;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

میکس گوشت تند

 

میکس گوشت تند مخصوص آفریقای شمالی است. مردم این بخش از آفریقا به غذاهای تند تمایل زیادی دارند. درست کردن این غذا دو ساعت بیشتر وقت نمی گیرد. اما خوش طعم و لذیذ است. البته باید بدانید که این غذا با برنج هم سرو می شود.


مواد لازم:
گوشت راسته کم چرب گاو              یک و نیم کیلوگرم
روغن زیتون                                    4 قاشق غذاخوری
سیر                                             4 حبه
شکر                                            2 قاشق غذاخوری   
سس سویا                                   2 قاشق غذاخوری
برگ آویشن تازه                             1 قاشق غذاخوری
سس تند                                     یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
در کاسه ای بزرگ 2 روغن زیتون، دوحبه سیر، دو قاشق غذاخوری شکر، 2 قاشق غذاخوری سوس سویا و یک قاشق غذاخوری  آویشن را با هم مخلوط می کنیم. گوشت راسته را به قطعات بزرگ تقسیم کرده وبه مواد بالا اضافه می کنیم تا به طور یکسان به مواد مخلوط شده آغتشه شود. سپس آن را به مدت 30 دقیقه در دمای معمولی نگهداری می کنیم یا اینکه روی آن را می پوشانیم و در جای خنک به مدت 2 ساعت نگهداری می کنیم تا کاملا مواد به خرد گوشت برود. در آن مدت باید به آن سر بزنید و گوشت را بهم بزنید تا به همه جای آن به مواد آغشته شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که بیش از یک روز نمی توان گوشت را در این حالت نگه داشت. گوشت را از مواد مخلوط شده در می آوریم. سپس در یک ماهیتابه بزرگ را برمی داریم و آن را به روغن زیتون آغشته می کنیم و گوشت را در آن می ریزیم. گوشت را طوری طبخ می کنیم که تمام قسمت های آن سرخ شود. سپس آن را در ظرف زیبایی می ریزیم.
باقی مانده روغن زیتون و یک قاشق سس تند را با دو قاشق غذاخوری آب همراه نمک و فلفل در کاسه کوچکی مخلوط می کنیم و به صورت سس روی گوشت سرخ شده می ریزیم. این غذا را می توانید با سبزیجات مختلف آب پز یا خام تزئین کنید.

امید متین بنیاد

1392/6/27

سس تند دقیقاً منظورتون چه سسی ـه؟

خاله شادی

1392/6/16

برای کسانی که به غذاهای تند علاقه دارند، باید خوشمزه باشه :) ممنون