;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

چگونه از غذاهایمان عکس های هیجان انگیز بگیریم

وقتی هشتگ #food را در اینستاگرام سرچ می‌کنیم با بیشتر از ۱۷۸ میلیون تصویر خوش آب و رنگ مواجه می شویم از سلفی‌های بی‌کیفیت با غذا گرفته تا عکس‌های تخصصی‌تر و زیبا‌تر اما در این میان عکس‌هایی هم هستند که با روح و روانمان بازی می‌کنند و آنقدر دلچسب و جذاب به نظر می‌رسند که می‌خواهیم از پشت صفحه گوشی دست دراز کنیم و تکه‌ای از آن‌ها را بیرون بکشیم، تقریبا هر کسی که در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی حساب دارد هرگاه میز رنگینی در خانه‌اش چیده شود یا به رستوران‌های خوب با غذاهای خوشگل و خوشمزه برود عکسی از این غذا‌ها را در صفحه‌اش به اشتراک می‌گذارد. در این مطلب قرار است به شما آموزش بدهیم که چگونه از غذا‌هایتان عکس بگیرید و چه چیز‌هایی را در آن رعایت کنید که هوش از سر فالوئر‌هایتان بپرد. 
 
عکس گرفتن از غذا
 

از بالا به پایین

یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای بستن قاب برای عکس از مواد غذایی چیزی به نام روش بالا به پایین است. در بیشتر موارد، مواد غذایی باید مرکز عکس را اشغال کنند و اطراف هم به اندازه کافی فضای خالی برای نشان دادن تضاد در عکس باقی بگذارید. بهترین راه هم این است که بالای صندلی بروید و از بالا عکستان را بگیرید اما اگر داخل یک رستوران شیک مشغول صرف غذا بودید توصیه می کنیم برای اینکه خیلی هم عجیب غریب به نظر نرسید از این راه صرف نظر کنید و روش‌های دیگری را امتحان کنید. 
 
چطور از غذایتان عکس های جذاب بندازید
 

نزدیک شوید

اگر نتوانستید روش بالا به پایین را اجرا کنید پس بهتر است به غذایتان خیلی نزدیک شوید. وقتی با یک دوربین خوب از نزدیک از غذا عکس برداری می کنید می‌توان بافت غذا را در عکس مشاهده کرد مثل بافت میوه ها ، نرمی کیک و نان یا پولک‌های روی سوخاری. در این روش مواد غذایی تقریبا قاب شما را پر می‌کند و نیازی نیست بابت بک گراند به خودتان زحمت بدهید همچنین اگر تزئین غذایتان چندان جالب نیست نگران نباشید این حیله غذا را بسیار خوشمزه‌تر و زیبا‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد. 
 
 

زیبا سازی محیط

اطراف بشقاب خود را تزئین کنید، یکی از مهم‌ترین نکات در عکاسی از غذا تزئین بشقاب و میز است. اگر می‌خواهید عکستان بیشتر به چشم بیاید و تعداد لایک‌هایش همینطور بالا و بالا‌تر برود، از تزئین غذا غافل نشوید. رنگ‌ها را به روی میزتان بیاورید، استادانه با آن‌ها بازی کنید و کاری کنید که یک نیمروی ساده تبدیل به یک غذای هوس‌انگیز شود. استفاده از یک گلدان گل تازه، سبزیجات رنگی، بشقاب‌های زیبا و متفاوت، لیوان نوشیدنی و حتی نمک‌دان و فلفل پاش می‌تواند میز شما را هیجان‌انگیز‌تر کند. 
 
 
عکس گرفتن از غذا
 

فلش ممنوع 

در روشنایی روز و تا جایی که می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید هیچ‌چیز آزاردهنده‌تر از وجود فلش، نورهای زرد و قرمز و نور مصنوعی در عکس‌هایی که قرار بوده یک روزی خوشرنگ و اشت‌ها برانگیز باشند، نیست. بهترین حالت این است که یک میز را در پر نور‌ترین جای خانه که مسلما کنار پنجره است قرار بدهید و هر نوع نور مصنوعی را خاموش کنید. بعد هم جوری در کنار بشقابتان قرار بگیرید که سایه‌تان بر روی آن نیفتد. اما اگر در یک رستوران تاریک مشغول صرف شام بودید و از نور طبیعی هم هیچ خبری نبود می‌توانید از فلش یا چراغ قوه گوشی همراه‌تان استفاده کنید و حداقل نور را با زاویهٔ مناسبی به ظرف غذا بتابانید. 
 
عکس گرفتن از غذا
 

تنظیم فاصله کانونی

دقت کنید که عکس به هیچ وجه تار نباشد، حتی زیبا‌ترین عکس‌ها هم اگر کمی تار باشند به هیچ دردی نمی‌خورند، بهتر است قبل از عکس دوربین خود را تنظیم کنید و انگشتتان را روی مرکز تصویر که‌‌‌ همان غذا باشد بگذارید خیلی از دوربین‌ها‌‌‌ همان نقطه تماس انگشت شما را برای فوکوس انتخاب می‌کنند و بعد از تنظیم فاصله کانونی با فشردن دکمه شا‌تر شما می‌توانید عکس بهتر و زیباتری از غذایتان بگیرید. اگر گوشی شما از این امکان بهره‌مند نبود سعی کنید آرنج‌هایتان را به بدنتان بچسبانید در این حالت می‌توانید گوشی را ثابت نگه داشته و تکان‌ها و انحرافات را به حداقل میزان ممکن برسانید. 
 
عکس گرفتن از غذا
 

زیاد ادیت نکنید

در ‌‌‌نهایت برای گذاشتن عکس در اینستاگرام از فیلتر مناسب و بسیار کم استفاده کنید ، از فیلترهایی که رنگ‌ها را محو می‌کنند استفاده نکنید، این کار ظاهر غذایتان را خراب می‌کند. قبل از از اینکه عکستان را پست کنید، بد نیست کمی با نور‌ها، سایه‌ها و کنتراست آن بازی کنید. این کار باعث می‌شود رنگ‌ها بیشتر خودشان را نشان بدهند و عکستان هیجان‌انگیز‌تر شود. اما مراقب باشید. دستکاری بیش از حد عکس، به راحتی می‌تواند عکستان را خراب کرده و آن را تبدیل به یک عکس مصنوعی و سطح پایین کند.