;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

چگونه یک رژیم غذایی سالم داشته باشیم؟

saba safari

راهنمای یک خانم پر مشغله برای داشتن یک رژیم غذایی سالم


آیا شما همیشه اهداف عالی برای سالم زندگی کردن و داشتن یک تغذیه عالی در سر دارید، اما کمبود وقت چیزی است که همیشه از رسیدن به این هدف دورتان می‌کند؟!؟ باید بگوییم که خوشحال باشید، با خواندن این مقاله دیگر بهانه‌ای برای با عجله و بدون برنامه غذا خوردن نخواهید داشت! از این به بعد می‌توانید خوردن غذاهای سالم را در خط مقدم ذهنتان بگذارید و با وجود مشغله زیاد خوب غذا بخورید و همیشه جوان و زیبا باقی بمانید.


تر و تمیز غذا بخورید!
فرقی نمی‌کند، در خانه غذا درست می‌کنید یا از یک رستوران خوب غذا سفارش می‌دهید؛ از خوردن هر جور غذای فناوری شده پرهیز کنید. خوردن غذاهای غیر فناوری شده به بدن شما این امکان را می‌دهد که سوخت خود را از بهترین و طبیعی‌ترین منابع موجود تامین کند و در بالاترین پتانسیل خود به فعالیت بپردازد. ایجاد این تغییر ذهنی برای شروع یک تغییر بزرگ در سبک و سیاق زندگی بسیار لازم و ضروری است و می‌تواند یک شروع عالی برای شما به حساب بیاید. محصولات طبیعی نه تنها پرفایده‌تر هستند، بلکه از لحاظ طعم و مزه نیز شما را بیشتر به وجد می‌آورند.


برای غذا خوردنتان برنامه‌ریزی کنید.
رفتن به سوپر مارکت بدون داشتن لیست خرید یک اشتباه بزرگ است. بی‌برنامه به خرید رفتن نه تنها به جیب شما ضرر خواهد شد، بلکه تعداد زیادی خرید بیهوده و غذاهای ناسالم و بی‌دلیل به سبد خریدتان سرازیر خواهد شد. پینترست را خوب بالا و پایین کنید، غذاهای سالم دوستانتان را در اینستاگرام ببینید و از ایده‌های خوب و سالم غذاها هیجان‌زده شوید. بعد برای طول هفته‌تان تصمیم بگیرید و با یک لیست درست و کامل به خرید بروید.

جمعه‌ها غذای طول هفته را آماده کنید.
اگر غذای خوب در یخچال داشته باشید، در طول هفته هم غذای خوب می‌خورید! البته که همه این را می‌دانیم اما چیزی که باعث می‌شود طی هفته از خوردن سالاد خوب، یا اسموتی‌های هیجان‌انگیز برای صبحانه سر باز بزنیم، تنبلی برای شستن سبزیجات و یا نداشتن میوه فریز شده برای درست کردن اسموتی اول صبح است. اگر بتوانید سبزیجات طول هفته را در روز جمعه شسته و مرتب کنید و یا برای سوپتان هویج خورد کرده و فریز نمایید کل هفته را به خوبی و خوشی و با بهترین و سالم‌ترین وعده‌های غذا می‌گذرانید و از عذاب "چی بخورم؟" هم راحت می‌شوید.

دو برابر غذا بپزید.
اگر همیشه از کمبود وقت رنج می‌برید و یا وقتی یک وعده غذای خوب می‌پزید برای وعده بعدی حوصله آشپزی ندارید، تنها راه حل این است که یا از مادربزرگتان بخواهید برایتان آشپزی کند و یا اینکه خودتان دست به کار شوید و در هر وعده به اندازه چند وعده غذا بپزید! خدا ظرف‌های پلاستیکی دردار را هم برای همین آفریده است؛ که شما "لِفت اِور" و یا غذاهای زیاد آمده را در آن بریزید و برای وعده‌های بعدی‌تان ذخیره کنید. هرچند می‌دانیم که غذای تازه مزه دیگری دارد اما واقعا حاضر باشید غذای یک شب مانده را بخورید اما از بیرون غذا نخرید!


برای زیاده‌روی‌های خود برنامه‌ریزی کنید.
درست است که ما می‌گوییم غذای بیرون بد است، اما خوردن یک همبرگر درست و حسابی و یا یک بستنی عالی در بهترین نقطه شهر آن هم با دوستانتان از آن دست کارهایی است که کل هفته شارژ نگهتان می‌دارد. اما با عذاب وجدان بعد از آن به خصوص وقتی در رژیم هستیم چه کنیم؟!؟ خیلی ساده است، برای طول هفته برنامه‌ریزی کنید و به خودتان فشار بیاورید تا رژیمتان را به درستی رعایت کنید. بعد هم یک بار در هفته به خودتان جایزه بدهید و حسابی چاقی کنید! هیچ اشکالی ندارد، اتفاقا با این روش بدنتان دچار شوک می‌شود و راحت‌تر وزن از دست می‌دهد! اما یادتان باشد، فقط یک بار در هفته آن هم به مدت یک ساعت! نوشابه و سس و شیرینی هم ممنوع!


در مورد رستوران‌ها تحقیق کنید.
شاید در یک برحه از زمان به خاطر شرایط کاری یا وضعیت خاص زندگی مجبورید زیاد از بیرون غذا بگیرید و یا به همین دلیل ساده نمی‌توانید از بیرون غذا خوردن دست بکشید: چون عاشق غذا خوردن در رستوران هستید. پس حالا که اینطور است خوب تحقیق کنید و رستوران‌های خوب با غذاهای سالم و ارگانیک را پیدا کنید. از سوال کردن در مورد نحوه طبخ و یا مواد مصرفی غذاها خجالت نکشید و به صاحب رستوران بفهمانید که برایتان مهم است که چه می‌خورید.

saba safari

1394/2/30

بله بله اشتباه لپی بوده :)