;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

غذاهایی که می‌توانید فیریز کنید.(قسمت اول)

صبا صفری

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که معمولا دستتان به کم نمی‌رود و وقتی برای خرید می‌روید با دنیایی از کیسه‌های خرید مواجه می‌شوید، این مطلب برای شماست. این مشکل به خصوص بعد از مهمانی‌ها زیاد اتفاق می‌افتد، بسته‌های پنیر، میوه‌های شسته شده و تمیز، شیرینی‌ها، سوپ و حتی ساندویچ چیزهای خوشمزه و جذابی هستند که نه دلتان می‌آید دورشان بریزید و نه اینکه بیش از چند روز قابل نگهداری هستند. خبر خوبی که برایتان دارم این است که بسیاری از این خوراکی‌ها قابل فریز کردن و نگهداری در طولانی مدت هستند و اگر بخواهید می‌توانید در دو شماره لیست آنها را دنبال کنید.

 

پنیر:
شما می‌توانید مقدار زیادی پنیر را بدون اینکه طعم و عطرشان از بین برود در فریزر نگه‌داری کنید. کافی است بر روی آنها کمی آرد ذرت بپاشید و آنها را به فریزر منتقل کنید. در مورد پنیر پارمزان هم بهترین راه حل این است که آن را آسیاب یا رنده ریز کنید و در یک پلاستیک زیپ‌دار ریخته و در فریزر بگذارید و هر وقت خواستید از پنیر تر و تازه و خوش عطرتان استفاده کنید.

پنکیک، وافل و فرنچ تست:
باورتان نمی‌شود ولی به راحتی هر چه تمام‌تر می‌توانید آخر هفته‌ها شیرینی‌های نخصوص صبحانه را بپزید و سپس فریز کنید. به این ترتیب برای تمام هفته صبحانه لذیذ و آماده خواهید داشت. کافی است آنها را از فریزر در آورده و در مایکروویو، فر و یا تستر گرم کنید. انگار که همین حالا پخته‌ایدشان!

 


میوه‌ها:

از این بهتر نمی‌شود! دیگر از میوه‌های گندیده و کپک زده که دل هر انسان از خدا باخبری را به درد می‌آورد در یخچال شما خبری نیست! شما می‌توانید میوه‌ها را به اندازه‌های دلخواه بریده و در کیسه‌های زیپ‌دار فریز کنید. میوه‌های یخ‌زده بخصوص جان می‌دهند برای درست کردن اسموتی! یکی از بهترین گزینه‌ها برای فریز کردن موز است، پوست موز را گرفته و به جای اینکه شاهد موزهای لهیده و سیاه شده باشید، از خوردن انواع و اقسام اسموتی‌ها با موز یخزده لذت ببرید!
 

 

پای سیب:
در پاییز پای سیب درست کنید و کل سال پای سیب داشته باشید! پای سیب‌های خوشمزه‌تان را پس از خنک شدن در کاغذ شیرینی پیچیده و در فریزر بگذارید. بعد هر وقت که هوس پای سیب کردید، آنها را از فریزر در آورده و در به مدت 2 ساعت در فر با دمای 200 درجه فارنهایت بگذارید و باز هم خانه را از عطر سیب و دارچین مست کنید! یادتان نرود روی پای سیب داغتان یک اسکوپ بستنی وانیلی بگذارید!

 

گوجه فرنگی:
گوجه فرنگی ها را به دو نیم کرده و با حرارت خیلی پایین (حدود 225 درجه فارنهایت) به همراه سیر، سبزیجات تازه و روغن زیتون در فر بگذارید. گوجه‌های رُست شده را پس از خنک شدن در زیپ‌لاک گذاشته و فریز کنید و بعد در مواقع نیاز از آنها در چیلی یا هر سس دیگری که پایه‌اش گوجه فرنگی است استفاده نمایید.


 

سس پِستو:
فرقی نمی‌کند سس پستو را خودتان درست کنید یا آماده بخرید، می‌توانید آن را در قالب یخ ریخته و پس از یخ زدن در زیپ‌لاک گذاشته و در فریزر برای مدت طولانی نگه‌داری کنید. بعد هم در هنگام نیاز آن را گرم کرده و با انواع پاستا، مرغ یا هر چیز دیگری که پستو می‌خواهد سرو کنید.

 

 


انواع سوپ:
سوپ را پس از سرد شدن در کانتینر گذاشته و به فریزر منتقل کنید. تنها لازم است یادتان باشد که کمی از سر ظرف را برای انبساط احتمالی سوپ خالی بگذارید. سوپ را از شب قبل از فریزر خارج کرده و روز بعد گرم کرده و سرو کنید.

 

 

 

آب مرغ و گوشت:
آب مرغ یا گوشت را پس از صاف کردن در یخچال بگذارید و بعد از یک ساعت روغن بسته شده روی آن را جدا کنید. بعد هم آن را در کیسه زیپ‌دار و یا قالب یخ گذاشته و فریز کنید تا هر وقت که خواستید سوپ درست کنید آب مرغ آماده داشته باشید!

 

 

سبزیجات:
سبزیجات را هم می‌توایند از خطر مرگ نجات بدهید. کافی است آنها را به اندازه دلخواه بریده و در زیپ‌لاک فریز کنید. سبزیجات یخ‌زده گزینه مناسبی برای پاستا، سوپ و حتی ساندویچ تنوری است. فلفل دلمه‌ای، هویج، پیاز، کرفس، قارچ و خیلی چیزهای دیگر جزو سبزیجات قابل فریز کردن است.

شقایق حافظی

1394/3/27

بسیار عالی