;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

معجزه ی آبلیمو و عسل

 معجزه ی آبلیمو و عسل

کافی است در یک جمعی ناخود اگاه صدای عطسه ی شما شنیده شود ، آنوقت سیل تجویز های مختلف است که از گوشه و کنار به سمت شما ورانه می شود از قرص و شربت گرفته تا بخور و دمنوش های گیاهی ، یکی از این تجویز ها که همیشه هم حضور فعالی دارد معجون جادویی آبلیمو و عسل است که گفته می شود شصت و سه نوع بلا را درجا دفع می کند. اما چه چیزی در این خوردنی ها وجود دارد که باعث می شود در کنار هم  اینگونه تاثیر گذار ظاهر شوند.
 


هم عسل و هم لیمو دارای خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی هستند، در نتیجه مصرف آنها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.  لیمو سیستم ایمنی را تقویت و از بدن سم زدایی می کند، سوءهاضمه را برطرف و لکه های پوستی را کم رنگ می کند و باعث کاهش وزن می شود. 
اگر در شربت ابلیمو و عسلتان کمی دارچین هم اضافه کنید که دیگر فبها ، نتیجه ی حاصله یک نوشیدنی مفید و با خواص زباد خواهد بود.
لیموترش و دارچین هر یک خواص خود را دارد و ترکیب این دو ماده با هم معجزه می کند. دارچین دارای خاصیت ضد میکروبی، ضد سرطانی و کنترل کننده قند خون است و لیمو دارای خاصیت چربی سوزی است در حالی که دارچین میزان سوخت و ساز را افزایش می دهد. در نتیجه فرد با سوخت کالری و چربی بیشتری وزن کم می کند. افزودن کمی پودر دارچین و آب لیمو به چای سبز نیز معجزه می کند.
عسل هم با پوشش دادن گلوی تحریک شده گلو دردر ناشی از سرفه را بسیار بهبود می بخشد و همچنین ، اثرات آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال نیز دارد باشد. در صورتی که سرما هم نخورده بودید توصیه می شود هر روز صبح یک لیوان آب حاوی یک قاشق چای خوری پودر دارچین، یک قاشق چای خوری عسل و چند قطره آب لیمو ناشتا مصرف کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که عسل را به کودکان بالای 12 ماه می دهید، به کودکان زیر 12 ماه نباید عسل داده شود.
مخلوط آب لیمو و دارچین در رفع چین و چروک نیز موثر است. این مخلوط را به آرامی روی صورت ماساژ دهید و بگذارید کمی بماند. خاصیت آنتی اکسیدان لیمو، پوست آسیب دیده را درمان و خط و چین و چروک پوست را کم رنگ می کند.
 


مواد لازم برای تهیه ی معجون شیر و عسل :

آب: 1پیمانه

عسل:2 قاشق چایخوری

آب لیموی تازه: 2 قاشق چایخوری

دارچین : 1 قاشق چایخوری

آب را گرم کنید و عسل و آب لیمو را به آب گرم اضافه نمایید و تا زمانی که عسل در آب حل شود هم بزنید. دارچین را به آن اضافه کنید و پس از این که خوب هم زدید به صورت گرم نوش جان نمایید.