;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

غذاهایی که می‌توانید فیریز کنید.(قسمت اول)

صبا صفری

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که معمولا دستتان به کم نمی‌رود و وقتی برای خرید می‌روید با دنیایی از کیسه‌های خرید مواجه می‌شوید، این مطلب برای شماست. این مشکل به خصوص بعد از مهمانی‌ها زیاد اتفاق می‌افتد، بسته‌های پنیر، میوه‌های شسته شده و تمیز، شیرینی‌ها، سوپ و حتی ساندویچ چیزهای خوشمزه و جذابی هستند که نه دلتان می‌آید دورشان بریزید و نه اینکه بیش از چند روز قابل نگهداری هستند. خبر خوبی که برایتان دارم این است که بسیاری از این خوراکی‌ها قابل فریز کردن و نگهداری در طولانی مدت هستند و اگر بخواهید می‌توانید در دو شماره لیست آنها را دنبال کنید.

 

پنیر:
شما می‌توانید مقدار زیادی پنیر را بدون اینکه طعم و عطرشان از بین برود در فریزر نگه‌داری کنید. کافی است بر روی آنها کمی آرد ذرت بپاشید و آنها را به فریزر منتقل کنید. در مورد پنیر پارمزان هم بهترین راه حل این است که آن را آسیاب یا رنده ریز کنید و در یک پلاستیک زیپ‌دار ریخته و در فریزر بگذارید و هر وقت خواستید از پنیر تر و تازه و خوش عطرتان استفاده کنید.

پنکیک، وافل و فرنچ تست:
باورتان نمی‌شود ولی به راحتی هر چه تمام‌تر می‌توانید آخر هفته‌ها شیرینی‌های نخصوص صبحانه را بپزید و سپس فریز کنید. به این ترتیب برای تمام هفته صبحانه لذیذ و آماده خواهید داشت. کافی است آنها را از فریزر در آورده و در مایکروویو، فر و یا تستر گرم کنید. انگار که همین حالا پخته‌ایدشان!

 


میوه‌ها:

از این بهتر نمی‌شود! دیگر از میوه‌های گندیده و کپک زده که دل هر انسان از خدا باخبری را به درد می‌آورد در یخچال شما خبری نیست! شما می‌توانید میوه‌ها را به اندازه‌های دلخواه بریده و در کیسه‌های زیپ‌دار فریز کنید. میوه‌های یخ‌زده بخصوص جان می‌دهند برای درست کردن اسموتی! یکی از بهترین گزینه‌ها برای فریز کردن موز است، پوست موز را گرفته و به جای اینکه شاهد موزهای لهیده و سیاه شده باشید، از خوردن انواع و اقسام اسموتی‌ها با موز یخزده لذت ببرید!
 

 

پای سیب:
در پاییز پای سیب درست کنید و کل سال پای سیب داشته باشید! پای سیب‌های خوشمزه‌تان را پس از خنک شدن در کاغذ شیرینی پیچیده و در فریزر بگذارید. بعد هر وقت که هوس پای سیب کردید، آنها را از فریزر در آورده و در به مدت 2 ساعت در فر با دمای 200 درجه فارنهایت بگذارید و باز هم خانه را از عطر سیب و دارچین مست کنید! یادتان نرود روی پای سیب داغتان یک اسکوپ بستنی وانیلی بگذارید!

 

گوجه فرنگی:
گوجه فرنگی ها را به دو نیم کرده و با حرارت خیلی پایین (حدود 225 درجه فارنهایت) به همراه سیر، سبزیجات تازه و روغن زیتون در فر بگذارید. گوجه‌های رُست شده را پس از خنک شدن در زیپ‌لاک گذاشته و فریز کنید و بعد در مواقع نیاز از آنها در چیلی یا هر سس دیگری که پایه‌اش گوجه فرنگی است استفاده نمایید.


 

سس پِستو:
فرقی نمی‌کند سس پستو را خودتان درست کنید یا آماده بخرید، می‌توانید آن را در قالب یخ ریخته و پس از یخ زدن در زیپ‌لاک گذاشته و در فریزر برای مدت طولانی نگه‌داری کنید. بعد هم در هنگام نیاز آن را گرم کرده و با انواع پاستا، مرغ یا هر چیز دیگری که پستو می‌خواهد سرو کنید.

 

 


انواع سوپ:
سوپ را پس از سرد شدن در کانتینر گذاشته و به فریزر منتقل کنید. تنها لازم است یادتان باشد که کمی از سر ظرف را برای انبساط احتمالی سوپ خالی بگذارید. سوپ را از شب قبل از فریزر خارج کرده و روز بعد گرم کرده و سرو کنید.

 

 

 

آب مرغ و گوشت:
آب مرغ یا گوشت را پس از صاف کردن در یخچال بگذارید و بعد از یک ساعت روغن بسته شده روی آن را جدا کنید. بعد هم آن را در کیسه زیپ‌دار و یا قالب یخ گذاشته و فریز کنید تا هر وقت که خواستید سوپ درست کنید آب مرغ آماده داشته باشید!

 

 

سبزیجات:
سبزیجات را هم می‌توایند از خطر مرگ نجات بدهید. کافی است آنها را به اندازه دلخواه بریده و در زیپ‌لاک فریز کنید. سبزیجات یخ‌زده گزینه مناسبی برای پاستا، سوپ و حتی ساندویچ تنوری است. فلفل دلمه‌ای، هویج، پیاز، کرفس، قارچ و خیلی چیزهای دیگر جزو سبزیجات قابل فریز کردن است.

شقایق حافظی

1394/3/27

بسیار عالی