;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

سرویس صبحانه همچنان جایی برای رشد

 

سرویس صبحانه همچنان جایی برای رشد
قطعاً یکی از بهترین جاهایی که رستوران دارها می توانند دنبال درآمد بیشتر بگردند، بخش صبحانه است. سرویس صبحانه یکی از روبه رشدترین سرویس های صنعت نوشابه و اغذیه است. در آمریکا فروش سرویس صبحانه در سال اخیر حدود 47 میلیارد دلار تخمین زده شده واین به معنی 5 درصد رشد بیشتر نسبت به سال گذشته می باشد که پیش بینی می شود این روند حداقل در سه سال آینده نیز ادامه پیدا کند.

گزارش های دو موسسه Packaged Food  و Technomic  به نکات جالبی در مورد سرویس صبحانه رستوران اشاره می کند که دانستن آن برای راه اندازی بهترین سرویس کمک بسیاری می کند: 
•      در سال 2007 تا 2012 سرانه هزینه مردم برای صبحانه 8 درصد افزایش پیدا است.
•    سهم بیشتر جذب مشتریان صبحانه متعلق به رستوران های سرویس محدود ( Fast casual, quick service ) تا رستوران های فول سرویس (Fine dining) که از دلایل آن می توان به مواردی مثل دسترسی بیشتر و ساده تر مردم به این رستوران ها، سرعت بالای سرویس دهی، منوی متنوع و قیمت مناسب اشاره کرد.
•    سرویس هایی که توجه بیشتری به غذای سالم و کیفیت محصول داشته اند در جذب صبحانه های کاری (Business breakfast) موفق تر بوده اند.

•    در حالیکه رستوران های لوکس به دلیل رکورد اقتصادی مشتریان کمتری را دریافت می کنند. سرویس دلیوری صبحانه هر روز فروش بیشتری را تجربه می کنند.
•    در ایالت متحده هنوز 80 درصد مردم صبحانه را در منزل می خورند و این صبحانه خورهای حرفه ای هستند که بیشترین در آمد رابرای سرویس دهندگان ایجاد می کنند.
•    حدوداً 41 درصد از فروش صبحانه ها، پنج شنبه و جمعه رخ می دهد و 31 درصد، چهارشنبه و شنبه. 
•    زمان های سنتی صبحانه را کنار بگذارید. خوب است بدانید سرویس های 
صبحانه در تمام روز (all day breakfast) محبوب تر از هر زمان شده اند. علاوه بر اینکه برانچ (نیم چاشت) و عصرانه را هم نباید از قلم بندازید.

•    63 درصد از مردم ارتباط مستقیمی بین سلامتی و خوردن صبحانه دیده اند و تاکید جدی بر خوردن صبحانه برای حفظ سلامتی دارند.
رستوران های سرویس محدود لازم است توجه بیشتری به قیمت گذاری نمایند در حالیکه رستوران های لوکس لازم است به غذاهای خاص توجه بیشتری داشته باشند.

 hedie nouri

1392/10/2

منم خیلی دوست دارم گاهی صبحانه رو بیرون بخورم ولی انگار خیلی از رستوران های ایران صبحانه رو جز وعده های غذایی نمیدونن!!

مهدی رزاقی

1394/5/4

منو به فکر فرو بردید

fred b

1392/9/28

متاسفانه رستورانهای ایران زیاد به صبحانه اهمیت نمی دهند..شخصا بسیار علاقمندم صبحانه را مفصل و بیرون منزل صرف کنم.

paris :)

1392/9/27

ممنون. شروع خوبي بود. اي كاش واقعاً حرفه اي ها اين مطالب رو بخونند و نسبت به تصحيح سرويس صبحانه اقدام كرده و به بومي سازي اين صنعت توجه بيشتري داشته باشند.

shahin kazori

1392/10/11

صبحانه یکی از بهترین وعده های غذایی است اما گاها مردم به دلیل قیمت بالای رستوران ها برای صبحانه ترجیح می دهند که این وعده غذایی را در منزل میل کنند. البته تنبلی بعضی ها هم برای صبح زود بلند شدن و خوردن صبحانه عامل دیگری است.