;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

چگونگی تاسیس رستوران مکزیکی

 


چگونه یک رستوران مکزیکی تاسیس کنیم

باز کردن یک رستوران مکزیکی می‌تواند یک تلاش سودآور و هیجان‌انگیز باشد که به خصوص در شهر ما رقبای نسبتا کمی هم دارد. این ایده جذاب اگر به درستی عملی شود می‌تواند به یک کسب و کار مشهور و درست و حسابی تبدیل شود که کار شما را کاملا شکوفا کند. در اینجا به معرفی و توضیح مختصری در مورد برخی از ایده‌های بازاریابی و توسعه این کسب و کار می‌پردازیم.

• ابتدا تصمیم بگیرید که چه غذاهایی را دوست دارید در منوی رستوران خود ارائه کنید. سعی نکنید منوی خود را با غذاهای مختلف مکزیکی بمباران کنید چرا که مطمئنا برای ابتدای کار از پس اداره‌اش بر نخواهید آمد. به جای آن بهتر است به 7 تا 10 آپشن در منوی خود بسنده کنید و آنها را از میان معروف‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای مکزیکی انتخاب کنید. اینجوری باعث می‌شوید مشتریان راحت‌تر بر روی منویی نسبتا نا آشنا تمرکز کنند و مسلما اداره آشپزخانه‌تان هم ساده‌تر خواهد شد. یک منوی خوشمزه طراحی کنید!

 

 
• کلاس رستورانتان را مشخص کنید. بین سه دسته‌ی اقتصادی، متوسط و فنسی گروه مورد نظرتان را انتخاب کرده و به نسبت آن در مورد مکان، منو و باقی چیزها تصمیم بگیرید. غذاهایی که در منویتان اراده می‌کنید و حتی دکوری که برای رستورانتان طراحی می‌کنید، همه و همه به گروه سنی و کلاس رستورانتان بستگی دارد.
 
 
 
 
 
• یک مکان مناسب برای تاسیس رستورانتان پیدا کنید. مکانی که در دسترس و در دید مردم باشد بهترین گزینه است. بهتر است از پیدا کردن مکان‌هایی که داخل طرح ترافیک است و یا معمولا ترافیک زیادی دارد اجتناب کنید تا اول کار توی ذوقتان نخورد! 
 
• برای نوشیدنی‌های رستوران خود یک برنامه‌ریزی ویژه کنید. مکزیک نوشیدنی‌های خاص و خوشمزه‌ای دارد که تهیه همه آنها به علت مغایرت با فرهنگ ما ممکن نیست. در عوض شما می‌توانید به ارائه چند نوع ساده و خوشمزه از سوداها و آبمیوه‌ها و کاکتل‌های مخصوص مکزیکی در منویتان بپردازید که حسابی حال مشتریان را جا بیاورد!
  
 
 
 
 
• یک طراح دکور مناسب استخدام کنید. رستوران‌های مکزیکی جدا از غذاهای خوشمزه و هوس‌انگیزش، دکوری رنگارنگ و جذاب دارند که فضا را برای لذت بردن مشتریان دلنشین‌تر می‌کند. کار راحتی نیست ولی اگر وقت بگذارید و خوب بگردید حتما ایده‌های ناب و منحصر به فردی برای دکور مناسب رستورانتان پیدا می‌کنید.
 
 
 
 
 
 
• یک آشپز خبره استخدام کنید. هیچ‌چیز ناامیدکننده‌تر از این نیست که به یک رستوران مکزیکی بروید و ناچوزی سفارش بدهید که در آن به جای چیپس ذرت از چیپس ساده سیب زمینی استفاده شده و یا به جای خامه ترش در بوریتو، فاهیتا و تاکویش سس مایونز ریخته‌اند. در تهران چندتایی رستوران مکزیکی هست که تا جایی که ما می‌دانیم هیچ‌کدامشان از محصولات واقعی در دستور غذایشان استفاده نمی‌کنند، چرا شما اولینشان نباشید؟!؟
 
 
 
 
• ایده‌های ناب داشته باشید. برای مبلمان و ظرف و ظروف خود از وسایل رنگی و شاد استفاده کنید و مشتری‌هایتان را به وجد بیاورید. رومیزی‌های خوش طرح و زیبا، گلدان‌های خاص و حتی دستمال سفره‌هایی با طراحی ویژه می‌تواند از جذابیت‌های ویژه رستوران شما باشد.
 
 
 
• برای رستوران خود درست تبلیغ کنید. از پروموشن‌های کارآمد و تبلیغات درست استفاده کنید و رستورانتان را به مردم معرفی کنید. این روزها فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام گزینه‌های مناسبی برای تبلیغات شما هستند که کافی است از آنها درست استفاده شود، آنوقت اگر سرویس خوب و کاملی داشته باشید خواهید دید که چگونه در مدت کوتاهی آوازه رستوران شما و غذاهای هیجان‌انگیزش بر سر زبان‌ها می‌افتد و مشتری‌ها به رستوران مکزیکی شما هجوم می‌آورند.