;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

کافه‌هایی که باید قبل از مرگ در آنها قهوه خورد! (قسمت دوم)

صبا صفری

 کافه کالکتیو- کپنهاگ

این کافه آنقدر دوست‌داشتنی است که شما خیال می‌کنید در اکانت اینستاگرام یک اینستاگرامر حرفه‌ای در حال قدم زدن هستید. یک قهوه تازه دم کشیده سفارش بدهید و با باریستا مشغول گپ زدن شوید، باریستایی که قهرمان باریستاهای جهان است. این کافه به خاطر مجموعه کلاسیکش، که شامل یک شات اسپرسو و کاپوچینو به سبک سنتی می‌شود معروف است.

Rosetta Roastery- کیپ تاون/ آفریقای جنوبیاین کافه در واقع یک فروشگاه مینیمالیستی است و فضای داخلی سیاه و سفیدی دارد که سبکی قدیمی و دلنشین را تداعی می‌کند. در این کافه نه تنها برای گرفتن سفارش از شما هیچ عجله‌ای وجود ندارد، بلکه از هرچه بیشتر ماندن شما بسیار هم استقبال می‌شود. محبوب‌ترین قهوه این کافه نوشیدنی سرد ژاپنی است که خیلی خیلی آرام دم کشیده و ترتیبی می‌دهد که روز شما از آنچه هست جذاب‌تر به نظر برسد!
 
Forty Ninth Parallel- ونکوور/ کانادا

نظرتان در مورد یک شات اسپرسوی محشر به همراه چند دونات تازه چیست؟ در حالی که نشسته‌اید و مردم را از پشت پنجره تماشا می‌کنید! این کافه با آن دکور جذاب و فنجان‌های رنگارنگ و دونات‌های لذیذش حقیقتا جزو کافه‌هایی است که آدم باید دست کم یک بار در زندگی‌اش به آن سری بزند!
 
3FE- دوبلین
 

فضای این کافه آنقدر دوست‌داشتنی و جذاب است که شما دلتان نمی‌خواهد اصلا از جایتان بلند شوید، مگر اینکه قصد سفارش یک قهوه دیگر را داشته باشید. همانطور که دارید قهوه خوش‌طعمتان را می‌خورید و از معاشرت با باریستاها و البته آدم‌ها لذت می‌برید، می‌توانید از قهوه‌های پیشنهادی هم تست کنید که معمولا آفرهای متعددی دارند.

Addison & Steele – پرث/ استرالیا

حالا دیگر وقت تجربه یکی از آن قهوه‌های موج سوم است که این کافه متخصص بالفطره آن است. قهوه‌هایی که در سایفون و به آهستگی دم می‌کشند و طعم و مزه‌ای بینظیر دارند. این کافه با آن فضای خاص و لوسترهای خیلی بزرگش شما را ساعت‌ها و ساعت‌ها در خودش نگه می‌دارد.

کافه گرامپی- نیویورک

شاید شما هم با این کافه از طریق لنا دانهام بازیگر دختران HBO که در این کافه به عنوان باریستا کار می‌کرد آشنا شده باشید. این کافه هم با آن ماکارون‌های جذاب و قهوه‌های عجیب و غریبش تخصص خاصی در فریب دادن شما خواهد داشت. امتحان کنید.

کافه داماتئو- گوتنبرگ/ سوئد

داماتئو قطعا همان کافه مورد نظر شماست. چرا که به محض اینکه پایتان را در آن می‌گذارید از عطر دیوانه‌کننده قهوه سرمست می‌شوید. قهوه‌ای که طعمی به خصوص و میوه‌ای دارد و روز شما را می‌سازد.

کافه کرونوتروپ- استانبول

 

مطمئنا تا وقتی که در این کافه قهوه نخورده‌اید، معنی واقعی قهوه را نخواهید دانست. کافه‌ای که در آن می‌توانید انواع جدید متودهای دم کشیدن قهوه را مثل استایل ژاپنی امتحان کنید و یا حتی از قهوه محلی شهر خودتان که بر روی پیشخوان وجود دارد انتخاب کنید و همانجا آن را رُست کرده و نوش جان نمایید.

کافه بونانزا- برلین

بونانزا کافه‌ای کوچک در قلب برلین است که به سرعت قلبتان را خواهد ربود. اینجا آنقدر احساس راحتی خواهید کرد و آنقدر به سرعت با غریبه‌ها دوست خواهید شد که باورتان نمی‌شود. علاوه بر آنکه می‌توانید با افتخار به همه بگویید که قهوه دمی Kalita ~wave~ نوش جان کرده‌اید!