;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

چگونه یک سینی پنیر ترتیب بدهیم

 

چگونه یک سینی پنیر اعلا ترتیب بدهیم؟
حالا که هوا رو به گرم شدن می‌رود و خانه‌ها به مدد نوروز همچنان تر و تمیز و مرتب است، همه دست و دلشان بیشتر به مهمانی دادن و دور همی دادن می‌رود. چه مهمانی بزرگ مثل تولد و سالگرد ازدواج داشته باشید و چه یک دور همی کوچک دوستانه و یا حتی پات‌لاک (قابلمه پارتی)، تهیه و تدارک سینی مزه از آن قسمت‌هایی است که اگر چه ساده به نظر می‌آید ولی برای خودش داستانی دارد! این که بتوانید همه چیز را اصولی و به اندازه بخرید و از همه مهم‌تر طعم‌ها را درست کنار هم بچینید، یکی از آن هنرهایی است که هر کسی از پسش بر نمی‌آید. ولی به هر حال ما اینجا یک سورپرایز عالی برای شما داریم که مطمئنیم هم مهمانانتان عاشق آن خواهند شد و هم خودتان برای همیشه از معضل "میز مزه را چگونه بچینیم؟!" خلاص خواهید شد.

 

 

سینی پنیر!
بشقاب پنیر یک پدیده جذاب و منحصر به فرد است که برای ترتیب دادنش نه نیاز به یک سوپر مارکت عجیب و غریب دارید، نه کتاب آشپزی و نه حتی اجاق گاز! از همه مهم‌تر اینکه تمام مراحل چیدن سینی پنیر هیجان‌انگیز و جالب است و شما را برای ادامه مهمانی حسابی سر حال می‎آورد و میز را هم رنگین و زیبا می‌کند!
کافی است در کنار سلیقه خودتان این چند ترفند ساده را هم به کار بگیرید تا هوش از سر مهمانانتان ببرید!
1.    چه جور پنیری را و به چه مقدار بخریم؟
بهتر است حداقل سه نوع مختلف پنیر بگیرید و مقدار صد گرم برای هر نفر را لحاظ کنید. گیج نشوید! یعنی حدود سی گرم از هر پنیر برای هر نفر. یک جور پنیر نرم مثل بری یا کممبر، یک جور پنیر نیمه سفت مانند گودای دودی یا چدار و یک جور پنیر سفت مثل پنیر رجانو و یا پارمزان عالی خواهد بود. البته که بلو چیز را فراموش نکرده‌ایم، تنها نکته‌ای که در مورد بلوچیز وجود دارد این است که آدم‌ها یا عاشق آن هستند یا از آن متنفرند! برای همین اگر در مورد سلیقه مهمانانتان مطمئن نیستید پول خود را حرام نکنید!

 

 

2.    این فرمول را دنبال کنید
برای یک سینی پنیر عالی می‌توانید فرمول پنیر 3x3x3 را انجام دهید. حداقل سه مدل پنیر، سه جور مزه و سه جور شیرینی به اضافه کراکرها.
برخی از مزه‌های محبوب از این جمله‌اند:
مزه‌ها:
زیتون خوابانده شده در روغن زیتون، آجیل خام، آجیل دودی، پسته، سالامی، آرتیشو یا همان کنگر فرنگی دودی و هر جور زیتون دیگری که دوست دارید.
شیرینی‌ها:
هر نوع میوه بخصوص انگور، انواع توت‌ها، زردآلو و انجیر تازه. میوه‌های خشک، عسل و مربا. مربای مورد علاقه ما انجیر است!

 

 

3.    بگذارید پنیرها بر روی کانتر استراحت کنند.
حداقل نیم ساعت قبل از شروع مهمانی پنیرها را بر روی کانتر رها کنید تا خودتان ببینید که طعم آن در دمای معمولی اتاق چقدر با یخچال فرق دارد. یک نکته دیگر اینکه بهتر است بگذارید مهمان‌ها خودشان پنیرشان را ببرند، چون مسلما لذتی که در بریدن پنیر است در خوردن پنیر از پیش بریده شده نخواهد بود! و همینطور ممکن است پنیرهای بریده شده زودتر خشک شوند و طعم خوبشان را از دست بدهند. تنها برای پنیرهای خیلی سخت‌تر مانند پارمزان می‌توانید چند تکه را جلوتر ببُرید تا مهمانان طریقه برش آن را یاد بگیرند.

 

 

4.    در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.
لازم نیست همه جیز را تازه تازه بخرید. کافی است نگاهی به کابینت‌ها و یخچالتان بیندازید تا تعداد زیادی کراکر، میوه‌های خشک، آجیل و زیتون پیدا کنید.

 

 

5.    لیبل، لیبل، لیبل!
با یک کاغد کوچک و یک خلال دندان برای پنیرهایتان لیبل درست کنید و اسم هر کدام را بر رویش بنویسید. به این ترتیب هم میزتان را شیک و جذاب می‌کنید و هم از جواب دادن به سوال‌های مهمانان در مورد دانستن نام پنیرها راحت می‌شوید!

 

 

6.    زیبایی در سادگی است.
در مورد اینکه سینی‌تان شکل و ظاهر خوبی پیدا کرده یا نه خیلی وسواس نداشته باشید. کافی است پنیرها، کراکرها، گوشت‌ها و میوه‌ها را بر روی چند تخته‌ی چوبی قرار داده و بر روی میز یا کانتر قرار دهید تا همه چیز خود بخود زیبا شود. تنها لازم است دقت کنید دست همه مهمانان به همه خوراکی‌ها برسد!

 7.    خوش بگذرانید.
شاید به نظرتان خنده‌دار برسد اما فکر چیدن یک سینی پنیر به تنهایی می‌تواند لبخند بر لب بیاورد. این که بدون آنکه مجبور به ایستادن بر سر اجاق باشید و وقت با ارزشتان را در آشپزخانه بگذرانید، به سادگی بتوانید یک میز رنگین بچینید و یک شب دلچسب را با اعضا خانواده و یا دوستانتان بگذرانید خودش به تنهایی لبخندآور است، اینطور نیست؟!؟ 
 

مهدی رزاقی

1394/5/3

سلام اگر ممکنه نام 20 نوع پنیر را معرفی کنید تا در موقع تهیه به مشکل نخوریم ممنون

saba safari

1394/5/12

آقای امیرحسین شما رو چه دلیلی همچین نظری دارید که مطلب از جایی مستقیم ترجمه شده؟ مطالب فیدیلیو همگی ترجمه و تالیفه و البته خیلی از اونها تالیف صرف!