;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

آغاز مطالبی درباره سرویس


دوستان گرامی


پیشنهاد آقای فیدیلیو به من از آنجا سرچشمه گرفته بود که گویی علاقمندان و دوستان فیدیلیو خواهان مطالبی چند در مورد خدمات سرویس دهی در رستوران ها و هتل ها و مسائل مختلف روز در مورد آشپزخانه ها و غذاهای مختلف بودند.

نکاتی در مورد ایجاد و پدیده قیمت ها و صحیح بودن در نظر گرفتن حق سرویس یا صحیح نبودن آن. حق گرفتن مالیات و تعیین درصد آن از طرف دولت، انگیزه رفتن به یک رستوران دلخواه به عنوان یک میهمان، و میهمان پذیری و خدمات مربوطه به مهمانداری مناسب که من سعی می کنم بیطرفانه و جامع به آنها پاسخ دهم.
رستوران داری و هتل داری روی ستون ها مختلفی بنا شده است که شناخت آنها بسیار دشوار بوده و وقت زیادی را به خود اختصاص می دهد.


 یکی از شرایط مهم موفقیت در این صنعت یکنواخت بودن مواد غذایی، جو حاکم در محیط، و خدمات انسانی در طول سال می باشد. موفق شدن در اجرای یکنواخت و  طویل المدت موارد نامبرده شده تقریباً غیر ممکن است. آمار گرفته شده نشانی می دهد که در میان 200هزار رستوران موجود (نه در ایران) فقط 10 رستوران توانسته اند که این غیر ممکن را ممکن کنند.

 


یکی از عرضه کنندگان مواد غذایی فست فود مک دونالدز می باشد. این فست فود یک از موفق ترین فست فودهای جهان به شمار می رود. تاریخ تاسیس آن 15 ماه می 1940 بوده و مرکز اداری آن در ایلی نویز آمریکا می باشد. تعداد کارکنان آن 400 هزار نفر و فروشی سالیانه اش 075/24 میلیارد دلار در سال 2010 بوده است.


یکنواخت بودن این سیستم غول پیکر حتی رقبای آن را به تحسین وا داشته است. برای مثال اگر شما در شهر پکن پایتخت چین یکی از محصولات این فست فود را امتحان کنید (بزرگترین شعبه مک دونالد در جهان) این محصول از نظر مزه و طعم شکل و قیافه و رنگ و بوو دیگر خصوصیات دیگر با شعبه های دیگر مثلاً واقع در نیویورک، لندن، برلین، مسکو، ژنو، آتن، هاگ به هیچ وجه متغیر نمی باشد.


بارها اتفاق افتاده است که افرادی برای  صرف کردن غذا یک فست فود، پیتزا فروشی و رستوران و غیره را انتخاب کرده اند و بعداً با رضایت کامل آن را ترک گفته و این مکان را به دوستان توصیه کرده اند. بعد از مدتی دوستان آنها یا خودشان به محل مذکور مراجعه کرده و با دل شکستگی به خانه برگشته اند. این ناهماهنگی و تغییرات فاحش در تمام خطوط و گوشه و کنار یک رستوران یا غیره عدم اطلاع کلاسیک و نداشتن تجربه سیستماتیک  در این صنف بسایر حساس می باشد.

 

اکثر افرادی که در این صنف فعال هستند افرادی خودآموخته و تجربی بوده و بعضی ها خودشان را آنقدر مطمئن حس کرده اند که بدون یک آموزش مرتبط، این شغل را حرفه خود قرار دهند. آموزشی در این راه مستلزم وقت و هزینه می باشد و تا زمانیکه بعضی از مردم به این مکان ها هجوم می برند و ایده آل آنها ارزان بودن و کمیت غذا باشد لاجرم تمام افراد سهیم رضایت خود را به نحوی ابراز خواهند داشت.

 Tasty Flour

1390/11/6

با تشکر از مطلب خوبتون. امیدوارم بزودی شاهد توضیحات بیشتر و کاملتری باشیم.

امير م

1390/11/7

مرسى اگه مطلب رو ادامه بدهید ممنون مى شم

Shadi M

1390/11/6

ممنون از توضیحات. بنظر میاد این مطلب ادامه داره، همینطوره؟

tisafren

1390/11/8

من موافق نیستم. مک دانلدز در هرکشوری یه کیفیت و یه مزه داره. طبیعتا بیگ مک همه جا مزه گوشت میده، مزه چیزکیک نمیده ولی کیفیت و طعم در دنیا متفاوت هست.

elna m

1390/11/6

امیدوارم مطالب آموزشی مفیدی اینجا بنویسید

امير م

1390/11/7

مرسى اگه مطلب رو ادامه بدهید ممنون مى شم

نقره

1390/11/9

من با نظر tisafren موافقم ... حتی در مناطق مختلف یک شهر طعم غذاهای مک دونالدز متفاوته .. اینو شخصا تجربه کردم ..