;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

رولت-استیک گوشت

شف حسن قصد دارد یک غذای بین المللی به نام رولت استیک گوشت درست کند که مناسب مهمانی ها هم می تواند باشد. تهیه این غذا شامل دو بخش می شود یک آماده کردن گوشت و قرار دادن مواد داخل آن و بخش  دیگر سس و موادی که برای پخت گوشت در فر لازم است. شف ابتدا با مواد ذاخل گوشت شروع می کند و مواد زیر را آماده می کند:


1
)گوشت گوسفندی چرخ کرده 250گرم
2)جعفری خرد شده 2قاشق غذاخوری
3)فلفل سیاه
4)زیره
5)نصف پیاز
6)سیر 3حبه
7)اسفناج 60گرم
8)مرضیه خشک
9)گشنیز خشک
10)قارچ 3عدد
11)زبان دودی شده 100گرم
12)گردو 4عدد درسته
13)تخم مرغ 1عدد
14)آویشن
15)خامه یک قاشق غذاخوری
16)نمک به مقدار کافی

شف ابتدا گوشت چرخ کرده در ظرف قرار داده و سپس پیاز و سیر را بصورت نگینی خرد می کند و به آن اضافه می کند و به دنبال آن ادویه ها و سبزیجات خشک را نیز اضافه می کند و البته توضیح می دهد که هر کس متناسب با ذائقه خوداین مواد را به اندازه دلخواه اضافه می کند.

 

همه مواد را که داخل یک ظرف ریخت، توسط گوشت کوب برقی له و مخلوط می کند و سپس کمی ورز می دهد و به این ترتیب مواد داخل ران گوسفند آماده شده است. حال شف می خواهد ران گوسفند را آماده کند تا مواد را در داخل آن قرار دهد. برای این کار و مزه دار کردن گوشت مواد زیر را آماده می کند:


1) ران گوسفند 2.5کیلوگرم
2) سس خردل 1قاشق غذاخوری
3) رزماری یک ساقه
4) فلفل سیاه
5) ترخون خشک
6) گشنیزخشک
7) سیر 3حبه له شده
8) روغن زیتون نصف فنجان
9) سیر له شده 3حبه
10) فلفل قرمز
11) رب گوجه فرنگی 1قاشق چایخوری

شف ران گوسفند را که خیلی هم درشت نیست، کاملاً پهن می کند و با کارد داخل گوشت را برش های ریز می دهد تا وقتی سس و مواد را به داخل آن می مالد کاملاً به خورد آن برود. قبل از پر کردن سطح گوشت را با سس خردل آغشته می کند و چند برگ رزماری و فلفل و گشنیز و ترخون را هم  روی آن می ریزد و سیر له شده را هم روی سطح گوشت می مالد و مواد داخل آن را که قبلاً آماده کردیم داخل ران گوسفند قرار می دهد و آن را مثل فرش لول می کند.

 

در بخش دوم برای پخت گوشت، شف گوشت را در ظرف فر قرار می دهد و موادی را به این ظرف اضافه می کند تا بوی گوشت را بگیرد که این مواد به شرح زیر هستند:


1) کرفس یک ساقه بدون برگ
2) برگ بو 6عدد
3)سیر 6حبه
4) قارچ 3عدد
5) پیاز  نصف عدد
6) رزماری 4ساقه
7)قارچ درسته 3عدد

       

نوبت به سس گوشت می رسد که قرار است شف قبل از پخت روی گوشت بریزد.  به این ترتیب که شف یک کاسه کوچک را بر می دارد و رب گوجه و فلفل قرمز، رزماری و سیر له شده را در یک ظرف مخلوط می کند و به آن روغن زیتون را اضافه می کند و حسابی هم می زند و روی گوشت می مالد.

           


فر باید دمای 170درجه داشته باشد و حدوداً نیم ساعت روی آن را  با فویل می بندد و بعد از اینکه گوشت پخت فویل را باز می کند تا نیم ساعت هم بصورت روباز پخته و برشته شود.

 

 

شف حسن در این فاصله برای سرو این غذا سسی را آماده می کند که مواد زیر آن را تشکیل می دهد:


1)آب گوشت
2)سویا سس 1قاشق غذاخوری
3)نشاسته ذرت 3-2 گرم


شف آب گوشت را در یک ماهیتابه صاف می کند و روی شعله گاز قرار می دهد و بعد از چند دقیقه که کمی گرم شد سویا سس را به آن اضافه کرده و هم می زند و نشاسته را در آخر به آن اضافه می کند و هم می زند بعد از چند دقیقه که جوشید سس سویا آماده است.

 


در انتها شف روش پخت سیب زمینی هایی را که به عنوان دورچین استفاده می شود و بسیار هم طعم لذیذی دارد را برای ما توضیح می دهد. برای تهیه این سیب زمینی که تقریباً برای دورچین بسیاری از غذاها در رستوران ها  استفاده می شود مواد زیر را لازم داریم:


1)سیب زمینی 800گرم
2)پیاز 200گرم
3)نمک به مقدار لازم
4)فلفل به مقدار لازم
5)روغن زیتون


به این ترتیب که سیب زمینی ها را با اندازه هایی که در عکس می بینید می برد و در ظرف اجاق گاز قرار می دهد و روغن زیتون و ادویه ها را اضافه می کند و حدود 40دقیقه با حرارت 160درجه فارنهایت در فر قرار می دهد که بعد از آن آماده سرو است.

       


بعد از یک ساعت غذای شف آماده است و که قرار است با سبزجاتی چون لوبیا سبز، هویج، بروکلی، کدو که با کمی نمک در کره تف داده شده، سرو شود.

برای این کار شف گوشت پخته شده را روی یک تخته قرار می دهد و با مهارت آن را برش می زند و برش را در ظرف غذا قرار می دهد و در کنار سبزیجاتی را که به همراه گوشت در فر قرار داده و پخته بود، اضافه می کند و در طرف دیگ ظرف سبزیجات تف داده شده را اضافه می کند تا با کمک آنها به ظرف رنگ و لعاب دهد و در نهایت از سس سویای گوشت روی آن می دهد و  غذا را آماده سرو می کند.

 

                   

                   

وهاب عسگری

1390/8/5

lotfan ghazahaye italiei bezarid

nirvana

1390/8/13

شما بهترینی هیچی نمیشه گفت

nirvana

1390/9/14

فیدی جان خیــــــــــــــلی متشکرم میدونی چقدر برام با ارزشه از تجربه های یه شف حرفه ای استفاده کنم.مرسی علی بود

mehdi

1390/7/29

okeye

nina msm

1390/8/7

Kheili Aali Vali Baraye Ma Ke Tazekar Hastim Yekam Sakht Bood .. :D Lotfan Ghazahaye Sadetaram Entekhab Konin :)

هانیه واریانی

1391/6/28

اخه قیمت فقط یه رون می دونه چند ه ما بخویم تو خونه درست کنیم که باید 500 تومن واسه این قضا بذاریم کنار!!

بهرام علی اف

1390/9/7

من دیووووونه شدم. دوست داشتم الان نشسته بودم داشتم این رولت خوشمزه گوشت رو دو لپی می خوردم.

Dadash Agha

1391/7/24

مرضیه خشک؟ کلی خندیدم. مرزه خشک آقاجان، مرزه خشک!!