;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

فلوگر؛ طعم اصیل قهوه

 

 شرکت قهوه فلوگر (Folgers) در سال ۱۸۵۰ توسط جیمز فلوگر در شهر های سان فرانسیسکو و کالیفرنیا با عنوان شرکت " قهوه بخار دیده و ادویه پودر شده" تاسیس شد.موسس این شرکت جناب آقای ویلیام بووی قبل از احداث کارخانه فلوگر مشغول کارای قهوه‌ای خودش بود که متوجه یه فرصت خوب برای سرمایه گذاری شد.در کالیفرنیا نحوه مصرف قهوه اینجوری بود که باید قهوه سبز را خریداری می‌کردی و بعد از بو دادن قهوه اونو آسیاب می‌کردی و میزدی به تن. ایشون با خودش گفت خب چه کاریه ؟ قهوه را میخرم ، بو میدهم و بعد از آسیاب کردن می‌فروشم.

برای درست کردن دستگاه آسیاب برای خط تولید کارخانه ویلیام نجاری به اسم جیمز فلوگر را استخدام کرد.جیمز در سن 15 سالگی به همراه دو برادر خود از جزیره Nantucket به کالیفرنیا مهاجرت کرده بود.کالیفرنیا در آن زمان بخاطر کشف طلا مقصد مهاجران زیادی بود تا شاید بتوانند با الک کردن آب زندگی خود را تغییر دهند.

با توجه به قیمت نفت در آن زمان و مصرف بالای قهوه بسیاری از کشتی های باری تصمیم گرفتند به جای نفت قهوه بارگیری کنند و یکی از بهترین مشتریان آنها هم شهر سانفرانسیسکو بود که تازه به شکوفایی صنعتی رسیده بود.کاروکاسبی ویلیام بسیار گرفت و در کنار آن جیمز نیز بعد از یک سال پول خوبی به جیب زد و توانست سهمی از کارخانه را بخرد و بعد از آن به سمت معادن طلا راه افتاد.

 

 

در این مسیر او با خود مقدار بسیاری قهوه و ادویه برد و حسابی برای شرکت بازاریابی کرد.بصورتی که وقتی در سال 1865 برگشت تبدیل به یکی از شرکای اصلی شرکت شده بود و بالاخره توانست در سال 1872 سهام بقیه اعضای شرکت را نیز خریداری کرده و کارخانه را به فلوگر تغییر نام دهد. در سال 1861 جیمز ازدواج کرده و حاصل این ازدواج 4 فرزند بود که 2 تای آنها وارد کار قهوه در کارخانه پدری شدند.در 1889 جیمز فوت کرد و پسر 26 ساله او به نام جیمز فلوگر دوم مدیریت کارخانه را بعهده گرفت. 

این شرکت در اواسط قرن بیستم توانست محبوبیت خود را افزایش داده و در آمریکای شمالی تبدیل به برند اول قهوه شود. موفقیت این شرکت همین گونه ادامه پیدا کرد و با استخدام افرادی مثل Frank P. Atha که سهم زیادی در بازاریابی این شرکت ایفا کردند توانست در سال 1963 لقب برترین قهوه در کل آمریکا را کسب کند و وارد بازار جهانی شود.هم اکنون فلوگر کافی بزرگترین برند قهوه بسته بندی در ایالات متحده است و کارخانه ی فلوگر یکی از بزرگترین کارخانه های فرآوری قهوه در جهان است.

این کارخانه هر ساله ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن قهوه را وارد کرده و آن را فرآوری می کند.روزانه ۷۵ میلیون فنجان قهوه فلوگر در ایالات متحده و کانادا مصرف می شود.فروش خالص سالانه این شرکت  ۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار است و در رتبه ی ۴ برندهای قهوه جهان قرار دارد.این شرکت تحت مالکیت کمپانی جی.ام.اسماکر است که گفته می شود در سال 2012 حدود 5.5 میلیارد دلار آمریکا فروش داشته است. حدود 2.3 میلیارد دلار از این فروش برای قهوه بوده است. قهوه های برند فلوگر یکی از پرفروش ترین برندهای آمریکا است که سود عملکرد 23.6 درصدی دارد. البته نسبت به سال های 2011 و 2010 کاهش سود داشته است.