;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

داستان زن و مردی که آشپزخانه میکرو کابین ساختند!

صبا صفری

 داستان زن و مردی که یک آشپزخانه میکرو کابین در دل جنگل ساختند!

تیم و هانا زن و شوهری خلاق و عجیب هستند که عشقشان به یک زندگی غیر معمول و هیجان‌انگیز باعث شد در دل جنگلی در تاهوی کالیفرنیا، آشپزخانه‌ای بسازند و بدون امکانات معمول شهری آن را تجهیز کنند.

کابین 12 متری آنها در دل جنکل، با مواد بازیافتی و کاملا ابداعی خودشان ساخته شده و همه‌چیز در آن آنقدر دوست‌داشتنی و جالب است که هر کسی دلش می‌خواهد حداقل یک وعده غذا را در آشپزخانه‌شان مهمان باشد!

 

شاید با خود بگویید چگونه ممکن است! بدون برق! بدون یخچال و فریزر و بدون آب تصفیه شده شهری! اما این آشپزخانه کاملا اصولی و هوشمندانه و بدون هیچ وسیله‌ی سنتی و متداولی که در همه آشپزخانه‌های جهان وجود دارد ساخته شده است!

آنها می‌گویند:

عشق ما به آشپزی ما را وادار کرد تمام وسایل مورد نیازمان را خودمان ترتیب بدهیم. البته بدون وجود چیزهای اضافی! ما غذا را بر روی هیزم درست می‌کنیم و سینک مخصوص خودمان را داریم. یخچال عجیب و غریب ما با تکه‌های یخ ساخته شده و مواد غذایی‌مان را تازه نگه می‌دارد. ما از برف‌های ذوب شده و آب چشمه برای مصارف آبمان استفاده می‌کنیم و ظرف‌های ادویه‌مان را بر روی گنجه با عشق و علاقه چیده‌ایم.

این زن و شوهر جوان برق مورد نیازشان را از پانل‌های خورشیدی تامین می‌کنند و به وسیله آن تلفن و باتری‌هایشان را شارژ می‌کنند و فرشان را روشن نگه می‌دارند و همیشه هم برای پخت و پز هیزم در اجاقشان دارند.