;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

سفر به خوشمزه ترین ها

صبا صفری

مقصد سفر بعدی‌تان را برای خوردن خوشمزه‌ترین‌ها انتخاب کنید!
صرف نظر از اینکه مقصد سفرمان کجاست و همسفرانمان چه کسانی هستند، "غذا" یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر سفر به حساب می‌آید. شاید برای کسانی که میزان اهمیتشان به غذا، چیزی بیشتر از صرفا خوردن آن است، جالب باشد که بدانند چه کشورهایی برای خوردن یک سبک خاص از غذا مناسب‌تر است. حتی بعضی‌ها پا را از این هم فراتر می‌گذارند و آنقدر به غذا اهمیت می‌دهند که ممکن است فقط برای خوردن یک رول سوشی واقعی یک برنامه سفر به ژاپن بگذارند!


•    اگر عاشق رستوران‌های سطح بالا یا fine dining هستید:
کپنهاگن/ دانمارک یکی از مراکز عمده سکونت رستوران‌های سطح بالا در دنیا به حساب می‌آید. اینطور بگوییم که در رده‌بندی michelin-starred-restaurantsکه یک رده‌بندی جهانی به حساب می‌آید، از 18 رستوران برنده، 15 تای آن در کپنهاگن قرار داشتند! رستوران معروفNomaیکی از این رستوران‌هاست.•    اگر عاشق استیک هستید:
بوینس‌آیرس پایتخت آرژانتین خانه‌ی بهترین و با کیفیت‌ترین استیک‌هاوس‌های جهان با قطورترین و خوش‌طعم‌ترین استیک‌هاست. پیشنهاد ما؟ گرسنه به بوینس آیرس بیایید!


 

•    اگر عاشق امتحان تجربه‌های جدید هستید:
سن‌فرانسیسکوی کالیفرنیا مرکز امتحان کردن انواع و اقسام تجربه‌های مدرن و عجیب و غریب در صنعت آشپزی است. اگرچه این شهر از گران‌ترین شهرهای آمریکا به حساب می‌آید، با این وجود رستوران‌هایی در آن وجود دارد که بدون شک ارزش پرداختن مبالغ آنچنانی برای ریسک‌های آنچنانی را دارند!

 

•    اگر عاشق غذاهای دریایی، پاستا و پیتزا هستید:
سیسیلی اگر چه یک شهر به حساب نمی‌آید، اما قدرت آن در ارائه لذیذترین و بهترین غذاهای دریایی، پاستا و پیتزا را حتی رم، فلورانس و ونیز ندارند. شهرهای سیسیلی مانند کاتانیا، پالرمو و تورمینا بشقاب‌هایی مرغوب و کمتر توریستی را ارائه می‌کنند که حقیقتا شبیهش را هیچ کجای دیگر دنیا پیدا نخواهید کرد.

•    اگر عاشق غذای ویتنامی هستید:
هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که اگر به غذاهای ویتنامی مانند "فو" یا "بان‌می" علاقه دارید، بهترین گزینه برای شما به حساب می‌آید. از دکه‌های خیابانی گرفته تا گران‌قیمت‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌ها در این شهر پیدا می‌شوند.

 


•    اگر عاشق نان و شیرینی هستید:
این که دیگر گفتن ندارد! پاریس علاوه بر اینکه شهر عشق است، میعادگاه عاشقان نان و شیرینی هم هست. درصد زیادی از معروف‌ترین آشپزهای دنیا در این شهر درس خوانده‌اند، کار کرده‌اند و اولین رستوران خود را افتتاح نموده‌اند. امکان ندارد به پاریس بیایید و عاشق ماکارون‌ها، کرپ‌ها، باگت‌ها و دنیایی از شیرینی‌فروشی‌های جذاب و دوست‌داشتنی آن نشوید.

•    اگر گیاهخوار هستید:
بمبئی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای هند است که بیشترین جمعیت گیاهخوار جهان را در خود دارد. این شهر زیبا بهشت عاشقان خورش کاری، سمبوسه و دوساست و آنقدر تنوع در رستوران‌های گیاهی دارد که در انتخاب حیران می‌مانید.

•    اگر عاشق تورتیلا هستید:
اگر بعید می‌دانید که یک بار دیگر گذارتان به مکزیکوسیتی بیفتد، از خوردن تورتیلا در این شهر اجتناب کنید. چرا که بعد از آن تورتیلای هیچ جای دیگری در جهان به چشمتان نمی‌آید. فرقی نمی‌کند تورتیلا را از دکه‌های خیابانی بگیرید یا در یک رستوران آنچنانی میل کنید، خوردنی‌های این شهر همیشه قابل اعتماد، سازگار و تازه است.•    اگر عاشق سوشی هستید:
همه منتقدین غذا و نویسنده‌های بنام صنایع غذایی و از آن مهم‌تر "سوشی لاورها" در یک نقطه با هم هم‌عقیده هستند و آن مرکزیت توکیو به عنوان بهشت عاشقان سوشی است. شاید شما هم فکر کنید که کشور آمریکا در مورد ماجرای سوشی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما این نکته تا زمانی صادق است که شما در توکیو از آن سوشی‌های تازه، خوش‌طعم و واقعی تناول نکرده باشید! 

مريم ميرزاخاني

1394/5/18

از اطلاعات خوب و ميدتون ممنونم استفاده کردم :)