;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

پروموشن‌های ویژه یک رستوران

saba safari

 

 

 

 

یکی از اتفاقات خوبی که هر رستوران می‌تواند راه بیندازد و دقیقاً از آن دست ماجراهای برنده_برنده به‌حساب می‌آید، جشنواره‌های مخصوص به هر رستوران است که می‌تواند با توجه به شرایط فصلی، مناسبت‌ها، اعیاد و یا هرزمانی که صاحب رستوران احساس کرد نیاز به ارتقای بیشتر دارد، برنامه‌ریزی شود. این جشنواره‌ها می‌تواند باعث فروش بیشتر شود، مشتریان را در دوره‌های رکود رستوران بیشتر کند و یک سرمایه‌گذاری عالی برای مناسبت‌ها و روزهای شلوغ رستوران باشد.

جشنواره رستوران انواع مختلف دارد؛ از ارائه یک منوی شام ویژه گرفته تا شرکت در هفته رستوران و برنامه‌های خاص برای مناسبت‌هایی مثل شب یلدا، ولنتاین و سال نو. یکی دیگر از روندهای رو به رشد در میان رستوران‌ها شرکت در جشن‌های خیریه است. این مطلب به شما کمک می‌کند تا ایده‌های بهتری برای پروموشن‌های رستوران خود پیدا کنید:

 

ارائه یک منوی ویژه

 

این منو مناسب زمان‌هایی است که احساس می‌کنید رفت‌وآمد مشتری‌ها به رستورانتان کم شده است؛ یک روز غیر تعطیل هر هفته که سرتان خلوت‌تر می‌شود و یا وعده‌هایی مثل ناهار یا صبحانه‌های روزهای هفته که مشتری کمتری دارد. ارائه یک منوی ویژه به مشتری این شانس را می‌دهد که یک منوی خاص را با تمام محتویاتش امتحان کند؛ منویی که شاید در شرایط عادی هرگز انتخابش نمی‌کرده یا حتی در مورد نام و محتویاتش بی‌اطلاع بوده است. این منو می‌تواند شامل پیش‌غذا، غذای اصلی، نوشیدنی و دسر با یک قیمت مناسب و به انتخاب صاحب رستوران باشد و آنقدر باسلیقه و فکر شده سرو شود که مشتری، مشتری پر و پا قرص شما شود!

 

 
 

شرکت کردن در هفته رستوران
هفته رستوران از آن رویداد‌های جذابی است که البته در همه‌جای دنیا شکل و شمایل خاص خود را دارد. در این هفته رستوران‌های محلی و یا یک تم بخصوص از رستوران (مثل رستوران‌های ایتالیایی) با همکاری سازمان گردشگری و یا سازمان‌های مربوط به رستوران و غذا، یک هفته را با پیشنهادهای جالب و جذاب از ناهار و شام و یا حتی صبحانه و عصرانه جشن می‌گیرند. شرکای دیگر ممکن است کسب‌وکارهای محلی، بانک‌ها و یا حتی فروشندگان مواد غذایی باشند که اسپانسر این ماجرا می‌شوند. پیشنهادهای رستوران در این هفته شامل کاهش قیمت فاکتور غذا تا 40 درصد، ارائه یک منوی ویژه با قیمت مناسب و قرعه‌کشی و اهدای جوایز است.
 
 
 
 
پیشنهادهای ویژه برای مناسبت‌ها
این روزها مناسبت‌ها و اعیاد یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌های رستوران‌ها در امر تبلیغات و جذب مشتری به‌حساب می‌آید. برای مثال روز مادر، اعیاد مذهبی، شب یلدا، ولنتاین و سال نو از شلوغ‌ترین روزهای یک رستوران است که در آنها تعدادی پیش‌بینی‌نشده از مشتریان به‌صورت همزمان به رستوران هجوم می‌آورند و طبعاً سازمان‌دهی و مواجه نشدن با حجم عظیمی از مشتریانی که پشت در رستوران منتظر نوبتشان هستند، گارسون‌هایی که از شلوغی سردرگم و گیج شده‌اند و فضای رستوران که شلوغ و بی‌نظم است، به یک برنامه‌ریزی درست‌وحسابی نیاز دارد. ثبت‌نام‌های از پیش تعیین‌شده، ارائه منویی خاص برای دو نفر و یا دسرهایی مشخص فقط برای خانم‌ها از آن دست برنامه‌ریزی‌هاست.
 
 
 
 

شرکت کردن در جشن‌های خیریه
یک تیر و دو نشان! شرکت در جشن‌های خیریه و جمع‌آوریکمک‌های مردمی یکی از آن مناسبت‌هایی است که جدا از ارزش معنوی یک سرمایه‌گذاری خوب برای پررنگ‌تر شدن رستوران است. رستوران می‌تواند در جشن‌هایی که مؤسسات خیریه و یا سازمان‌هایغیردولتی برای جمع‌آوری کمک برپا می‌کنند، شرکت کند و میزبان یک شام بخصوص باشد. در این جشن‌ها مردم رستوران شما را خواهند شناخت، با منویتان آشنا می‌شوندو احتمالاً گزینه بعدی شامشان شما خواهید بود.
 
 
 
 
 

ارائه خدمات کِیترینگ
خدمات کیترینگ یا پذیرایی هم یکی از کارهایی است که در آن می‌توان خلاقیت‌های متفاوتی ارائه داد. از رستوران‌های موفق و معروف تا رستوران‌هایی که هنوز برای معروف شدن راه درازی در پیش دارند می‌توانند به این شکل کسب‌وکار خود را رونق ببخشند؛یعنی علاوه بر سرو غذا در رستوران خودشان؛ خدمات، غذا و حتی پذیرایی در مراسم، مناسبت‌ها و جشن‌ها ارائه کنند. چرا که نه؟ مثلاً می‌شود برای یک جشن عروسی دسر رایگان با نشان رستوران سرو کرد و یا در یک جشن سالانه شرکتی معروف، استند ارائه‌ی فینگرفود بنا کرد و یا ایده‌های دیگری مثل سه سینی فینگرفود برای جشن تولد با یک سینی رایگان، شام مهمانی‌تان را از ما بگیرید و نوشیدنی مهمانمان باشید یا کیکتان را از ما بخرید و دسر مهمان ما و ازاین‌دست. کارهایی که هم رستورانتان را میان عده زیادی معروف می‌کند، هم می‌توانید خدمات و یا سرویس جدیدتان را تبلیغ کنید و هم محصول بیشتری بفروشید.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

بردیا برجسته نژاد

1393/10/30

فیدیلیو با راه انداختن کلاب خاص خودش موفق شده تا حدودی این موضوع رو به رستوراندارها بفهمونه که پروموشن دادن چقدر میتونه به نفع کسب و کارشون باشه. اما در کل اگه نگاه کنیم میبینیم که رستورانهای خیلی زیادی هستن که انتظار دارن توی بازار پر از رقابت امروز با همون روشهای سنتی خودشون جلب توجه کنن. الان دیگه واقعا نمیشه گفت که کیفیت و غذای خوب تنها عامل موفقیته. خیلی چیزهای دیگه هم هست که رستورانداری رو از سطح آشپز بودن به یه کار کاملا حرفه ای و تخصصی تبدیل کرده. این مطلب عالی بود. ممنون.