;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

رستوران در روز ولنتاین

saba safari

 

 پیشنهادهایی برای پروموشن‌های ویژه رستوران شما در روز ولنتاین
 

 

 یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید "عشق از راه معده وارد می‌شود". شاید برای همین است که هر ساله در این روز صاحبان رستوران در همه جای دنیا انتظار عده زیادی از زوج‌ها را می‌کشند تا روز عشق را در کنار هم جشن بگیرند. با وجود اینکه عده زیادی از مردم تصور می‌کنند که روز ولنتاین ساخته و پرداخته آمریکایی‌هاست و تنها هدفش خالی کردن جیب زوج‌های جوان و تجارت بیشتر است، ولی بهتر است بدانیم که زادگاه این روز رم باستان بوده و قدمتش به قرن سوم میلادی در دوره امپراطوری رم بازمی‌گردد. همان تاریخی که امپراتور کلودیوس دوم برای جلوگیری از وابستگی مردان جوان به کانون خانواده و در نتیجه اجتناب از شرکت کردن در جنگ ازدواج را ممنوع می‌کردو سپس کشیشی به نام والنتین مخفیانه جوانان را به عقد هم درمی‌آورد. روز 14 فوریه روز اعدام کشیش والنتین بود که به نام روز عشق نامگذاری شد.


 
 
 

 

برای بسیاری از زوج‌ها ولنتاین فرصت مناسبی برای ابراز عشق است. بعضی از آنها دوست دارند به هم هدیه بدهند و بعضی صرف یک شام رمانتیک را در رستورانی دنج و نیمه‌تاریک ترجیح می‌دهند و صد البته این روز برای رستوران‌ها هم فرصت مناسبی است که مهمان‌های جدید را به رستوران خود دعوت کند و هم برای آنها یک شب عاشقانه و فراموش‌نشدنی بسازند و هم کار خود را حسابی رونق ببخشند. اگر شما به عنوان یک صاحب رستوران سال گذشته موفق نشدید چشم‌ها را خیره کنید، شاید با خواندن ایده‌های کوچکی که در ادامه می‌آید رستوران خود را ارتقا بدهید و اجازه ندهید که شکست دوباره اتفاق بیفتد.

 
 

•    همه چیز را حسابی برنامه‌ ریزی کنید.
اگر می‌خواهید شب ویژه‌ای را برای مهمانان خود بسازید بهتر است همه چیز، از منوی مخصوص روز ولنتاین گرفته تا دکور رستوران را از قبل برنامه‌ریزی کرده و به آن حسابی فکر کنید. یادتان نرود که هر چیز جزئی و کوچکی می‌تواند بسیار مهم باشد. لیستی تهیه کرده و زیر کارهای مهم‌تر را خط بکشید و بعد کارها را به ترتیب اولویت انجام بدهید.


 

 

 
 
 
•    تبلیغات پروموشن خود را از خیلی قبل‌تر شروع کنید.
از10 تا 20 روز قبل برنامه ویژه خود را به مهمانانتان اطلاع دهید تا آنها برای رزرو میز اقدام کنند. اینجوری مطمئن می‌شوید که میزهایتان برای آن شب رزرو شده و این به شما اجازه می‌دهد تا با نظم و ترتیب بیشتری آماده شوید.
o    از همه کانال‌های تبلیغاتی خود استفاده کرده و مهمانانتان را تشویق کنید که از قبل میز رزرو کنند.
o    برای 30 نفر اول که میز رزرو می‌کنند تخفیف ویژه‌ای در نظر بگیرید.
o    به شرکت‌ها و مغازه‌های اطراف سر بزنید و سمبل‌های کوچکی را محض یادآوری اینجا و آنجا بگذارید.
o    تبلیغ بزرگی را جلوی رستورانتان بگذارید و آفر ویژه خود را در آن توضیح بدهید.
 
 
 
 
•    به مشتریان خود اجازه دهید رزرو خود را آنلاین انجام دهند.
این روزها با ارزش‌ترین آیتم برای مردم وقتشان است و اگر شما این آپشن را برای آنها در نظر بگیرید که میز مورد علاقه‌شان در رستوران شما را آنلاین رزرو کنند برای آنها جالب‌تر و مهم‌تر می‌شوید. رزرو آنلاین ایده مناسبی برای صرفه‌جویی در وقت است و همه با کمال میل از آن استقبال می‌کنند. برای رزروهای آنلاین تخفیف‌های اضافی و پیشنهادات ویژه در نظر بگیرید، نرم‌افزارهای تلفن همراه مثل فوراسکوئر، اینستاگرام یا سوآرم گزینه‌های مناسبی برای تبلیغات هستند، می‌توانید برای استفاده از آنها هم پیشنهادات خاصی را در نظر بگیرید.
 
 
•    برای مشتریان خوب خود کارت تبریک ارسال کنید.
مطمئنا شما اطلاعات مهمانان ویژه و همیشگی خود که اغلب دو نفری به رستوران شما می‌آیند را در دیتابیس خود ذخیره کرده‌اید. می‌توانید برای این روز کارت‌های تبریک زیبا و خاصی طراحی کنید و از طریق پست یا ایمیل به آنها بفرستید. این کارت‌ها می‌تواند علاوه بر تبریک ولنتاین تبلیغی برای پیشنهاد ویژه شما نیز باشد و در انتهای آن نوشته‌ای به این مضمون وجود داشته باشد: "نوشیدنی یا دسر رایگان برای زوج‌های جوان در شب ولنتاین"
 
 
 
