;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

اسپاگتی فیله مرغشف رستوران فرنگی "توسکانا" این هفته می خواهد پخت اسپاگتی فیله مرغ را به ما آموزش بدهد.


مواد اولیه به شرح زیر است:
اسپاگتی 100 گرم
پیاز 50 گرم
فلفل دلمه 60 گرم
فیله مرغ  100 گرم
شیر 15 سی سی
خامه 100 گرم
سیر همراه با روغن 60 گرم
کره 70 گرم
پنیر رنده شده پارمسان 60 گرم
قارچ 50 گرم
لیمو تازه 1عدد

 


شف ما ابتدا، آب را همراه با نمک و روغن جوش می آورد. سپس اسپاگتی را داخلش می اندازد و پس از 10 دقیقه  آنها را از آب جوش بیرون آورده و در ظرفی مخصوص خالی می کند و در گوشه ای می گذارد.


شف سعید، این بار به سراغ مرغها می رود و با دقت رگه های اضافی آن را جدا می نماید زیرا مطمئن است که این رگه ها قابل پختن نمی باشد. آنگاه او به دقت و سریع مرغها را به صورت رشته رشته در می آورد. حالا نوبت به فلفل دلمه ای می رسد؛ شف آنها را نیز همانند مرغها باریک و خلالی می کند. سپس پیازها را که با درجه 1/2 رنده خرد کرده تا در زیر دندان حس بدی را ایجاد نکند، کنار مرغها و فلفل دلمه ای جای می دهد. شف این بار به سراغ قارچها می رود و آنها را نیز با مهارت خاصی خلالی می کند.

 

نوبت ریختن مواد در داخل ماهیتابه ای که از قبل داغ شده، می باشد. شف سعید مقداری کره در آن می ریزد. پس از داغ شدن کره ها، شف فلفل دلمه ای ها را به آن اضافه می کند و با دقت و مهارت خاصی مواد داخل ماهیتابه را بالا و پائین می اندازد و تفت می دهد. سپس مرغها  مرغهای خلالی را به فلفل و کره می افزاید و دوباره همان عمل را انجام می دهد. شف سعید پس از اینکه رنگ مرغها عوض می شود، پیاز را با سایر مواد به ماهیتابه اضافه می کند و مقداری نمک و فلفل به آنها می زند.

 

           


شف سعید می گوید که نباید اجازه بدهیم تا مواد خشک شوند بلکه باید آنها را خیلی نرم تفت دهیم تا خوش طعم و لذیذ باشند. سپس سیری را که با کمی روغن مایع مخلوط شده تا خشک نشود را به مواد می افزاید. این بار به سراغ شیر و خامه ای که با یکدیگر مخلوط کرده است؛ می رود و آنرا با مواد داخل ماهیتابه مخلوط می نماید. آنگاه نصف لیموی تازه را برای خوش طعم شدن مواد به آنها اضافه می کند و یکبار دیگر به سرعت ماهیتابه را بالا و پایین می نماید. در آخر پاستای از قبل پخته شده را در داخل مواد اولیه می ریزد و دوباره ماهیتابه را بالا و پایین می کند. شف سعید دوباره نمک و فلفل به مواد می افزاید و 30 گرم پنیر پارمسان را به پاستا اضافه می کند.

 

     


سرآشپز ظرف سفید رنگ بزرگی را انتخاب نموده و با انبری به دقت پاستا و مواد داخلش را درون ظرف جای می دهد. در انتها باقیمانده پارمسان را بر روی پاستا می ریزد و آن را با جعفری خرد شده و ریحان تازه تزئین می کند.
    

           

 

فیلم گزارش ویدئویی تهیه این غذا را هم ببینید تا بهتر با روش پخت آن آشنا شود

 

sina baharestani

1390/10/20

قارچ ها کجا رفتن ؟؟

امیرپاشا معتمد

1390/10/24

منم درستش کردم، خیلی خوشمزه دراومد

shanayez kh

1391/8/24

در اولین فرصت امتحانش می کنم ..... ممنون

azin azari

1392/9/23

کاش فیلم های آموزشی تون رو می تونستیم روی پی سی ذخیره کنیم :(

Lord Viper

1391/12/3

خیلی ممنون ،الان درست کردم ... برای کسایی که میخوان درست کنن : به نظرم 100 گرم اسپاگتی زیاده ،کمتر بریزین بهتره و ترجیحا از فتوچینی استفاده کنین ،آبلیمو هم نهایتا 1 قاشق کافیه ،سری اول که درست کردم آب نصف لیمو (شیرازی) رو توش ریختم مزه کشک گرفت

شایلی ariaee

1390/10/21

من امشب درستش کردم خیلی خوشمزه بود ممنون

امیرپاشا معتمد

1390/10/22

بهارسینا جان تو 2:05 قارچ ها رو اضافه کرد

Lord Viper

1391/12/3

خیلی ممنون ،الان درست کردم ... برای کسایی که میخوان درست کنن : به نظرم 100 گرم اسپاگتی زیاده ،کمتر بریزین بهتره و ترجیحا از فتوچینی استفاده کنین ،آبلیمو هم نهایتا 1 قاشق کافیه ،سری اول که درست کردم آب نصف لیمو (شیرازی) رو توش ریختم مزه کشک گرفت

افسانه فريار

1390/10/20

بسیار عالی بود ممنون

سیمین

1390/11/10

من فردا درستش میکنم مرسی از اموزش