;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

چگونه برای سالم خوردن هزینه کمتری بپردازیم!

صبا صفری


یکی از بهانه‌هایی! که خیلی‌ها برای سالم غذاخوردن می‌آورند این است که معمولا غذاهای سالم گران‌تر از غذاهای معمولی، فناوری شده و پر کالری هستند.
اگر شما هم در جستجوی راهی هستید که بتوانید با صرف هزینه کمتر غذاهای سالم بخرید این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.
1.    وعده‌های غذایی خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید.
با این روش به راحتی می‌توانید جلوی خریدهای غیر ضروری و ناسالم را بگیرید و مطمئن شوید که در طول هفته قرار است فقط غذای سالم بخورید. با داشتن یک برنامه از پیش تعیین شده هم از محتویات یخچال و کابینت‌تان از قبل خبر دارید و هم از کمبودهای آشپزخانه‌تان برای نوشتن یک لبست خرید درست و حسابی!


2.    به دنبال حراج‌ها باشید!
شاید فکر کنید این اتفاق فقط در کشورهای خارجی می‌افتد، اما اگر همین الان یک جستجوی کوچک برای ملزومات لیست خریدتان بکنید، می‌بینید که می‌توانید همه چیز از میوه تا خوردنی‌های دیگر را آنلاین و در حراج پیدا کنید. خرید از فروشگاه‌های بزرگ هم برای پیدا کردن تخفیف‌های بیشتر گزینه خوبی است.

3.    از ماشین حساب استفاده کنید.
سعی کنید خریدار باهوشی باشید و وقتی به خرید می‌روید قیمت همه چیز را در ذهنتان و یا اگر می‌توانید در ماشین حساب تلفن همراهتان حساب کنید تا وقت حساب کردن از دیدن قیمت نهایی سورپرایز نشوید.


4.    هرگز گرسنه و بدون برنامه به خرید نروید.
یکی از راه‌هایی که جیبتان را هنگام خرید حسابی خالی می‌کند این است که با شکم گرسنه به خرید بروید. آن وقت است که دیگر هیچ چیز نمی‌تواند جلوی خرید ردن بی‌مهابایتان را بگیرد. قبل از خرید حتما یک غذای کوچک بخورید و هرگز بدون برنامه خرید نکنید. وفاداری به لیست خرید مهم‌ترین کمک‌حال شما در یک خرید حساب‌گرایانه است!

5.    عمده خرید کنید، عمده بپزید!
فرقی نمی‌کند از فروشگاه محلی‌تان خرید می‌کنید یا از یک هایپر مارکت. همیشه چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در حجم زیادتر و با مبلغ کمتر خریده و انبار کنید. از حبوبات و کورن فلکس‌ها گرفته تا گوشت‌های بدون چربی و ماهی‌های یخ‌زده!

6.    یک پرنده‌ی کامل بخرید!
بادتان باشد که خرید یک مرغ یا بوقلمون کامل به نسبت خرید بسته‌های سینه یا ران مرغ یا چیزهای دیگری از این قبیل همیشه گزینه بهتری برای جیب شماست. می‌توانید قسمت‌های خوردنی مرغ را جدا کرده و با قسمت‌های نخوردنی مثل اسکلت یا گردن آن آب مرغ درست کرده و برای سوپ‌های خوشمزه طول هفته‌تان کنار بگذارید.7.    همه‌چیز را در خانه بپزید!
باور کنید هیچ غذای سالمی وجود ندارد که پختنش در خانه ارزان‌تر تمام نشود! غذاهای بیرون علاوه بر اینکه هیچ‌کدامشان واقعا سالم نیستند ضرر زیادی به جیب مبارکتان می‌زنند و تمام زحماتتان را مبنی بر سالم خوردن با هزینه کمتر به باد می‌دهند و قسمت مهم‌تر اینکه اصلا هیچ غذای ارزان سالمی در بیرون از خانه وجود ندارد!

8.    باغچه خودتان را داشته باشید!
داشتن یک باغچه کوچک خانگی که بتوانید در آن سبزیجات مورد علاقه‌تان را کاشت و برداشت کنید فواید زیادی دارد که کوچک‌ترین آن مراقبت از جیب شماست. برای صرفه جویی بیشتر، محصولات خود را بکارید. در تابستان هیچ چیز بهتر از یک گوجه فرنگی تازه از باغچه خودتان نیست.گوجه‌فرنگی حتی در گلدان هم رشد می‌کند و یک اتفاق خوشایند برای زیبایی خانه‌تان به حساب می‌آید. اگر کمی وقت صرف کنید تا محصولاتتان را فریز یا کنسرو کنید، درطول سال هم می‌توانید ازمحصولات خودتان لذت ببرید. علاوه بر آن داشتن بشقابی که گوشه‌اش با ریحان‌ها، گوجه‌فرنگی‌ها و کدوهای باغچه خودتان پر شده آنقدر لذت‌بخش است که دلتان نیاید با یک غذای ناسالم خرابش کنید.9.    از میدان‌های تره‌بار خرید کنید.
شاید خنده‌دار به نظر برسد ولی خرید کردن از میدان‌های میوه و تره‌بار رقم نهایی فاکتور شما را به یک سوم خرید از میوه‌فروشی‌های معمولی کاهش می‌دهد. کافی است زرنگ باشید و همانطور که آقای میوه‌فروش کیسه‌تان را از میوه‌های درهم پر می‌کند، یواشکی میوه‌های غیر حسابی را از توی کیسه بیرون بیاندازید!

10.    کمتر سراغ محصولات بسته‌بندی‌شده بروید.
محصولات بسته بندی شده، شسته شده یا خرد شده همیشه گران‌تر تمام میشوند. ولی ممکن است برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند و یا آنقدر گفتار هستند که برای خرد کردن و شستن فرصت کافی ندارند، محصولات زود خراب‌شدنی، بخاطر بسته بندی‌های کوچک، علیرغم قیمت بیشترشان به صرفه‌تر باشد.