;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

پولدارترین سرآشپزها ی دنیا در 2013

پول‌دارترین سرآشپزهای دنیا در سال ۲۰۱۳


سرآشپز بودن یکی از محبوب‌ترین و پر طرفدارترین شغل ها در دنیاست. امروزه آشپزی فقط به عنوان فعالیت که نهایتا به آماده شدن یک غذا ختم می‌شود، بررسی نمی‌شود، بلکه به آن به عنوان یک حرفه‌ جدی و علمی نگاه می‌شود. افرادی که در این حرفه فعالیت می‌کنند معمولا درآمدهای بالایی دارند، اما با پولدارین‌ترین آن‌ها در دنیا آشنا شوید.

ALAN WONG نفر اول با سرمایه‌ای معادل ۱.۱ بیلیون دلار

 


  ALAN WONG در توکیو متولد شد. مادر او ژاپنی و پدرش چینی بود. ALAN WONG برای بنیادی کردن غذای مخصوص هاوایی بسیار مشهور است؛ و همچنین دارای ۳۰ رستوران و ۲ هتل در سرتاسر جهان هست. و همچنین شرکت خدمات مشاوره‌ای گردشگری و جهانگردی، مدرسهٔ آشپزی و کتاب‌های آشپزی چاپ‌شده  دارد. درامد سالیانه او بیشتر از ۸۰ میلیون دلار هست. آقای ALAN WONG نوعی مهمانی به سبک هاوایی را در WHITEHOUSE برای اوباما و مشاوران و خانواده‌اش تدارک دید. تخصص اصلی او غذاهای منطقه‌ای هاوایی است.

 

 

 


JAMIE OLIVER نفر دوم با سرمایه‌ای معادل ۲۳۵ میلیون دلار

 

 

JAMIE OLIVER جمی الیور ۳۸ ساله که بیشتر سرآشپزهای انگلیسی او را به خاطر کتاب‌های آشپزی‌اش و برنامهٔ تلویزیونی که یک برنامهٔ متمرکز در رابطه با آشپزی می‌شناسند. ۲۰ رستوران در استرالیا، دبی، انگلستان دارد. در سال ۲۰۱۱ در لیست ۱۰۰۰ نفری پولدارترین‌ها در انگلیس با درآمدی معادل ۱۷۲ میلیون دلار قرار گرفت.

 

 

 

 

Paul Bocuse نفر سوم با سرمایه‌ای معادل ۱۸۵ میلیون دلار

 

 

 

مرد ۸۵ ساله‌ای که به خاطر روش‌های جدید و ابداعی آشپزی و تهیه انواع غذاهای خوشمزه با حداقل کالری و همچنین سنتی و کلاسیک شهرت زیادی دارد. رستوران‌های او در بهترین نقطه و با پرستیژترین قسمت غذاخوری‌های فرانسه هست. ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین غذاها توسط رستوران‌هایش از مشخصه اصلی کار او هست. معروف بودن او به خاطر همین رستوران‌هاست. تا به الآن جایزه‌های زیادی دریافت که یکی از آن‌ها در سال ۱۹۷۵ در رابطه با سوپ معروف  ترافل قارچ بود.

 

 

 

WOLFGANG PUCK نفر چهارم با سرمایه‌ای معادل ۷۵ میلیون دلار

 

 

 

کسی است که با ۶۳ سال سن رتبهٔ چهارم رو به خودش اختصاص داده. او مفهوم پیتزا را کمی تغییر داد و مفهومی جدید از آن اختراع کرد. در حال حاضر چندین کیترینگ و ۲۰ رستوران و رستوران‌های زنجیره‌ای در امریکا دارد. سوپ، قابلمه، ماهیتابه و کتاب پیتزاهایش در سوپرمارکت‌های کشور موجود است. و در حال حاضر در تلاش برای داشتن یک اپلیکیشن برای دسترسی راحت به دستورهای آشپزی و رستوران‌هایش است.

