;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

رستوران و رسانه‌های اجتماعی

صبا صفری

رسانه‌های اجتماعی با ظهور و توسعه‌ی خود همه‌چیز را در نحوه‌‎ی ارتباط میان مردم، سازمان‌ها و کسب ‌وکار تغییر دادند و حالا رسانه‌های جدید جای خود را به‌سرعت میان زندگی مردم باز کرده‌اند. روش‌های قدیمی تبلیغات و بازاریابی مانند چاپ در مجلات و روزنامه‌ها، تبلیغات رادیویی و یا آگهی‌های بازرگانی تلویزیون به‌سرعت جای خود را به توییت‌ها، پست‌ها، پین‌ها و چک‌این‌ها می‌دهند. 

 

رسانه‌های اجتماعی در رستوران شما:

رسانه‌های اجتماعی چیزی فراتر از فیس‌بوک هستند. این روزها دیگر سایت‌های محبوب  مانند توییتر، اینستاگرام، لینکداین، فلیکر، پینترست و فوراسکوئر به‌سرعت در حال رشد بوده و استقبال مردم از آن‌ها به‌صورت نجومی بیشتر می‌شود. به‌هرحال اگر تازه‌کار هستید، فیس‌بوک شروع خوبی برایتان خواهد بود.

رسانه‌های اجتماعی معمولاً رایگان‌اند و یک زمین بازی عالی برای هر نوع رستوران به‌حساب می‌آیند. 

رسانه‌های اجتماعی یک دستگاه مَکنده‌ی زمان هستند. اگر مراقب نباشید ناگهان به خودتان می‌آیید و می‌بینید به‌جای رستوران‌داری همه روزتان را صرف بالا و پایین کردن صفحه اینستاگرامتان کرده‌اید و رستورانتان را پاک از یاد برده‌اید، به‌خصوص اگر خودتان مسئول رسیدگی به تمام صفحات رستوران اعم از اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک و یا لینکداین باشید. 

 

رسانه‌های اجتماعی بهترین آمارگران رستوران شما هستند. واقعاً چه کسی بهتر از آن‌ها می‌تواند به شما آمار دقیق همه‌چیز، از بهترین غذای موجود در منو گرفته تا بهترین گارسون رستورانتان را بدهد؟ 

رسانه‌های اجتماعی مستقل هستند. شما برای شروع نیاز به داشتن یک وب‌سایت نخواهید داشت. البته داشتن وب‌سایت کمک بزرگی است، اما بسیاری از رستوران‌ها یا کسب‌وکارهای مبتنی بر مواد غذایی، تنها بر صفحه فیس‌بوک، توییتر یا اینستاگرامشان تکیه می‌کنند.

رسانه‌های اجتماعی تنها به یک گوشی تلفن همراه احتیاج دارند. بدون شک همراه داشتن همیشگی کامپیوتر شخصی و یا لپ‌تاپ کار آسانی نیست. رسانه‌ها به آسانی بر گوشی شما نصب می‌شوند و همه با هم در نزدیک‌ترین فاصله از شما قرار دارند. چه کاری از این آسان‌تر که با تلفن همراهتان عکس بگیرید، آن را ویرایش کنید و بر روی صفحه‌تان بگذارید؟!؟

رسانه‌های اجتماعی بهترین روش برای دانستن بازخورد رستوران شما در میان مردم هستند. رسانه‌های قدیمی تنها یک روش مکالمه یک‌طرفه بود و شما هرگز نمی‌توانستید بفهمید مردم چه نظری در مورد کسب‌وکارتان دارند. با تشویق مشتری‌ها به چک‌این کردن در رستورانتان، گذاشتن عکس از محل کار و غذاهایتان و تگ کردن شما، از بهترین و قدیمی‌ترین روش تبلیغات که همان روش دهان به دهان است به‌صورت رایگان_ و البته نه بی‌زحمت_ بهره می‌گیرید و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه بهبود خدمات و یا رفع عیوبتان پیدا خواهید نمود.