;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

قوانینی برای تمام فصول

 قوانینی برای تمام فصول

چگونه می توان یک رستوران خوب را از یک رستوران بد تشخیص داد ، وقتی برای اولین بار وارد محیط یک رستوران می شویم هر بخشی از آن رستوران می تواند به عنوان یک نماد برای ارزیابی آن رستورانب به کار رود از قاشق چنگال ها گرفته تا چیدمان و فاصله ی میز ها. با وجود این که استاندراد های زیادی در این زمینه وجود دارد اما کمتر رستورانی است که موفق به رعایت تمامی این استاندارد ها می شود. در متن سعی کردیم نمونه هایی را عنوان کنیم از نکاتی که برای انتخاب یک رستوران حتما باید به آنها توجه کنید.

 
گارسن ها
گارسن ها نماد شخصیت یک رستوران هستند از آراستگی ظاهر و لباس گرفته تا نوع برخورد و صحبت. گارسن ها اجزا اصلی رستوران هستند تمیز بودن لباس انها به نوعی نشان از تمیز بودن رستوران دارد و برخورد خوب آنها در همان ابتدای امر نشان می دهد که در این رستوران قرار نیست به شما توهین شود و یا شما نادیده گرفته شوید. بر خلاف تصور گارسن ها نباید فقط در رفت و امد و در حال سفارش گرفتن باشند ، آنها باید بسیار باهوش باشند و مشتریانشان را به خوبی بشناسند.

آشپز خانه 
رستوران هایی که آشپزخانه ی باز دارند اعتماد بیشتری را برای مشتریان فراهم می کنند بر عکس رستوران هایی که رستورانشان در گوشه ای تاریک بعد از گذشتن از سه راهرو و دو در مختلف قرار دارد. در حالت دیده شدن آشپزخانه می توانید حتی با نگاه کردن به ظاهر افراد حاضر در آشپزخانه مانند کلاه ، پیشبند و... و یا تمیز بودن سطوح از سلامت و بهداشتی بودن غذایی که میخورید اطمینان حاصل کنید.


استفاده از رنگ های روشن
در موج سوم کافه ها و رستورن ها دیگر استفاده از رنگ های تیره و نور کم توصیه نمی شود و امروزه رنگ ها ی روشن و شاد به همراه نور طبیعی و زیاد طرفداران بیشتری دارند خوبی استفاده از این رنگ های زنده هم این است که کهنگی و تمیز نبودن آنها به خوبی قابل مشاهده است و می توانید با نگاه کردم به آنها متوجه شوید که صاحب رستوران تا چه حد برای ظاهر رستورانش اهمیت قائل است.


اصل انتقاد پذیری
در یک رستوران خوب همیشه نظر شما و خواسته ی شما مهم ترین اصل موجود است ، چه در هنگام سفارش گرفتن و چه در پایان غذا پرسنل رستورن باید نظر شما را راجع به غذای و سرویسی که دریافت کردید بپرسند. چه در صورت یک فرم نظر سنجی و چه به صورت شفاهی. این تبادل نظر ثابت می کند که این رستوران به دنبال بهتر شدن است و درجا نمی زند.

محیط داخلی 
زیبایی امری است که در ابتدای کار ممکن است روی ذهن شما تاثیر خیلی خوبی داشته باشد اما هیچ کدام ما در صورت سرویس دهی ضعیف و یا غذای بد یک رستورا صرفا به خاطر زیبایی، مجددا به آنجا رجوع نمی کنیم.
اما با این حال محیط یک رستوران (که زیبایی هم بخشی از آن حساب می شود) یکی از عناصر موثر ترین خصوصیت های یک رستوران به حساب می آید. خیلی از رستوران ها و کافه ها هستند که بعد از ارائه ی سرویس و غذای خوب و طبعا شلوغ شدن محیط تعداد میز و صندلی ها را بدون توجه به ظرفیت داخلی رستوران بالا می برند این حرکت احساس ناامنی زیادی را در مشتری ایجاد می کند زیرا مشتری ها به اجبار شلوغی رستوران وارد محیط امن یکدیگر می شوند و حس ارامش هنگام صرف غذا در این حالت کاملا نادیده گرفته می شود.
علاوه بر این سیستم تهویه یک رستوران نیز می تواند به لذت بردن از غذا کمک شایانی کند ، اگر وارد یک رستوران شدید و بوی شدید روغن ، ادویه و یا غذاهای مختلف کل رستوران را برداشته بود ، فوری از آنجا خارج شوید زیرا کسانی که کل روز در این محیط کار می کنند و حتی حاضر نشده اند برای راحتی خودشان تهویه ی مناسب برای محل کارشان ایجاد کنند برای شما هم احترام خاصی قائل نخواهند بود.