 

 

 

Gordon Ramsay نفر پنجم با سرمایه‌ای معادل ۳۸ میلیون دلار

 

 

 

Gordon Ramsay متولد انگلستان ۴۵ سال دارد و در حال حاضر ۲۳ رستوران شناخته‌شده و معروف و محبوب به اسم آشپزخانهٔ جهنم (Hell’S KITCHEN) دارد. و یک خانهٔ استیک در PARIS CASINO HOTEL در لاس‌وگاس افتتاح کرده است. و قرار است که امپراتوری برنامهٔ تلویزیونی‌اش را گسترش دهد.

 

 

 

RACHAEL RAY  نفر ششم با سرمایه‌ای معادل ۲۵ میلیون دلار

 

 

 

در همه جای دنیا RACHAEL RAY برای درست کردن غذاهای ۳۰ دقیقه بسیار مشهور است.۳۰ سال دارد و  تنها کسی است که در این لیست هیچ رستورانی ندارد. با یک برنامهٔ آشپزی سریالی در امریکا در سال ۲۰۰۰ با شعار ۴۰ دلار در روز و یک غذای ۳۰ دقیقه‌ای  شروع به کار کرد. شور و اشتیاق و با انرژی بودنش این امپراتوری وسیع را ساخت. مؤلف اولین کتاب آشپزی اش بیشتر از ۱۰۰۰۰ جلد از آن را فروخته است.

 

 

 

 

PAULA DEEN  نفر هفتم با سرمایه‌ای معادل ۱۷ میلیون دلار

 

 

 

PAULA DEEN ملقب به (Butter Queen)و ۶۵سال سن دارد. درامد خود را از راه  فروش ظروف غذاخوری، لوازم آشپزخانهٔ مخصوص به خودش و فقط ۹ میلیون دلار بابت کتاب‌های آشپزی‌اش کسب می‌کند. اخیراً کتاب آشپزی او در بین پرفروش‌ترین‌ها قرارگرفته است. به تازگی بارستوران جدیدش با برند Walmart قرارداد بسته است و قرار است Harrah که یک مجموعهٔ تفریحی است و SMITHFIEL که کارخانه تولید گوشت خوک است رستوران  او را در راه سلامت رستوران کمک کنند.

 

 

 

 

MARIO BATALI  نفر هشتم با سرمایه‌ای معادل ۱۳ میلیون دلار

 

 

 

 MARIO BATALI اهل نیویورک، ۵۱ ساله، که به نام  MOLTO MORIO نیز شناخته‌شده هست؛ کسی که  علاقهٔ زیادی به حفظ اصالت هر چیزی که مربوط به غذا می‌شود دارد. استاد و سرآشپز فرهنگ و غذای ایتالیایی هست و یک رستوران که متعلق به خودش است در لس‌آنجلس، نیویورک، لاس‌وگاس، کانکتیکات، هنگ‌کنگ، سنگاپور دارد.

 

 

 

Alain Ducasse  نفر نهم با سرمایه‌ای معادل ۱۲ میلیون دلار

 

 

 

سرآشپز ۵۵ سالهٔ فرانسوی Alain Ducasse، شهرت زیادی را در جهان آشپزی دارد. وی به عنوان اولین سرآشپز توانست ۳ ستاره MICHELIN را برای رستوران‌هایش در سه شهر مختلف که با هتل‌های معتبری قرارداد داشت کسب کند. برند رستوران‌هایش با نام‌های  LE RELAIS  و لویی پانزدهم در پاریس به عنوان یکی از معتبرترین رستوران‌های فرانسه شناخته‌شده هست.

 

 

 

TODD ENGLISH  نفر دهم با سرمایه‌ای معادل ۱۱ میلیون دلار

 

 

 

TODD ENGLISH سرآشپز معروف آمریکایی که به خاطر داشتن رستوران‌هایی به اسم زیتون معروف است. پس از اتمام درسش از دانشگاه آشپزی در امریکا با OLIVIA DISCH ازدواج کرد که این باعث شد تا اسم رستوران‌هایش را OLIVE به معنای زیتون بگذارد. رستوران‌های الیو در نیویورک، لاس‌وگاس، و بوستون فعالیت می‌کنند. همچنین  برای خط هوایی دلتا نیز به عنوان سرآشپز ارشد کار می‌کند. یک رستوران هم به اسم KINGFISH که فقط غذای دریایی در آن سرو می‌کند دارد.