;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

پنج کارکه صبح ها باید انجام دهید

صبا صفری

 پنچ کاری که صبح‌ها باید اول از همه در آشپزخانه‌تان انجام بدهید.

صبح‌ یک اتفاق خجسته است، یک اتفاق تازه که دنیا را باز روشن و زیبا در برابرمان قرار می‌دهد. گفتن ندارد که برای بیشتر ما اولین جایی که بعد از بیدار شدن و شستن دست و صورت، به آن پا می‌گذاریم آشپزخانه است! اگر آشپزخانه‌تان را از شب قبل مرتب و تمیز کرده باشید، حالا این مکان، می‌تواند بهشت صبحگاهی‌تان به حساب بیاید، به خصوص اگر این 5 کار را در آن انجام دهید.

1. آب و لیموی تازه بخورید.

چی؟ مگر ممکن است! صبح بدون چای و قهوه؟ نگران نباشید، آن هم به موقعش. اما قبل از دم کردن قهوه و یا رها کردن چای کیسه‌ای در لیوانتان، نوشیدن یک لیوان آب از واجبات است. بخصوص اگر یک برش لیموی تازه را هم به آن اضافه کنید و از همه بهتر آنکه این مخلوط را از شب قبل در یخچال گذاشته باشید تا تبدیل به یک سم‌زدای درست و حسابی شود. مطمئن باشید هیچ‌چیز بعد از یک خواب طولانی، به اندازه آب و لیمو بدنتان را سرحال نمی‌آورد. اگر هم زمستان است و گلویتان کمی ناراحت به نظر می‌رسد، این معجون را می‌شود با آب گرم و کمی عسل تجویز نمود. 

2. ظرف‌های شسته را جمع کنید.

اگر به دنبال راهی برای شروع حال خوب و فنگ‌شویی در ابتدای روز هستید، مرتب کردن آشپزخانه از ظرف‌هایی که دیشب ترتیب شستنش را داده‌اید -البته اگر تنبلی نکرده باشید- یک راه عالی به نظر می‌رسد.

3. به گل‌هایتان آب بدهید و یا آب گلدان‌هایتان را عوض کنید.

حتما می‌دانید که معاشرت با گیاهان چقدر برای روحیه آدم خوب است. برای همین اگر در آشپزخانه‌تان گلدان دارید، اول از همه به سراغ آنها بروید و حسابی از خجالتشان در بیایید. حتما بعدش حالتان بهتر خواهد شد.

4. پنج دقیقه را به فکر کردن در مورد روزتان بپردازید.

قبل از اینکه سرتان حسابی شلوغ شود و ناگهان ببینید که ساعت 5 بعدازظهر شده است، چند دقیقه‌ای بنشینید و برای ادامه روزتان برنامه‌ریزی کنید. ببینید قرار است چه بخورید، چه بپوشید، چه بخرید، به چه کسانی زنگ بزنید و یا چه بپزید. اگر قرار است تغذیه سالمی داشته باشید همین حالا برای تمام وعده‌های روزانه‌تان برنامه‌ریزی کنید، لیست خرید بنویسید و به خرید بروید.

5. موسیقی، موسیقی، موسیقی

بهترین کاری که حتی می‌شود در اول لیست قرارش داد، پلی کردن یک پلِی‌لیست منحصر به فرد برای شروع روز است. می‌توانید از یک رادیوی جذاب مثل اسپاتیفای استفاده کنید و یا از سلکشن‌های خودتان موزیک بگذارید. به هر حال اصلا مگر می‌شود روز را بدون جادوی موسیقی آغاز کرد؟