;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

اسنیکرز


اسنیکرز از مغز بادامی و رویه  کارامل و بادام‌زمینی با شکلات با طعم شیر پوشیده شده است. شکلات اسنیکرز یکی از محبوب‌ترین شکلات‌های مغز دار در جهان است. برای اینکه نگاهی به تاریخچه‌ی این شکلات  بیندازیم بهتر است یک نگاهی هم به گذشته و کسی که این کارخانه را راه‌اندازی کرد بی اندازیم.

کارخانه ای که شکلات‌های محبوب دنیار راتولید کرده است. Galaxy ، Mars، M &M، Twix

خانواده مارس همیشه سعی می‌کردند تا فضای خصوصی خانواده ‌شان خیلی در چشم نباشد.، به‌طوری تقریباً تصاویر خوبی از فرانک مارس و یا دیگر اعضای خانواده یافت نشده است. فرانک مارس در سال ۱۸۸۳ در می‌نه سوتا متولد شد. در دوران کودکی‌اش به همراه مادرش آبنبات درست می‌کرد و بعدها در دوران دبیرستان آن‌ها را میفروخت و بعد از ازدواجش به همراه همسرش در آشپزخانه خانه خود آبنبات درست می‌کرد.

 

 

در پایان سال ۱۹۲۰، خانواده مارس به موفقیت‌های خیلی بزرگی رسیدند، و این موفقیت آن‌ها را تبدیل به یک غول بزرگ جهانی در صنعت شکلات کرد.Snickers  در سال ۱۹۳۰ تولید شد و این یک اتفاق بزرگ بود. و همچنان بعد از ۸۰ سال تولید اسنیکرز یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود. در سال 1934، چند سال پس از تولید Snickers، فرانک مارس در سن 50 سالگی درگذشت. وارثانش راه او را تا به الان ادامه دادند و کارخانه مارس برای زنده نگه‌داشتن این مسیر تا الآن روزانه هزاران شکلات و آبنبات با نام مارس به فروش می‌رسد.


اسنیکرز با نام مار تن (Marathon) در انگلستان به مردم عرضه می‌شد. اما در سال ۱۹۹۰ نام آن  در سراسر جهان با نام Snickers تغییر یافت.

اگر می‌خواهید بدانید که فرانک و آتل مارس چگونه اسم Snickers را انتخاب کردند، این اسم نام اسب محبوبشان بود. فرانک و آتل بسیار به اسب‌ها علاقه داشتند و زمانی صاحب یک مزرعه ۸۱۰ هکتاری در تنسی که به علاقه خانوادگی‌شان به اسب‌ها اختصاص داشت، بودند. یکی از اسب‌های آتل مارس به اسم Gallahadion در اسب‌سواری سال ۱۹۴۰ کنتاکی را برد. شرکت شکلات مارس در طی ساله‌ای متمادی بسیار بزرگ‌شده و اکنون یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی در جهان است. این شرکت که اکنون هم توسط اعضای خانواده مارس اداره می‌شود، هنوز بسیاری از راه‌های تجارت اولیه خود را که به این شرکت در موفقیتش در دنیا کمک کرد بکار می‌بندد. شکلات Snickers سالانه به‌تنهایی ۲ میلیارد دلار برای شرکت مارس درآمد دارد. روزانه بیشتر از ۱۵ میلیون شکلات Snickers در دنیا تولید می‌شود که برای تولید آن‌ها حدود ۱۰۰ تن بادام‌زمینی مصرف می‌شود. داستان شکلات Snickers یک داستان موفقیت روزبه‌روز در صنعت شکلات است.


تبلیغات مارس بگونه ای است که حس تازه شدن و با انرژی شدن به شما می‌دهد.

هر اسنیکرز کالری حدود ۲۵۰ دارد و با وجود این مقدار ۱۰۰ درصد گرسنگی را رفع می‌کند. و بهتر است در خوردن آن زیاده روی نکنید.

 

 


 

 

 

دانیال علی دوستی

1393/4/23

فوق العادس مخصوصا اون limited edition که عکسشو گذاشتین . فقط کاش توی ایران گیر میومد . متاسفانه اکثرا اندازه های کوچیکشو میفروشن .