;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

همه آنچه که باید در مورد صبحانه انگلیسی بدانید

صبا صفری

بریتانیایی‌ها در ترتیب دادن صبحانه نظیر ندارند. در تمام دنیا کمتر صبحانه‌ایست که این چنین کامل و مردافکن باشد. صبحانه‌ای شامل همه‌ی چیزهای خوش رنگ و خوش طعم و خوش عطر! بیایید با هم نگاهی بیندازیم به اعضای یک صبحانه ی خوشحال انگلیسی و ببینیم که در ایران چقدر صبحانه های انگلیسی اشتباه به خوردمان می دهند!

بیکن و سوسیس

البته که ماهیت اورجینال این عنصر را نباید وارد صبحانه‌ی انگلیسی در ایران کرد ولی واقعیت این است که بیکن و ساسیج یکی از عناصر اصلی صبحانه انگلیسی است. آنها سوسیس و بیکن را در روغن داغ یا کره‌ی فراوان تفت می‌دهند و روانه‌ی بشقاب صبحانه می‌کنند. شما هم اگر سری به یک فروشگاه بزرگ پروتئین بزنید حتما می‌توانید نمونه‌های وطنی مثل سالامی را پیدا کنید و بشقابتان را با آنها تکمیل کنید.

لوبیا

گنجاندن لوبیا در بشقاب صبحانه ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی حالا دیگر همین لوبیاهای خوش‌طعم و پخته شده یک پای ثابت صبحانه انگلیسی شده‌اند. شما می‌توانید هم از کنسرو آنها استفاده کنید و هم اگر حوصله دارید در خانه یک خوراک لوبیای درست و حسابی بپزید.

گوجه‌فرنگی

گوچه فرنگی هم مثل لوبیا در نگاه اول یک گزینه‌ی آپشنال در منوی انگلیسی به نظر می‌آمد ولی واقعیت این است که ابدا اینطور نیست. طعم عجیب و منحصربه‌فرد گوجه‌فرنگی‌های برش‌ خورده که در روغن سوسیس‌ها اندکی سرخ شده و بعد با فلفل سیاه خوش‌طعم شده یک راه آسان و لذیذ برای جذاب‌تر کردن بشقاب صبحانه شماست.

بی‌خیال نان تست معمولی بشوید و نان‌های سرخ شده را روانه‌ی بشقاب کنید.

مطمئنم خیلی‌هایتان این حقه را بلد نبودید. کافی است دو طرف نان‌های تست را با کره و همان عصاره‌ای که از سرخ کردن بیکن‌ها باقی مانده اندکی تفت بدهید و بعد ببینید که چه اتفاقی می‌افتد! نکته دیگر این که خودتان را در نان غرق نکنید. یک یا دو تکه نان برای کل صبحانه‌ی یک نفر کافی است، چرا که باید از این همه اتفاق خوب دیگر در این بشقاب هم جا داشته باشید!

تخم مرغ

در نهایت تخم مرغ‌ها روانه‌ی میدان می‌شوند. معمولا دو تا تخم‌ مرغ کافی است اما گاهی نیاز به وجود سه تا هم احساس می‌شود. زرده‌ی شل و آبکی از واجبات است و در واقع سُسی به حساب می‌آید که کل بشقاب را خوش‌آهنگ و لذیذ می‌کند. 

گزینه‌های اختیاری:

این‌هایی که نام بردیم همگی گزینه‌های اجباری بشقاب انگلیسی بودند اما چند گزینه دیگر هم وجود دارد که بسته به حوصله و ذائقه و البته اشتهایتان می‌توانید در بشقابتان استفاده نمایید.

قلوه گوسفند

این یکی را دیگر نشنیده بودید، نه؟ قلوه‌ی گوسفند یکی از گزینه‌های عجیب و غریبی است که اگر بخواهید یک صبحانه اصیل انگلیسی برای مهمانانتان آماده کنید، یک گزینه‌ی عالی برای سورپرایز کردن آنها خواهد شد. ابتدا قلوه‌ها را تمیز کرده و در کمی آرد بغلتانید و بعد در کره سرخ کنید. به همین راحتی!

قارچ

این هم یک گزینه‌ی آپشنال دیگر! قارچ‌ها را در کره و با شعله زیاد تفت بدهید و روانه‌ی بشقابتان کنید.

سیب‌ زمینی

سیب زمینی‌ها را هم می‌توانید به هزار روش درست کنید. خلالی، پوره، مکعبی یا هر جوری که دوست دارید. یک عالم نشاسته‌ی لذیذ بی‌شک بشقابتان را جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهد کرد!