;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

مرگ شما کسب و کار من است

یک رستوران در امریکا وجود دارد به اسم " گریل حمله ی قلبی" که برای برگر های بزرگ و غذاهای وحشتناک پر کالری اش معروف است. رستورانی که اعتقاد دارد با خوردن غذاهایش حتما دچار سکته ی قلبی خواهید شد.

این روزها بازاریابی رستوران ها به مدل های عجیب وغریبی رسیده یکی ازعجیب غریب ترین آنها مربوط رستورانی در لاس‌وگلاس امریکا است.  رستورانی که " گریل حمله ی قلبی"  نام دارد و ادعا می کند غذاهایش آنقدر خوشمزه اند که ارزش دارند به خاطرشان حتی بمیرید!
 
 
این رستوران در سال 2005 توسط جان باس افتتاح شد ایده ی این رستوران زمانی به ذهن جان رسید که موقع نوشتن پایان نامه در رابطه با بازاریابی در باشگاه های تناسب اندام دید خیلی از سوژه هایش در رژیم غذایی خود تقلب می کنند و فکر کرد نباید کسی را به زور برای نگه داری رژیم غذایی تشویق کرد. او تصمیم گرفت راهی درست مقابل این را امتحان کند.
در این رستوران غذای سالمی وجود ندارد. در واقع این برگرها که حاوی سه تا چهار لقمهٔ گوشتی، حداقل ۱۲ بُرش گوشت بیکن و پنیر فرآوری‌شده در بین سایر مخلفات است، همه و همه مشتری را در شرایطی قرار می‌دهد که احتمال حملهٔ قلبی برایش وجود داشته باشد. ساندویچ‌های این رستوران غول های سر به فلک کشیده‌ای هستند که رویش با ۲۵۰ گرم تا یک کیلوگرم گوشت گاو پُر شده و در هر پُرس از غذای این رستوران می توانید بین 8 تا 10 هزار کالری بگیرید. 
این رستوران چهار نوع برگر دارد که در برگر چهار طبقه اش بیشترین حجم از مواد غذایی مضر و چربی ها را می توانید پیدا کنید این برگر به عنوان ناسالم ترین غذای جهان تا کنون شناخته شده است! سیب زمینی سرخ کرده های این رستوران نیز روغن خالص خوک سرخ می شوند و البته مشتری‌هایی با وزن بیش از ۱۷۰ کیلو یا بیشتر می‌توانند آن را مجانی بخورند.
 
 
 
مالک این رستوران، "جان باس" لباسی مثل دکتر ها می پوشد و گارسن های معلوم الحالش هم لباس پرستاری به تن دارند البته مشتری ها هم از این قضیه جان سالم به در نبرده اند و آنها هم باید روپوش هایی به شکل لباس بیمارها به تن کنند. آقای باس ابزار بازاریابی جدیدی نیز به منوی رستوران اضافه کرده که «جنازه پخته مشتری قبلی» نام دارد! خود او دربارهٔ آن می‌گوید: «مشتری پیش از شما به خاطر حملهٔ قبلی فوت کرد و من هم جنازه‌اش را پختم روی میز گذاشتم.»
باس عقیده دارد هدفش از ازائه دادن این گونه ی غذاها این است که شدت چاقی مردن را به آنها یاد آوری کند. علاوه بر این ها او به سایر رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای با این ادعای نادرست که می‌توانید در رستوران آنها غذای سالم بخورید، اعتقاد ندارد.
 

در 11 فوریه 2012، یک مشتری در این رستوران هنگام خوردن ساندویچ چهار طبقه ، دچار حمله ی قلبی می شود پرسنل رستوران بعد از دیدن این صحنه او را فوری به بیمارستان می برند اما قبل از این که آنها متوجه ماجرا شوند دیگر مشتری ها که فکر می کردند این هم یک جور تبلیغ و نمایش است حسابی با فرد بینوا عکس یادگاری می اندازند. بعد از این جریان یکی دو مورد دیگر نیز در سال های بعد گزارش شد که فردی هنگام خوردن برگرهای این رستوران دچار حمله ی قلبی شده است.

همین قضایا بود که انگشت اتهام را به سمت جان باس برد اما او اینگونه از خودش دفاع کرد :« فکر می‌کنید من از بقیه می‌خواهم تا در رستورانم بمیرند؟ هیچ وقت! د واقع من آرزو دارم یک روز صبح چشمانم را باز کنم و ببینم که هیچ‌کس به رستوران من نمی‌آید. شاید آن روز، جهان، معنی حقیقت را فهمیده باشد. باز هم روی این قضیه تاکید می کنم:" به رستوران من نیایید؛ این رستوران برایتان مضرّ است و شما را خواهد کشت.