;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

رستوران تاریک

در بین رستوران‌هایی که در دنیا وجود دارد، بعضی از آن‌ها سبک خاصی دارند که شاید خیلی برایتان عجیب باشد. سبک این رستوران های عجیب به نحوی است که غیر از غذا خوردن تجربیات دیگری را برای شما در ذهنتان حک می‌کند.

بهتر است با یکی از این سبک ها آشنا شوید تا هم متوجه تنوع سبک رستوران در دنیا شوید و هم ایده ای باشد برای کسانی که تصمیم به راه اندازی رستوران های عجیب و خارج از فرم عادی دارند.

رستوران تاریک، رستورانی است که شما در تاریکی تمام غذا میل می‌کنید و سرویس دهی و سرو غذا توسط افراد نابینا انجام می‌شود. وقتی شما چیزی را نتوانید ببینید، ۴ حس دیگر، بیشتر از قبل جدی می‌شوند، که حس بویایی و حس چشایی شامل آن می‌شود.

 

 

درواقع ایده رستورانی به این شکل، تلاش می‌کند مردمی که به این رستوران می‌ایند را به فکر وادارد که چقدر زندگی برای افراد نابینا میان ما می‌تواند سخت باشد. این قطعاً می‌تواند تجربه‌ای تازه در این زمینه باشد که برای عدهٔ زیادی از مشتری‌ها جالب است.
در این رستوران، مشتریان احساسی را که یک فرد نابینا در زندگی روزمره‌اش تجربه می‌کند را خواهد داشت. صرف غذا نهایتاً ٢ ساعت به طول میکشد که در این مدت شما به نوعی در جایگاه یک نابینا قرار می‌گیرند.


شرایط یکی از این رستوران ها

کنار در ورودی رستوران، کارکنانی که مسئول خوشامدگویی‌اند، منتظر شما هستند. آن‌ها شما را به سمت میز هدایت کرده و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید غذای دلخواه خود را سفارش دهید.

این کارکنان به شما درباره قوانین این تالار تاریک توضیح می‌دهند. و شمارا در تالار به دست پیش‌خدمت‌های راهنما می‌سپارند. در ابتدا شما چیزی از نحوهٔ آماده شدن غذا‌ها و چگونگی ترکیب مواد نمی‌دانید. این به شما این امکان را می‌دهد که مزه‌های جدید و متنوعی را تجربه کنید.

 

 

قبل ازینکه در رستوران تاریک مراسم غذا خوردن شروع شود، لازم است که کیف و موبایل و ساعت و هر چیزی که ممکن است نوری داشته باشد را‌‌ رها کنید. چراکه این‌ها ممکن است مهمان‌های دیگر را آزار دهد.

کارکنان راهنما مهمان‌ها را به سمت میزشان می‌برند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا پیچیدگی‌های این شرایط را درک و با آن وفق پیدا کنند. در ۵ تا ۱۰ دقیقه (زمان آشنایی مهمان‌ها با فضای تاریک تالار) گارسون‌ها نان و نوشیدنی می‌اورند. بعد از یک مدت کوتاه وقت اسنک می‌رسد. اگرچه شما می‌شنوید. اما هیچ نمی‌بینید.

 


 

مهمان‌ها با یکدیگر آشنا می‌شوند و با رضایت به گفتگو می‌پردازند.

نکتهٔ جالب، ارتباط مهمان‌ها باهم و تبادل احساسشان با یکدیگر و مقایسهٔ تصویرهای ساخته‌شدهٔ هر مهمان در تاریکی با افرادی واقعی است.

اولین رستوران به این شکل در پاریس معرفی شد. و در حال حاضر در اوکراین.

دارنده‌های این رستوران‌ها این اطمینان رو می‌دهند که در یک همچنین رستورانی غذا بیشتر خوشمزه به نظر می‌رسد.


 

vit stk

1393/10/22

اصلا دوست ندارم امتحان کنم.. اولا که خوابم می بره.. دوما دیدن رنگ و شکل غذا یکی از لذتهای خوردن غذاست که نمی شه ازش صرف نظر کرد...

یاسمین قریب

1393/7/20

چه جالب. دلم امتحان کنم

farnoosh abrishami

1393/7/6

دوست دارم یه بار امتحان کنم

Siavash Eftekhari

1393/7/10

حس جالبيه، با آدمهايي آشنا بشي و حرف بزني كه نميشناسيشون و نميبينيشون تا از ظاهر پيش داوري هاي خودتو شروع كني:D

راضیه نورمحمدی

1393/7/2

چه جالب وای خیلی خوشم اومد