;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

ده حقیقت جالب در رابطه با رستوران های سراسر دنیا (1)

 ده حقیقت جالب در رابطه با رستوران های سراسر دنیا (قسمت اول) 

در این مطلب سعی کردیم حقایقی جالب در رابطه با انواع رستوران ها را برای شما بیان کنیم از رستوران های زنجیره ای و مدرن گرفته تا رستوران های قرون وسطی
 
1.پیدا کردن یک رستوران خوب همیشه دغدغه ی بشریت بوده است. از دوران روم باستان و چین که جزو قدیمی ترین تمدن ها به شمار می روند مردم برای غذا خوردن در خارج از منزل هزینه پرداخت می کردند در این دوره از تاریخ فروشندگان نان و شراب در خیابان ها حضور داشتند و به مردم آنها را عرضه می کردند. بعد از گذشت چند قرن هنگامی که به قرون وسطی می رسیم ، مشاهده می کنیم که در مسافرخانه ها کنار جاده ای اولین رستوران های امروزی البته با صندلی های چوبی و کاسه های آهنی به وجود می آیند ، رستوران هایی با یک شومینه ی همیشه روشن و هیزم فراوان ، البته آشپزی و تنوع غذایی در آن دوران چندان جایگاهی نداشته و بیشتر همان غذاهایی که مرسوم بوده و در خانه ها پخته می شده در منو رستوران هم موجود بوده است.
 

2 . بعد از انقلاب فرانسه رستوران های بسیار زیبایی در پاریس افتتاح شدند ، پاریسی ها هنوز که هنوز است به اشرافی گری در این زمینه می بالند و اکثر رستوران های خلاق و درجه یک و سرآشپز های کار درست در این سرزمین مشغول به فعالیت هستند. بعد از سرنگون شدن لویی شانزدهم بود که شغل سرآشپزی از خاندان سلطنتی فاصله گرفت و این هنر  در بین مردم کوچه و خیابان جایگاه خاصی پیدا کرد. بعد از انقلاب صنعتی خیلی از این سرآشپزان از کار بیکار شده تصمیم گرفتند با باز کردن رستوران هایی غذاهای خود را به صورت سلف سرویس برای توده مردم ارائه کنند. بعد از آن بود که آشپزی به سبک فرانسوی کم کم کل جهان را گرفت و به سبکی ویژه و خاص برای سرآشپزهای دنیا تبدیل شد.
 

3. بهترین و با کیفیت ترین رستوران های دنیا در اسپانیا و آمریکا قرار دارند در بین پنجاه رستوران برتر دنیا سهم هر کدام از این کشورها هفت رستوران است.
4. قدیمی ترین رستوران در ایالات متحده ی امریکا در بوستون قرار دارد. رستوران  Union Oyster House از سال 1826 مشغول به فعالیت است و از همان ابتدا مواد غذایی سنتی انگلستان مانند غذاهای دریایی (صدف، انواع ماهی ، خرچنگ ) و همچنین مرغ، لوبیای پخته، استیک و... را سرو می کند. جالب است بدانید که محبوبیت استفاده از خلال دندان بعد از غذا در کشور امریکا و بعد در جهان از این رستوران آغاز شده است.
 
 
5. کلمه ی Restaurant یک اصطلاح فرانسوی است. رستوران برای اولین بار برای توصیف یک سوپ فرانسوی غنی شده به کار رفت ، سوپی که در میخانه ها و مسافر خانه ها پخته می شد. از این سوپ برای بازیابی (restore ) سلامتی افراد و از بین بردن بیماری ها استفاده می شد.