;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

ژوئل قو بی شو

 

امروز می پردازیم به سومین نفر از ستاره های قرن آشپزی

ژوئل قوبی شو (JOEL ROBUCHON) ستاره آشپزی این قرن در روز 7 آوریل 1945 در پوآتیه (POITIERS) بدنیا آمده است.
رستوران او در 2008 در عرض چندین سال دارای 18 ستاره میشلین بوده است. این یک واقعه تقریباً استثنایی در دنیای رستوران داری می باشد.
او مؤلف کتابهای متعددی در زمینه آشپزی بوده و همچنین شرکت او در برنامه های تلویزیونی شهرت او را چند برابر ساخته است.

                                     

 

او دوران کار آموزی خود را ابتدا در سال 1960 در رستوران رله دو پوآتیه  (RELAIS DE POITIERS) گذرانده و در سال 1974سمت رئیس آشپزخانه را در هتل کونکورد لافایت(LAFAYETTE)  (HOTEL CONCORDE) پاریس به عهده گرفته است. در سال 1976 انتخاب او به عنوان بهترین هنرمند در حرفه  کاردستی و خلاقیت باعث شهرت او در فرانسه گردید.

                  
وی در سال 1978 به سمت مدیریت آشپز خانه (بالاترین درجه آشپزی) نائل شده و درهتل نیکو (NIKKO)پاریس هنر خود را به نمایش گذارد.
ژوئل قوبی شو اولین رستوران خود را در سال 1981 در پاریس افتتاح کرد. این رستوران جامین (JAMIN) نام داشت که درسال 1984 موفق به گرفتن 3 ستاره میشلین شد. او این رستوران را تا سال 1993 از آن خود داشت و اما قبل از آن در سال 1989 با باز کردن رستوران تی وا قوبی شو (TAILLEVEN ROBUCHON) در توکیو که آن نیز رستوران قصر نامیده میشد، افتتاح یکسری از رستورانهای زنجیره ای درجه یک را در سراسر جهان شروع کرد. این رستوران نیز در سال 2004 به شخص دیگری واگذار شد.
                       

همچنین در سالهای بعد همانطور که گفته شد رستوران های دیگری افتتاح کرد. از آن جمله در 1994تا سال 1996 رستوران ژوئل قوبی درپاریس و در سال 2001 رستوران قوبی شو آگالرا (ROBUCHON AGALERA) در هتل لیزبوآ در ماکااو را راه اندازی نمود.
ابتکار جدید این آشپز استثنائی باز کردن یک سری از آتلیه رستورانهای به اسم خود او بود که مردم می توانستند با داشتن بودجه کمتر در آنهارفت وآمد کنند.

                           

                                                       

 


ATELIERS DE JOEL ROBUCHON این آتلیه رستوران ها دارای بوفه طویلی می باشد که میهمانان می توانند درست جلوی این بوفه جای گرفته دستور غذا و نوشیدنی بدهند، تقریباً مثل بار های سوشی (SUSHI BAR) اما با کیفیت های رستوران های درجه یک دنیا.

                                         

                                     
در سال 2003 اولین افتتاحیه این آتلیه ها در پاریس و توکیو بود.

 در سال 2004 افتتاح شاتو رستوران ژوئل قوبی شو در توکیو (CHATEAU RESTAURANT DE JOEL ROUCHON) و ژوئل قوبی شو در هتل متروپل در موناکو (HOTEL METROPOLE MONACO) را به همراه داشت.

                                         
ل تابل دو ژوئل قوبی شو (LA TABLE DE JOEL ROBUCHON) در پاریس و شبیه آن در توکیو افتتاحیه دیگر او بود.
در سال 2005 یک کافه در توکیو CAFÉ DE JOEL ROBUCHON .

 

    

و دنباله آن در سال 2006 تعدادی رستوران دیگر جزء فعالیت های او به شمار می رود.
همچنین افتتاح رستوران و آتلیه او در لاس وگاس مرکز HOTEL MGM GRAND LAS VEGAS . و آتلیه دیگری در نیویورک هتل چهار فصل (FOUR SEASON IN NEWWORK CITY ) .
و در آتلیه هایی در لندن و هونگ کونگ و بار دیگر ل کوزین (LA CUISINE ) در لندن اثر های ماندگار این شف بزرگ بوده است.

  

ناگفته نماند فعالیت های دیگر این استاد بزرگ از سال 1987 مشاورت و همکاری او با موسسات بزرگ جهان در مورد امور رستوران و هتل می باشد. نخست به عنوان مشاور تکنولوژی در مورد تهیه و ساخت مواد غذایی نزد فقی میشون (FLEIRY MICHON) واز سال 1991 تا سال 2005 پرزیدنت سکسیون کوزین (SECTION CUISINE) برای دادن جوایز میوق اووقیه دو فرانس (MEILLEURS OUVRIERS DE FRANCE)  به شرکت کنندگان در مسابقات مختلف در رشته های مختلف.
یکی دیگر از فعالیت های استاد، رئیس مشاور رستوران لوقان(LAURENT)  در پاریس می باشد.
همچنین در سال 1996 مشاور تخصصی شرکت تولید کننده مواد غذائی قفله دو فرانس (REFLET DE FRANCE) و از سال 1996 تا سال 2004سمت رئیس مشاور رستوران آستورASTOR  در پاریس و در سال 2000 مشاور کافه لگال (CAFÉ LEGAL) در پاریس بوده است.

                                                              

 

ما در فرصت های بعدی به شرح حضور او در تلویزیونهای مختلف و کتابهای منتشر شده از طرف ایشان می پردازیم.