملاً خنک شوند.

سوپ

ساندویچ :

یک ساندویچ با نان کاملاً نرم (مثلاً میانه‌ی نان تست تازه) یکی دیگر از بهترین مواد غذایی برای خوردن در این‌جور مواقع است. می‌توانید برای میانه ساندویچ از تخم‌مرغ آب پز ، برش‌های پنیر یا کره بادام‌زمینی استفاده کنید.

ماست :

ماست هم به خاطر خنکی‌ای که دارد و هم این‌که بی‌نیاز از جویدن است می‌تواند در کنار همه این‌ پیشنهادها خورده شود. البته ترکیب ماست با سیب‌زمینی پخته شاید چندان جذاب و خوشمزه به نظر نرسد اما هنگامی‌که دندان‌درد داشته باشید به یکی از لذیذترین انتخاب‌ها تبدیل می‌شود.

ماست و پنیر

پنیر و مشتقات پنیر:

برای رفع گرسنگی وقتی‌که درد دندان امان شما را بریده است ، خوردن پنیر می‌تواند راه نجات باشد. پنیر و مشتقات پنیر باعث می‌شود یک پکیج خوشمزه و آرام‌بخش در اختیار شما قرار بگیرد ، پنیر هم نیاز به جویدن چندانی ندارد و راحت بلعیده می‌شود.

اسپاگتی :

چه در هنگام دندان‌درد و چه بدون این‌جور دردها اسپاگتی انتخاب مناسبی برای یک وعده‌ی غذایی است ، تنوع خوبی که مشتقات این غذا دارد ، راحتی خوردن  آن و مقدار زمان کم تهیه باعث می‌شود که اسپاگتی راه‌حل ساده‌ای برای وقت‌هایی که حوصله نداریم باشد و خب مسلماً  وقتی‌که بیماریم و درد می‌کشیم بی‌حوصله تر از همیشه هستیم.

نعنا

به خاطر داشته باشید هنگامی‌که دندان‌درد دارید رعایت موارد زیر می‌تواند کمک زیادی به شما بکند:

قرار دادن روغن میخک به دندان آسیب‌دیده

نخوردن مواد غذایی خیلی ترد که نیاز به جویده شدن دارند و مواد غذایی بسیار داغ، بسیار سرد یا تند

نخوردن نوشیدنی‌های خیلی سرد یا خیلی داغ 

وارد نکردن هیچ ماده چسبنده‌ای (مانند آدامس یا آب‌نبات) دردهان

جویدن کمی نعنا و قرار دادن آن روی دندان

قرقره کردن دهان با آب‌ نمک و شستشو مداوم آن