;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

جشن تولد مارچوبه


آیا این را میدانستید؟


در اروپا از آغاز عید پاک تا 24ژوئن فصل مارچوبه می باشدو قبل از آمدن آن به بازارهای اروپا مردم بیصبرانه منتظر آن هستند و دقیقه شماری میکنند. تقریبا جشن تولد مارچوبه و توت فرنگی در یک زمان اتفاق می افتد. خیلی از مردم از خود میپرسند مارچوبه دارای چه خاصیتی می باشد (به شرط خوب درست کردن آن) با داشتن مزایای گرانبهایی مانند ویتامینهای C1 E1 B2 B6 B9 مواد معدنی فراوان مانند فسفر- ماگنیزیوم- روی- نداشتن چربی- نداشتن کلسترین- فقدان قند کارنامه خود را با معدل عالی به شما عرضه می کند.کالیوم و آسپاراگین کلیه هارا فعال می کنند علاوه براینها مار چوبه (SPARGEL) با داشتن فقط 17کالری در 100گرم یک غذائیست برای لاغر کردن.

 

 

 

 


کمی هم بپردازیم به حال و نسب این موجود استثنائی: در حدود 4500 سال فبل چینی ها برای درمان سرفه و مجرای ادرار از مارچوبه استفاده می کردند.(ASPARAGUS) رومی های قدیم در آن قدرت آخر و دیست را می دیدند و یکی دیگر از قوم های تاریخی گذشته یک نوع از مارچوبه وحشی راباعث جوان ماندن انسان می پنداشتند. بنابراین شما منتظر چه هستید مارچوبه ASPEREGUS  SPARGEL 

 

دستور غذا طرف مدیر یک هتل 5ستاره St.Moritz


مارچوبه ها را بطور صحیح و کامل پوست بکنید(سرهای آن صدمه نبیند) آنها را با نخ بهم ببندید و در آب جوش قرار دهید یک مقدار کمی آب لیموترش و مقدار کمی شکر به آن اضافه کنید.روی ظرف محتوی مارچوبه را با دستمال یا پارچه ای پوشانده و در ظرف را روی آن قرار دهید(مثل دم کردن برنج). مارچوبه خیلی آرام نرم می شود و تمام رایحه مطبوع و سس هلندیزHollandaise  جعفری و اگر مایل باشید فیله گوساله را بعنوان مکمل آن انتخاب کرده و میل کنید.


در صورت تمایل طرز درست کردن هلندیز و حتی تمام سس های معروف جهان را میتوانید بصورت ایمیل از تیم Fidilio درخواست کنید.
در شماره بعدی خواهیم خواند درس های کوچکی از مدرسه مارچوبه. خدانگهدار