;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

جنسینگ و تاریخچه آن


در کتابهای سنتی خصوصاً در کتب عربی ریشه این گیاه را با نام جنسه یا جنسا می شناسند . گیاه جنسینگ یکی از مهمترین کشفیات قاره آسیاست که زاد گاه آن کشور چین است. در زمانهای دور در کشور چین باستان گیاهی وجود داشت که شکل ظاهری آن بسیار شبیه به دست انسان بود که آن را جنسینگ می نامیدند و بنا به خاصیت درمانی آن برای امراض و بیماریهایی مورد استفاده قرار می گرفته، بخصوص در دربار امپراطوری و معبد شائولین . از آن موقع تا به امروز سنت استفاده از این گیاه شفا بخش باقی مانده است . امروزه در باور مردم مصرف جنسینگ هنوز هم قابلیت درمانی و تقویت روح وروان را دارد . در حال حاضر در بسیاری از کشورها مصرف جنسینگ هنوز هم از طرفداران خاصی برخوردار است بخصوص کسانیکه می خواهند با روش سنتی بیماری خود را درمان کنند . در کشور چین طرز استفاده از جنسینگ به این شکل بوده است که اول آن را تمیز می شستند بعد آن را همراه با بال مرغ و قارچ وسبزیجات کوهی در درون ظروف گرد سنتی که مخصوص چینی هاست ، آن را روی هیزم آتش طبخ می کردند بدون اینکه ادویه خاصی به آن اظافه کنند ، بعد از آماده شدن آن را مصزف می کردند که بسیار پر انرژی بوده و بهترین مرهم بود برای تقویت قوای جسمانی و جنسی در افراد کم توان .

از خواص جنسینگ می توان به ( جلوگیری از دیابت – از بین بردن کم خونی – اختلال اعصاب – سرفه –ناراحتی کبد و آسم ) اشاره کرد . امروزه جنسینگ هم به عنوان دارو توضیع می شود و هم به عنوان درس آشپزی تدریس می شود . در دنیای مدرن امروز یکی از نگرانیهای مهم در مورد جنسینگ تبدیل شدن آن از سنتی به صنعتی است . این نگرانی وجود دارد چون هنوز هم در بسیاری از کشورها که از جنسینگ برای درمان بیماری خود استفاده می کنند دوست دارند آن را بصورت سنتی مصرف کنند نه به شکل صنعتی . یکی از مناسب ترین و یا شاید بهترین روش برای خرید جنسینگ این است که ریشه این گیاه را بخرید چون بغیر از ریشه ، جنسینگ در اشکال دیگری هم وجود دارد مثل : پودر – قرص یا شامپو . امروزه بسیاری از مردم دنیا علاقمندند تا راجع به جنسینگ و فواید آن بیشتر شناخت پیدا کنند .

 

 


خواص و فواید جنسینگ :
اگر شما مبتلا به دیابت – بیماری قلبی – اختلال و خونریزی هستیدید و یا از فشار خون بالا رنج می برید می توانید زیر نظر دکتر های متخصص جنسینگ مصرف کنید . گیاه جنسینگ دارای گلوکزیدهای استروئیدی به نام پاناکیاون و پاناکسوزید می باشد . همچنین شامل ویتامینهای  A – B6 - D – B   می باشد .
از دیگر خواص مهم جنسینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد :


•    افراد مبتلا به بی خوابی
•    زنان باردار یا شیرده 
•    افراد مبتلا به شیزوفرنی
•    جلوگیری از سردرد
•    درمان بی خوابی یا بد خوابی
•    از بین بردن استرس 
•    مقابله با پیری و عوارض آن 
•    کاهش عوارض یائسگی در زنان
•    افزایش شادابی و نشاط 
•    بر طرف ساختن یا بهبود مشکلات جنسی