;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

سفرتاریخی فیدیلیو با برتا بنز


آیا به مرسدس علاقمند هستید؟


 

در این شماره نقش خانم های قوی و پرانرژی را در ساختمان این اتومبیل دوست داشتنی را تشریح می کنم. این خانم برتا همسر کارل بنز بود که برای اولین بار جرات کرد این مسافرت طولانی را از مانهایم تا فورتس هیم پشت سر بگذارد. فیدیلیو ایشان را بدرقه کرده است.
اگر از بالا نظارت کنید شهر مانهایم شهر زشتی نیست اما این شهر را هیچوقت نمی توانید با عروس شهرهای آلمان یعنی هایدلبرگ مقایسه کنید.

 

 


یک آفتاب ملایم و دلنواز درخشندگی خود را به چمن ها، درختان سبز و رودخانه ها می بخشد. در دور دست ها تپه ها ی Bergstrasse با انبوهی از درختان مثل یک نوار دودی رنگ در افق دیده می شوند.

 


 

 

 

ما اینک در رستوران له کورانژ " Le Corange " جای گرفته و از مشاهده میزهای آراسته و دیگر دکوراسیون زیبای رستوران لذت می بریم و منتظر آماده شدن غذای سفارشی خود می باشیم. بعد از چند لحظه گارسون مربوطه سینی نقره ای محتوی غذاهای مختلفی را روی میز ما جایگذاری می کند. غذاهائیکه روی این سینی قرار گرفته است ازاین نوع به چشم می خورند. لابستر، ماهی هشت پا، میگو و در کنار آن سالادی از میوه جات دریایی با کاهو و گوجه فرنگی وفلفل دلمه ای و یک سس مخصوص برای غذاهای دریایی- قسمت هایی از فیله گوساله گریل شده و سس مخصوص آن و سالاد فصل- ما بعد از سرو غذا به فعالیت های ژورنالیستی خود ادامه می دهیم.

 

 

 

 

 

 


مانهایم شهر بنز می باشد. این شهر دارای: خیابان بنز- استادیوم بنز- دبیرستان بنز می باشد. ما برای همین موضوع به اینجا سفر کرده ایم.
مهندس کارل بنز در این شهر اولین درشکه موتوردار دنیا را ساخته است.این درشکه 3چرخه در روز 29ژانویه 1886به ثبت رسیده است.

 هنوز یک کپی از این اتومبیل در موزه تکنولوژی در مشرق شهر به چشم می خورد. به مناسبت جشن تولد این اتومبیل نه تنها در مانهایم بلکه در شهرهای دیگر آلمان در این تابستان جاری جشن هایی برگزار خواهد شد.

 


 

شروع کار ازآن کارل بنز بود ولی در همان زمان با کمک و خلاقیت مهندسان و تکنسین های آلمان همچنین در ادوار بعد از آن اتومبیلی به جهان عرضه شد که قابل توصیف زیاد نیست. درست به همین دلیل می باشد که در منطقه راین- نکار به اندازه ای موزه های تکنیکی وجود دارد که در کل آلمان و شاید در اروپا نظیر آن به چشم دیده نشود.
از شما چه پنهان که مردم آن زمان به تکنیک جدید هیچ اطمینانی نداشتند و هیچ کس حاضر نبود سوار آن بشود. به همین دلیل اولین شماره بنز خریداری نداشت.
آزمایش های رانندگی پی در پی مخترع این ماشین نتوانست مردم را قانع کند، با این وصف نمی توانست این موضوع ادامه پیدا کند. به خاطر اینکه موضوع محکم بودن و دوام آوری این اتومبیل به مردم ثابت شود کارل بنز به فکر جدیدی افتاد. اودر آگوست 1888 تصمیم گرفت به اتفاق همسرش برتا به خانه پدری او در فورتس جیم واقع شده و فاصله آن 100 کیلومتر بود حرکت کند.

 


چندی بعد قبل از اینکه این ایده به حقیقت بپیوندد برتا همسرش قبل از مشورت با او تصمیم گرفت این ایده را خودش عملی کند. بنابراین او با پسران خرد سالشان در این درشکه قرار گرفته و حرکت کرد. اکنون فیدیلیو هم خیابان را پشت سر می گذارد و به تابلوئی می رسد که روی آن با خطی سفید  روی صفحه قهوه ای رنگ نوشته شده " خط خاطره انگیز برتا بنز "


ادامه دارد ...

نوشته شده توسط استاد محمد فرخ فر

(حق تالیف مطلب برای فیدیلیو محفوظ است)