;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

غذاهایی که می توانید فریز کنید-قسمت دوم

غذاهایی که می‌توانید در فریزر نگهداری کنید. (قسمت دوم)
در شماره قبل به خوراکی‌های قابل فریز شدن اشاره کردیم. این شماره به ادامه لیست خوراکی‌ها می‌پردازد.ساندویچ:
اگر خودتان یا فرزندتان ناهار به همراه می‌برید، گزینه فریز کردن ساندویچ یکی از کار راه بیندازترین گزینه‌ها برای شما محسوب می‌شود. کافی است انواع ساندویچ از ژامبون گرفته تا پنیر، یا مربا و یا مرغ و گوشت را فریز کرده و صبح در کیفتان بگذارید تا هنگام ناهار یک ساندویچ درست و حسابی داشته باشید. فقط یادتان باشد از فریز کردن کاهو، مایونز و گوجه فرنگی به همراه ساندویچتان خودداری و این سه آیتم را همان صبح ساندویچتان اضافه نمایید.

 

 

چیپس‌ها و کراکرها:
چیپس‌ها را وقتی در حراج هستند خریداری کرده و به فریزر منتقل کنید. مزه چیپس یخ زده حتی از چیپس معمولی هم بهتر است، چیپس به محض بیرون آوردن از فریزر قابل خوردن است و مزه‌ای جذاب‌تر و کریسپی‌تر دارد.

 

شیر:
بله! شیر را هم می‌توانید فریز کنید. فقط مراقب فضای کافی برای انبساط آن باشید. هنگام استفاده، بگذارید یخ شیر باز شود و بعد آن را حسابی تکان دهید تا ماده جامدی در آن نمانده باشد.

 

 

 

آبمیوه:
همچون شیر، تنها گزینه‌ای که هنگام فریز کردن آبمیوه باید نگرانش بود، نگه داشتن فضای کافی برای انبساط آن است. آبمیوه‌ها را هم در حراج بخرید و در فریزر تا روز موعود نگه دارید!

 

 

 

 

نان:
وقتی نان محبوبتان در حراج است و یا وقتی در مود پختن هر جور نانی هستید، از زیاد آمدن آن نترسید. تنها آنها را فریز کنید و هنگام استفاده از شب قبل آن را در مایکروویو خاموش نگه دارید تا با جریان هوا خشک نشود.

 

 

رب گوجه فرنگی:
اگر شما هم مثل من از کپک زدن زود هنگام رب خسته شده‌اید، کافی است به این روش ساده عمل کنید. رب را در یک کیسه زیپ‌دار ریخته و تخت کنید و در فریزر بگذارید. بعد هم در هنگام استفاده کیسه یخ زده را بیرون بیاورید و رب مورد نیازتان را شکسته و در غذا بریزید. با این روش رب گوجه فرنگیتان تا ابد قابل استفاده است!

 

تخم مرغ:
تخم مرررغ؟!؟ چه کسی باور می‌کند! تنها کاری که لازم است انجام بدهید شکستن تخم‌مرغ ها در یک زیپ‌لاک و یا قالب یخ است. بعد هم که خیلی معمولی می‌توانید آنها را گرم کرده و استفاده کنید.

 

 

 

مرغ:
یک عالم مرغ را پخته، ریش ریش کرده و در فریزر نگه دارید. یک ایده عالی برای ساندویچ مرغ، انچیلادا، سالاد اولویه و هر چیز دیگری که مرغ ریش ریش شده دارد!

 

 

آب لیمو و پوست لیمو:
لیموها را پیش از آن که خراب شوند آب‌گیری کرده و در قالب یخ بریزید و فریز کنید. همچنین می‌توانید پوست لیمو یا پرتقال را هم گرفته، رنده کرده و فریز کنید.

 

 

گوشت مزه‌دار شده:
گوشت مزه‌دار شده را در کیسه زیپ‌دار گذاشته و در فریزر بگذارید. سپس در هنگام استفاده به راحتی آن را گریل یا سرخ کنید.

 


سبزیجات:
سبزیجات تازه را در جایخی ریخته و به آن کمی آب معمولی یا آب مرغ اضافه کرده و در فریزر بگذارید. می‌توانید از آنها در سوپ و خورش استفاده کنید.