;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

دورنمای رستوران شما در سال جدید

 

دورنماهای رستوران شما در سال جدید
سال نو همیشه فرصتی برای برنامه‌ریزی و شکل گرفتن دورنما برای روزهای جدیدی است که در راهند. همه ما برای سال جدید برنامه‌های خاص و متفاوتی در سر داریم که ما را در جهت بهتر شدن زندگی، روابط و یا کسب و کار و تجارتمان پیش می‌برند. اما شما به عنوان صاحب یک رستوران کوچک یا فودکورت بزرگ چه برنامه‌هایی دارید؟ دوست دارید درآمد خود را بیشتر کنید (واقعا چه کسی بدش می‌آید؟!؟)، کارکنان بهتری استخدام کنید، بازاریابی و تبلیغات خود را گسترش دهید و یا به فکر افتتاح شعبه‌ی جدید هستید؟ هرچه که هست سال نو زمان مناسبی برای پرداختن به اهداف بلند مدت است. برای شروع ما 5 آیتم اولیه را بر می‌شماریم که برای هر نوع رستورانی، از رستوران‌های تازه تاسیس گرفته تا رستوران‌های اصیل و قدیمی مناسب است.

 


1.    بیشتر بدرخشید!
اگر هنوز نتوانسته‌ایدبا شبکه‌های اجتماعی کنار بیایید، 1394 یک شروع تازه است. شبکه‌های اجتماعی از فیس‌بوک گرفته، تا توییتر، فوراسکوئر و اینستاگرام می‌توانند همراهان خوبی برای کمپین تبلیغات رستوران شما باشند. شبکه‌های اجتماعی دروازه‌ی مورد اعتماد  مکالمه میان شما و مشتریانتان هستند. در حالیکه رسانه‌های قدیمی مثل بیلبورد و روزنامه و تلویزیون، چیزی جز یک مکالمه یک طرفه نبودند، شبکه‌های اجتماعی یک گفتگوی دو طرفه میان شما خواهد بود. با تشویق مردم به چک‌این کردن، به اشتراک گذاشتن عکس‌های مربوط به رستوران و تگ کردن شما، موج جذابی از تبلیغات دهان به دهان را در میان مشتریانتان ایجاد می‌کنید که هیچ راه دیگری برای خریدنش نخواهید داشت.

 

 

2.    کمتر اسراف کنید.
فرقی ندارد دارایی شما چه مواد غذایی باشد چه انرژی انسانی و چه برق و یا پول، 1394 را به سال بهره‌وری در رستورانتان تبدیل کنید. برای کنترل انرژی و استفاده بهینه از امکاناتتان راه‌های ساده و کوچکی وجود دارد که می‌تواند کمک‌حال باشد؛ از مراقبت از چراغ‌ها و نور رستوران گرفته، تا جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی زودتر از موعد و کاهش زباله و البته راه‌های گران‌تر و پر هزینه‌تر مثل ارتقای سطح انرژی تجهیزات آشپزخانه. برای قسمت دوم ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشید که البته در بلند مدت با میزان صرفه‌جویی که در مصرف انرژی صورت می‌گیرد، چند برابر آن را پس خواهید گرفت.

 

 

3. مدیر بهتری باشید.
اگرچه خیلی از کارکنان رستوران از گارسون‌ها گرفته تا صندوقدارها، این کار را به عنوان کاری موقت در کنار تحصیل و یا کار دیگرشان انجام می‌دهند و ممکن است مدت کارشان در رستوران شما خیلی بلند مدت نباشد، ولی در هر حال لازم است همواره به آنها نشان دهید که قدردان زحماتشان هستید. این موضوع نه تنها کارمندانتان را شادتر می‌کند، بلکه بهره‌وری نیروی انسانی و در نتیجه کسب و کار شما را بیشتر خواهد کرد. یادتان باشد در محیط کار، هیچ چیز بدتر از یک رئیس اخمو و بدخلق نیست که تنها کم و کاستی‌ها را می‌بیند و هیچ موفقیت و پیشرفتی به چشمش نمی‌آید.

 

 

4. رستوران خود را سازمان‌دهی کنید.
شما به عنوان یک رئیس رستوران همواره در سطح بالایی از تقاضاها هستید. از مشتری گرفته تا کارکنان رستوران، همه از شما انتظار دارند. شما در عین حال که رئیس هستید، مسئولیت امور انسانی و امور مشتریان نیز یا خودتان است. شاید وقتی پروژه افتتاح رستورانتان را شروع می‌کردید فکرش را هم نمی‌کردید که این همه مسئولیت به گردنتان بیفتد. مدیریت، استخدام، اخراج، پرداخت حقوق‌ها و دستمزدها، کنترل موجودی، تعمیرات و نگهداری، رسیدگی به آشپزخانه و در کل میزبانی از مشتری‌ها همه و همه کارهایی است که شما مسئولش هستید. اگر از ابتدا بدانید که چه کاری را باید خودتان انجام دهید و چه کارهایی را می‌توانید به دیگران محول کنید، همه چیز بهتر و اصولی‌تر پیش می‌رود. سعی نکنید همه‌کارها را خودتان انجام دهید. در سال جدید همراه با بالا بردن دستمزد کارمندانتان وظایف بیشتری را به آنها بسپارید، تا همه چیز راحت‌تر و سازماندهی شده‌تر پیش برود.

 

 

5. پروموشن‌های جدیدی را امتحان کنید.
اگر به دنبال راهی برای بهبود کسب و کارتان هستید، یکی از بهترین ایده‌ها امتحان کردن پروموشن‌های درست و اصولی است که هم می‌تواند توجه مشتریان را به رستورانتان جلب کند و هم رونقی باشد برای رکود احتمالی رستوران. پروموشن‌های کلاسیکی مانند "happy hour" و یا "early bird" و یا "یک منو برای دو نفر" از جمله پروموشن‌های خیلی مناسب برای سال نو است. یادتان باشد که آنقدر ایده‌های هیجان‌انگیز برای پروموشن وجود دارد که اگر در سال جدید شروع به امتحانشان کنید، بی‌شک آنقدر در رونق رستورانتان موثر خواهند بود که بدتان نمی‌آید هر از گاهی یک پروموشن تازه را در رستوران ارائه دهید.