;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

موسیقی در رستوران

 

در انتخاب مکانی مناسب برای صرف غذا و استراحت، می‌توان معیاری مطمئن داشت تا در این انتخاب ما را همراهی کند؟

معیارهایی مثل قیمت، عطر و طعم غذا، طراحی داخل رستوران، نحوهٔ سرویس‌دهی و موقعیت مکانی رستوران.

در بیشتر مواقع، نباید نیازهای مشتری تنها با فراهم کردن غذا و ایجاد فرصتی برای وقت‌گذرانی برطرف شود. بلکه ایجاد فضایی لذت‌بخش برای استراحت و رفع استرس پیش‌آمده در طی روز نیز باید در نظر گرفته شود.

کافه می‌تواند به مثابهی جزیره‌ای‌ شناور میان آشفتگی‌های زندگی شهری باشد که اجازه می‌دهد تا مقداری هراندازه کم از سیل التزامات و فشارهای روزانه فاصله بگیریم.

فکر تأسیس یک کافه یا یک رستوران می‌تواند شروع یک بیزنس عالی باشد. تأمین تجهیزات لازم برای رستوران از اولین تصمیماتی است که پیش رو خواهید داشت. در پایان بخشیدن به کار، موزیک را نباید از قلم انداخت. فاکتور مهمی که می‌تواند نقش بسزایی در انتخاب مشتری داشته باشد.

موسیقی ای که در کافه به گوش می‌رسد باید با مبلمان و فضای داخلی رستوران هم‌خوانی داشته باشد.

 

 

موسیقی، به وجود آورندهٔ ارزش‌های عالی و ویژه‌ای است که هر تصویری را خلق می‌کند. طراحی داخلی، به کمک آن، کامل می‌شود و می‌تواند تجلی ایده‌ها باشد. برای مثال اگر کافه‌ای به سبک Art Deco (هنر تزیینی قرن دهه ٢٠ و ٣٠) یا Retro ( هنر دهه ی ۴۰ و ۵۰ که ریشه در Pop Art دارد . هنری که در پاسخ به نیاز ویژه مدرنیته برای دیدن طرح های گرافیکی جسور و متهورانه بوجود آمد ) طراحی‌ شده باشد، باید از لوستر و مبلمان و تزیینات و نقاشی‌های درخشان استفاده کرد.

موزیک انتخابی فضاهای گفته‌شده می‌تواند Indie-pop (نوعی از موسیقی راک انگلیسی دهه ٨٠ که ریشه در یک گروه پانک اسکاتلندی دارد) یا R&B باشد. در حال حاضر تهیهٔ میز و صندلی‌های کوچکی که فضاهای گفته‌شده را بازسازی کند کار نه چندان سختی است. موسیقی انتخابی اینترنت کافه‌ها که سبک تکنولوژی محوری را می طلبد،  باید trance (نوعی موسیقی الکترونیک) یا House (نوعی موسیقی الکترونیک) باشد. البته  با صدایی نه چندان بلند که مزاحمتی برای کار کردن مشتری ها ایجاد نکند.
مبلمان این کافه بهتر است از فلز یا پلاستیک‌ یا جنس هایی ازین دست تهیه‌شده باشد تا همخوانی هر چه بیشتری با موسیقی و فضای کاربردی آن داشته باشد.

 

 

برای کافه‌هایی با سبک کلاسیک این امکان وجود دارد که از موسیقی‌های ملایم استفاده شود. در یک طراحی اصیل، صندلی‌های چوبی، که به‌خوبی بیانگر حال و هوای کلاسیک است دیده می‌شود.

فضاهایی که مبلمان ان‌ طرح‌های عجیب‌وغریب دارند،  موسیقی با سبک  Latina (موسیقی‌های آمریکای لاتین) یا lounge (موسیقی پاپ دههٔ ۵٠ -۶٠ که به شنونده احساس بودن در مکان یا فضایی خاص را می‌دهد) یا Beach House (نوعی موسیقی پاپ که در ٢٠٠۴ شکل گرفت) هماهنگی بیشتری خواهد داشت.
سبک های مثل Blues ، Jazz ، Country   و انواع خاصی از Rock هم انتخاب‌های خوبی برای کافه‌های هنری می تواند باشد.
 

انتخاب خوب و بجای موسیقی، هماهنگی و استواری طراحی داخلی را پیش چشم مشتری دو چندان خواهد کرد و در پایان خالق یک فضای ویژه می‌شود. همان چیزی که مشتری برای یک انتخاب مطمئن به آن نیاز دارد.


علی صادق نیا

1393/6/11

خیلی عالی و جالب بود . به امیده روزی که بتونم خودم تمامی نکاته ریزتون رو تویه رستوران خودم(البته رستوران ندارم ولی خیلی علاقه دارم) داشته باشم .