;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

5 آبتم که هر رستوران موفقی دارد

چیزهای زیادی وجود دارد که برای شروع یک رستوران خوب نیاز است. یک محله‌ی خوب، یک اسم خوب، یک سرمایه‌ی خوب، یک کانسپت خوب و خلاصه یک لیس بی‌پایان از چیزهای خوب. اما در واقع فقط 5 چیز است که بنیاد رستوران شما را درست و اصولی می‌چیند.

مدیر رستوران

بنیان و محور اصلی موفقیت یک رستوران مدیر آن است که گاهی خود صاحب رستوران است و گاهی شخص دیگری که به عنوان مدیر استخدام می‌شود. مدیر رستوران وظایف مختلفی دارد؛ استخدام و اخراج کارکنان، تامین روزانه مواد مصرفی و رسیدگی به شکایات مشتریان از وظایف مدیر است. واقعیت این است که یک مدیر دلسوز به راحتی می‌تواند رستوران شما را به سمت موفقیت سوق بدهد. بنابراین اگر قرار نیست هر روز خدا در رستورانتان بنشینید، مبلغ قابل توجهی را برای استخدام یک مدیر لایق در نظر بگیرید.

مکان رستوران

البته که چه کسی بدش می‌آید در بهترین و شلوغ‌ترین منطقه شهر کافه‌اش را احداث کند؟ اما لازم است که قبل از انتخاب محل به هزار نکته فکر کنید. اینکه آیا بعد از اینکه کلی خرج چیدمان و تغییر دکور کافه کردید، سال بعد مجبور می‌شوید رهن و اجاره بیشتری بپردازید و یا اینکه آیا محل کافه طوری هست که آدم‌ها با وسایل نقلیه عمومی هم به راحتی بتوانند به آن برسند و خیلی چیزهای دیگر...

منو

وجود آیتم‌های بیش از حد در منو می‌تواند همه چیز را خراب کند. جوری که هم کارکنان را به دردسر بیندازد و هم مشتریان را گیج کند. یک مطالعه تحقیقاتی در دانشگاه کلمبیا ثابت کرده که مردم تعداد آیتم‌های کمتر در منو را ترجیح می‌دهند، چرا که این موضوع تصمیم‌گیری برایشان آسان‌تر می‌کند. یادتان باشد که این موضوع به نفع خودتان هم هست، چرا که آشپزخانه‌تان از آشفتگی بیش از حد نجات پیدا می‌کنند و پرسنل آخر شب‌ها از شدت خستگی جانشان در نمی‌رود.

غذاهای خلاق و خوشمزه

اگر شما هم بخواهید مثل ده سال پیش یک چیپس و پنیر و دو مدل تست و چند مدل کافه گلاسه و میلک شیک و قهوه در منویتان داشته باشید و بس، شک نکنید که محکوم به شکست خواهید بود! این روزها مردم به دنبال غذاهای جدید و هیجان‌انگیز هستند و کافه‌دارها هم برای کافه‌شان حسابی فکر می‌کنند و کلی رسپی‌های جدید و باحال پیدا می‌کنند تا نه تنها چیدمان و موزیکشان فرق کند بلکه غذاهایشان آنقدر خوب باشد که آدم‌ها همیشه دلشان بخواهد در کافه آنها غذا بخورند!

شبکه‌های اجتماعی

این روزها هیچ چیز به اندازه شبکه‌های اجتماعی نمی‌تواند به داد رستوران تازه متولد شده شما برسد. در واقع وضعیت جوری شده که مردم بیشتر از هر چیز رستوران‌ها و کافه‌ها را از طریق صفحه اینستاگرام و فیسبوکشان پیدا می‌کنند تا هر چیز دیگر. خیلی از رستوران‌ها یک صفحه اینستاگرام می‌سازند و بعد از مدتی به امان خدا رهایش می‌کنند یا اینکه هر هفته یک عکس محض خالی نبودن عریضه پست می‌کنند اما شما اینطور نباشید! می‌توانم هزار مثال بیاورم از رستوران‌ها و کافه‌هایی که آنقدر صفحه‌ی جذابی دارند که آدم‌ها با دیدن صفحه‌شان منتظر اولین فرصت می‌شوند که سری به آنجا بزنند. اگر خودتان نمی‌توانید، وقت ندارید یا هر چیز دیگر یک آدم خلاق استخدام کنید و مسئولیت شبکه‌های اجتماعی‌تان را به او بسپارید. بهترین و درست‌ترین کار همین است!