;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

بگو چه غذایی می‌خوری تا بگم چه شخصیتی داری

 این که بتوان شخصیت افراد را از روی غذاهایی که می‌خورند تشخیص داد چیز عجیبی به نظر نمی    رسد. خیلی وقت‌ها خود ما برای توصیف افراد از جملاتی مانند " طرف اخلاقش خیلی تند بود" یا " فلانی خیلی آدم شیرینی است" استفاده می‌کنیم. این مطلب توسط تحقیقات گروهی از محققان و پژوهشگران به دست آمده است ومی‌تواند بسیار به کار شما بیاید. تا از روی علاقه‌مندی به غذاهای مختلف متوجه شوید که اطرافیانتان  چه نوع خلق و خویی دارند.


گیاه خوارها
کسانی که علاقه زیادی زیادی به مصرف سبزیجات دارند یا به طور کلی گیاه خوار هستند، معمولاً افراد پرخوری نیستند.  و خیلی هم را در قید و بند غذا نیستند. این افراد که بیشتر ورزشکار، ماجرا جو و به فکر سلامتی هستند  بیشتر از آنکه حجم اندازه غذا برایشان اهمیت داشته باشند به دنبال این هستند که طعم‌های جدیدی را امتحان کنند. برای همین هم مدام در حال گشت زدن میان میوه‌ها و سبزیجات و خوراکی‌های طبیعی در مغازه‌های مختلف هستند.
 
 
دوستداران میوه
کسانی که بیشت راز هر چیزی در میان مواد غذایی علاقه به میوه‌ها دارند آدم‌های تنوع طلبی هستند، آنها معمولاً ذائقه‌شان شیرین است و مهربان هستند و همچنین به سلامت خود اهمیت زیادی می‌دهند و مدام در فکر ایجاد تنوع در برنامه‌های غذایی و حتی برنامه‌های کاری روزانه شان هستند.
طرفداران میوه‌ها علاقه دارند نظر اطرافیان را نسبت به خود جلب کنند و اتفاقاً در این راه موفق هم هستند. 

گوشت خوارها
کسانی که عقیده دارند یک غذا تا وقتی غذا است که در آن گوشت پیدا شود افرادی جاه طلب و سخت کوش هستند، معمولاً بیشتر افرادی که علاقه فراوانی به مصرف انواع گوشت‌ها دارند، جاه طلب و در پی کسب بهترین‌ها در زندگی‌شان هستند. غذاهای گوشتی جزو غذاهای گران قیمت هستند و کسانی که ذائقه خود را با آنها وفق می‌دهند، دوست دارند که همیشه در حال تلاش برای کسب بالاترین مقام و موقعیت‌ها در زندگی‌شان باشند. طرفداران گوشت، انسان‌های کوشایی هستند که تن به خوردن هر غذایی نمی‌دهند و معمولاً طعم سبزی‌ها به خصوص سبزی‌های آب‌پز یا بخارپز را دوست ندارند.

طرفداران غذاهای نشاسته‌ای
کسانی که غذاهای مورد علاقه‌شان انواع نان، برنج، سیب زمینی و ماکارونی است، افرادی خوش خوراک، تنبل، پرخور و همچنین خوش اخلاق هستند. این افراد هر چه قدر هم که سیر باشند دست رد به غذای تعارفی شما نمی‌زنند و همیشه دستشان را به سمت سیب زمینی سرخ کرده شما دراز می‌شود. این افراد همیشه کارهایشان را به دقیقه 90 موکول می‌کنند. طرفداران غذاهای نشاسته‌ای معمولاً اضافه وزن دارند و معمولاً هم این اضافه وزن را انکار می‌کنند.
 
 
علاقه‌مند به چیپس‌ها و هله‌هوله‌های تند
کسانی که به چیپس و هله‌هوله‌های تند (مثل اسنک فلفلی) علاقه دارند به نظر می‌رسد کسانی هستند که دوران ماجراجویی‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و به ثبات شخصیتی رسیده‌اند. نتایج یک مطالعه روی بیش از یک هزار نفر مرد آمریکایی نشان داد، آن‌هایی که به هله‌هوله‌های تند یا چیپس با سس تند علاقه دارند، مردانی با اعتمادبه‌نفس، دارای قدرت ریسک‌پذیری بالا و علاقه‌مند به سفر هستند.

طرفداران سالادها غذاهای سبک
بعضی افراد علاقه‌مند به غذاهای ساده‌ای مثل خوراک مرغ یا سالادهای طبیعی هستند این افراد با این که گیاهخوار نیستند اما زیاد هم در قید و بند حجم و سنگین بودن غذاهایی که می‌خورند نیستند. این افراد معمولاً آدم‌هایی خلاق، هنرمند، با انرژی درونی زیاد هستند و اکثراً هم افراد نوع‌دوستی به شمار می‌روند.

شیفتگان فسست فود
کسانی که عاشق انواع پیتزا هستند و روزشان بدون خوردن برگر و هات داگ شب نمی‌شود اکثراً افرادی هستند که خیلی دوست دارند در مرکز توجه عموم باشند و هرکاری می‌کنند تا توجه عمومی را به خود جلب کنند. این افراد احساساتی قوی دارند و ان را هم پنهان نمی‌کنند. افرادی که اکثر وعده‌های غذایی‌شان در هفته فست فود است اخلاق تهاجمی‌تر و رقابتی‌تری دارند.
 
 

بستنی خورها
علاقه‌مندان به بستنی، مخصوصاً بستنی وانیلی کسانی هستند که خیلی اهل رعایت قانون و احترام گذاشتن به عرف نیستند، این آدم‌ها که انرژی بالایی هم دارند در کودکی بیشتر بیش فعال‌اند و در بزرگ‌سالی کمی آنارشیست. این گروه از افراد کمتر دیگران را خسته می‌کنند و اکثراً هم آدم‌های جالبی هستند. در ضمن آن‌ها به نظر، خیلی بیشتر از افراد معمولی اهل ریسک هستند.

شیرین کام‌ها
شاید بشود گفت، طرفداران شیرینی‌ها خودشان هم به نوعی شیرین هستند! این افراد گروهی هستند که همیشه دوستان زیادی دارند،‌ از کارکردن لذت می‌برند، از وضعیت خود شکایت ندارند و سعی می‌کنند همیشه به دیگران کمک کنند. کسانی که شیرینی‌های پر کالری تر مثل شیرینی‌های خامه‌ای دوست دارند به همان نسبت با انرژی تر، مهربان‌تر، آرام‌تر و وفادارتر هستند، به همین‌دلیل هم محبوبیت بسیاری دارند.