;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

چرا بايد هر روز عكس از رستورانتان در فضاي مجازي پست كنيد؟!؟

صبا صفری

 

 يك عكس هزاران حرف را در خود دارد و در بيزينسي مانند رستوران اين هزاران حرف مي‌تواند به راحتي تبديل به هزاران اسكناس شود! اگرچه كه راهي براي برآورد تعداد مشتري‌هايي كه از طريق فيسبوك و اينستاگرام به رستوران شما مي‌آيند وجود ندارد، اما مطمئن باشيد كه اين روزها اين موضوع در تبليغات شما حقيقتا حرف اول را مي‌زند. كافي است كمي دل به كار بدهيد تا سايت‌ها و اپليكيشن‌هايي مانند اينستاگرام و پينترست با آن توانايي بالا در ارائه عكس‌هاي عالي و حجم بالاي ترافيك بازديد روزانه بهترين همكاران شما در بهبود كسب و كارتان شوند.

شواهد نشان مي‌دهد كه لينك‌هاي موجود در فيسبوك و توييتر كه داراي عكس هستند كليك بالاتري به نسبت نوشته‌ها و لينك‌هاي بدون عكس مي‌خورند و فرهنگ آنلاين موجود، مردم را به ارتباط از طريق عكس‌ها هر روز بيشتر و بيشتر سوق مي‌دهد.

هايلايت كردن غذاي مخصوص روز

 

حتما براي شما به عنوان يك صاحب رستوران هم پيش آمده كه دلتان خواسته غذاي جذاب و خاص امروزتان را به همه نشان بدهيد. با پست كردن عكس‌هاي باكيفيت روزانه از غذاهاي خوش‌آب و رنگ و ويژه‌تان مي‌توانيد تعداد زيادي از فالوئرهاي حال و آينده‌تان را براي آمدن به رستورانتان وسوسه كنيد. البته اين را هم در نظر بگيريد كه ممكن است آنها همين امروز براي خوردن اين بشقاب هيجان‌انگيز به رستوران شما نيايند اما تصوير وسوسه‌انگيزي كه شما از غذايتان در اينستاگرام پست كرده‌ايد آنقدر در ذهن آنها مي‍چرخد كه به زودي آنها را به رستوران شما مي‌كشاند!

 

پروموشن‌هاي رستوران خود را به اطلاع همه برسانيد.

يكي از آسان‌ترين راه‌ها براي ارتباط با مشتريان و به اطلاع رساندن همه چيز به آنها، از اعلام احتمالي تعطيلي رستوران در فلان روز، اعلام پروموشن براي يك غذاي خاص در يك روز ديگر و يا ارائه يك منوي ويژه براي يك مناسبت منحصربه‌فرد، پست كردن عكس در فضاي مجازي است. البته لازم است اين نكته را هم در نظر بگيريد كه بايد كل عكس‌هايتان آنقدر جذاب باشد كه هفته‌اي يكي دو تا از اين دست خبررساني‌‎ها براي مخاطبانتان خسته‌كننده نشود و آنها را به دنبال كردن بدون شك رستوران شما ترغيب كند.

عكس‌هاي منوي خود را به صورت منظم آپديت كنيد.

براي من زياد پيش آمده كه در يك رستوران به جاي بالا و پايين كردن منوي آن به سراغ اينستاگرام رستوران رفته‌ام و بعد با توجه به عكس غذاها و البته كامنت‌هاي زيرش براي سفارش غذا تصميم گرفته‌ام. شما مي‌توانيد حسابي باهوش باشيد و قبل از فرستادن اُردر هر مشتري بر سر ميزش از غذاي او يك عكس خوب بگيريد و آن را در صفحه خود قرار دهيد و يا گاهي غذاها را صرفا براي عكاسي آماده كنيد و بعد از عكاسي به همراه پرسنل جشن بگيريد!

مشتريانتان را هم در ماجرا دخيل كنيد!

اصلا و ابدا نيازي به اين نيست كه همه كارها را خودتان به تنهايي انجام بدهيد. كافي است يك هشتگ ويژه براي رستورانتان در نظر بگيريد و یا عكس‌هايي كه در لوكيشن رستورانتان گرفته شده را روزانه دنبال كنيد. به زودي خواهيد ديد كه چه عكس‌هاي خوبي از غذاهايتان توسط مشتري‌ها گرفته و آپديت مي‌شود و اين موضوع خودش به يك تبليغات عالي براي رستوران شما به حساب مي‌آيد. يادتان باشد كه اولا نور رستورانتان را جوري تنظيم كنيد كه عكس‌هاي غير حرفه‌اي با دوربين گوشي موبايل هم خوب بنظر برسد و هم اينكه يك اينترنت پر سرعت داشته باشيد و همان اول، به همراه منو پسورد آن را به مشتري بدهيد.