 
•    پیشنهاد ویژه خود را عالی طراحی کنید.
پروموشن شما برای این روز باید آنقدر جذاب و رویایی باشد که مهمانانتان به محض دیدنش با خود فکر کنند هیچ جای دیگری را بهتر از رستوران شما برای سپری کردن ولنتاین خود پیدا نخواهند کرد. مطمئن شوید که پیشنهادتان به اندازه کافی جذاب، ویژه و عاشقانه است، عشق را در هوای رستوران خود پراکنده کنید، در ظرف‌ها، در چیدمان و حتی در منو؛ مثلا می‌توانید یک منوی پریکس فیکس ترتیب بدهید که در آن ترکیبی از غذاهای مختلف، پیش‌غذا، غذای اصلی، نوشیدنی و دسر با یک قیمت مشخص ارائه می‌شود، بر روی میز شمع و گل بگذارید، از نورپردازی ملایم استفاده کنید و بگذارید یک موسیقی آرام و رمانتیک در رستوران پخش شود. با کمی تخیل، خلاقیت و مهارت می‌توانید ایده‌های جذاب کوچکی پیدا کنید و مهمانانتان را با آنها سورپرایز نمایید.
 
 
 
 
•    قیمت‌ها را "قابل قبول" تعیین کنید.
اساسا برای خیلی از ما شب ولنتاین شبی است که دوست داریم دو نفره یک شام عالی صرف کنیم و شاید قیمت غذا آخرین چیزی است که به آن فکر می‌کنیم، ولی به هر حال اگر تمام میزهای خود را رزرو شده می‌خواهید بهتر است قیمت‌ها را خیلی گران هم تعیین نکنید. واقعیت این است که اعداد در تصمیم‌گیری نقش مهمی را ایفا می‌کنند و اگر شما علاوه بر دکور عالی، غذای خوب و سرویس مناسب، قیمت‌های قابل قبولی هم ارائه کنید مطمئن باشید در آن شب حتی برای چند دقیقه هم میز خالی نخواهید داشت.
 
 
•    هدیه‌های کوچکی را برای مهمانانتان در نظر بگیرید.
می‌توانید برای زوج‌های جوان و یا حتی میانسال هدایای کوچکی از قبیل گل، شکلات و یا کتاب‌های کوچک رمانتیک ترتیب بدهید و در طول صرف شام به آنها تقدیم کنید. این کار علاوه بر خوشحال کردن آنها خاطره خوش رستوران شما را برای همیشه در یادشان نگه می‌دارد.
 
 
•    موسیقی رمانتیک برای روز عشق
نور را کم کنید، شمع‌ها را روشن کنید و میزها را با گل تزئین کنید و یادتان باشد یکی از مهم‌ترین چیزها برای ساختن شب ایده‌آلتان موسیقی است. یک "پلِی لیست" تهیه کنید و یا یک اجرای زنده ترتیب بدهید. البته بهتر است با توجه به تم رستورانتان موسیقی را انتخاب کنید، مثلا برای یک رستوران‌ کلاسیک گیتار آکوستیک و پیانو انتخاب خوبی خواهد بود، در حالی که برای رستوران‌های کمی خودمانی‌تر موسیقی جز و کانتری انتخاب‌های بهتری است.
 
 
 

•    دکوراسیون ویژه رستوران برای روز ولنتاین
بی‌شک دکور کردن رستوران برای این روز باید با همیشه متفاوت باشد، می‌توانید برای این کار خودتان به تنهایی دست به کار شوید و یا از یک طراح ماهر کمک بگیرید. شاید بد نباشد فضا را با طیفی از رنگ‌های قرمز و صورتی پر کنید، اجسام قلبی شکل را اینجا و آنجا بگذارید و از رزهای ساقه بلند سرخ در همه جای رستوران استفاده کنید. اگر اجازه دهید مهمانانتان در بدو ورود با فضایی گرم و عاشقانه روبرو شوند، مطمئنا از آن به بعد همه چیز بهتر و زیباتر پیش خواهد رفت. مطمئن باشید دکوراسیون با تم رستورانتان هماهنگی دارد، برای مثال رزهای قرمز گزینه مناسبی برای یک رستوران کلاسیک است، ولی برای فست‌فودها بادکنک‌های قلبی شکلِ قرمز گزینه مناسب‌تری است.
 
 
•    شام ولنتاین را تنها به یک شب اختصاص ندهید.
برای خیلی از زوج‌ها رستوران رفتن در روز 14 فوریه به دلیل مشغله ممکن نیست، به همین علت شما می‌توانید چند شب پشت سر هم و یا یک آخر هفته کامل را به این مناسبت اختصاص دهید. در این روش علاوه بر سرویس دو برابر، سود تضمین شده دوبرابری هم در انتظار شماست. اضافه بر این بسیاری از زوج‌ها هستند که نمی‌توانند فرزندان خود را در خانه تنها بگذارند، می‌توانید برای فرزندان آنها هم پیشنهادات جذابی مثل ظرف‌های قلبی شکل، بادکنک، شکلات و یا یک وعده غذای ویژه تدارک ببینید و همه را شگفت‌زده کنید. 
 

 
•    روز ولنتاین برای دانشجویان
جوانان و نوجوانان پر از شور و حال و انرژی هستند و گزینه مناسبی برای این روز به حساب می‌آیند. با این حال از آن جایی که بودجه آنها محدود است، شاید استطاعت خوردن یک شام حسابی را نداشته باشند. برای همین بد نیست برای آنها هم پیشنهاد ویژه‌ای در منویتان در نظر بگیرید که بتوانند با ارائه کارت دانشجویی از آن لذت ببرند. کسی چه می‌داند، شاید آنها نسل بعدی مشتریان پر و پا قرص شما شدند!